Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Terrarium dla karaczanów madagaskarskich

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Agwi

Agwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1781 dni
  • Polska / Śląskie / Tychy

Napisany 17 sierpień 2018 - 10:55

Ostatnio zastanawiałam się nad trzymaniem parki madagaskarów jako zwierzęta ozdobne. Jeśli się rozmnożą, młode zostaną skarmione, więc z tym nie będę mieć problemu. Problemem jest wielkość terrarium. I tutaj rodzi się moje pytanie - Chciałabym zakupić dla nich terrarium wertykalne firmy "wacool" 20x20x30 cm w którym będą mogły się wspinać i zakopywać, ale boję się, że może być dla nich za małe. Co myślicie?

Podobne tematy: Terrarium dla karaczanów madagaskarskich     x

#2 Pitu W hodowli

Pitu

Redaktor w dziale Owady

• Redaktor
  • Z nami od: 3876 dni
  • Polska / Mazowieckie / Kobyłka

Napisany 18 sierpień 2018 - 13:00

Za małe to nie będzie dla dwóch karaczanów, mam tylko wątpliwość jak wygląda otwieranie tego terrarium, czy jest tam szczelina, bo wyklute małe karaczany mogą przecisnąć się przez małe szczeliny. Karaczany madagaskarskie raczej się nie zakopują, więc nie muszą mieć dużej warstwy podłoża.

#3 EntomologHobbysta W hodowli

EntomologHobbysta
  • Terrarysta
  • Z nami od: 485 dni
  • Polska / Łódzkie / Łask

Napisany 18 sierpień 2018 - 14:44

Moim zdaniem dla dwóch osobników to trochę za duże terra, myślę, że po prostu szkoda miejsca. Ja 3 sztuki trzymam w terra 20x20x20 ze sporą ilością kryjówek (moje i tak trzymają się razem). Chyba, że ma to być twoje jedyne terra to ok. Jak kolega wyżej napisał karaczany za bardzo nie kopią, ale i nie wspinają się nie wiadomo jak. Moim zdaniem dla 2 - 5 będzie dobre 20x20x20. Żeby zwiększyć powierzchnię wykonaj ściankę strukturalną i/lub włóż patyki by mogły się wspinać. Zrób jak chcesz, twoje terra też nie będzie złe. Pozdrawiam.

Edytowany przez EntomologHobbysta, 18 sierpień 2018 - 15:04.

#4 Agwi

Agwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1781 dni
  • Polska / Śląskie / Tychy

Napisany 18 sierpień 2018 - 22:40

Dziękuję za odpowiedzi. Wszelkie większe szczeliny zostaną zasilikonowane jak zrobiłam to w przypadku małych gekonów płaczących (okazało się, że niepotrzebnie) , zostaną tylko malutkie oczka siatki, więc z tym nie powinno być problemu. Poza tym terrarium jest bardzo szczelne, nawet malutka karma taka jak muszki hydei lub świeżo wykute karaczany tureckie się nie przecisną

#5 Szymonowykoksu

Szymonowykoksu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 560 dni
  • Polska / Śląskie / Będzin

Napisany 20 sierpień 2018 - 08:59

Najlepsze do zwiększenia terrarium będą wytloczki po jajakach i rolki po papierze toaletowym.

Edytowany przez Szymonowykoksu, 20 sierpień 2018 - 09:00.

#6 EntomologHobbysta W hodowli

EntomologHobbysta
  • Terrarysta
  • Z nami od: 485 dni
  • Polska / Łódzkie / Łask

Napisany 20 sierpień 2018 - 10:50

Masz rację, ale rolki po papierze i wytłoczki nie wyglądają estetycznie. Już lepiej włożyć do środka patyki i/lub płaty korka. Chyba, że prowadzimy hodowlę karmową to wtedy warto, ale to ma być terrarium ozdobne. 

#7 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 639 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 sierpień 2018 - 13:02

W sprzedaży dostępne jest również drewno z licznymi naturalnymi otworami i tego typu rzeczami - ładnie wyglądają i dają mnóstwo kryjówek. Niestety nie wiem, jakie to drewno, ale może uda się znaleźć.  

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).