Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Strefa Gadów Reptile Zone/ Radosław Stanek/ gadzetgift - OSZUST

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Konrad_Owczarzak

Konrad_Owczarzak
  • Polska / Wielkopolskie / Oborniki

Napisany 17 sierpień 2018 - 07:44

Strefa Gadów Reptile Zone oszuści, krętacze i kłamcy

Radosław Stanek – oszust

Strefa Gadów/Radek z Włoszakowic w Wielkopolsce na olx

gadzetgift – terrarium.pl

Witam,

chciałbym przestrzec wszystkich użytkowników grupy przed robieniem jakichkolwiek zakupów u Pana Radosława Stanek – wykonawcy terrariów oraz hodowcy jaszczurek. Przedstawię krótko historię, którą mogę w każdym momencie potwierdzić screenami z Messengera oraz SMS-ami.

Na firmę trafiłem przez olx, gdzie miał wystawione terraria, z informacją o czasie realizacji ok. 2 tygodnie. Szybki kontakt przez FB, 27 kwietnia złożyłem zamówienie na dwa terraria, ustaliliśmy wymiary, kolor płyty oraz tła, wpłaciłem 900 zł zaliczki i zacząłem oczekiwanie. Kontakt był super, sprzedawca doradzał i opisywał wszystko bez problemu. Pierwsze pytanie o realizacje zadałem po ponad 2 tygodniach, napisał mi wtedy że 15 lub 16 maja zaczyna. Kolejny kontakt był 4 czerwca, napisał mi że 5/6.06 powinny być gotowe. Według Pana Radosława terraria zostały skończone 12 czerwca, zechciałem zobaczyć oczywiście zdjęcia. I się zaczęło… Zdjęć nie dostałem do końca, ale Pan umówił się ze mną na dowóz na 27.06. Dzień wcześniej potwierdziłem, i oczywiście tak, tak, będzie. W dniu 27.06 o 14.00 dostałem informację że nie uda się i doszło do pierwszej rozmowy telefonicznej. Pan bardzo przepraszał, ale dzieci muszą z nim zostać bo babcia i mama niedysponowane, ale oczywiście terraria są gotowe. Sam zaproponował 29.06 na dowóz, więc zmiana planów i czekam. No i niestety, znowu problem, nie przyjedzie, ale ma zdjęcia i wysyła. Fotografie ładne, niestety kolor płyty nie ten co zamawiałem, i stosunki boków też nie 1:2. Szybkie przejrzenie galerii na fb i olx, niestety, Pan okazał się tak mało sprytny, że wysłał mi zdjęcia które ma w galeriach, sprzed ponad roku. Ale nadal twierdził że dowiezie 2.07, a zaliczkę do czasu odbioru zwróci przelewem. Jak napisałem czemu mi wysłał zdjęcia starych zbiorników, zaczął tłumaczyć się tym że … zwleka dostawca płyt, i on nadal ich nie ma, więc zbiorników zrobić nie może. Umawiał się na odbiór, wymuszał dyspozycyjność, obiecywał zdjęcia chociaż wiedział że nie jest w stanie żadnej z obietnic zrealizować, ponieważ sam twierdził w rozmowie że zrobienie terra zajmuje mu 7 dni. Na zwrot zaliczki ( w trzech ratach) czekałem ponad dwa tygodnie, chociaż codziennie przelewał. Obiecał zrobienie i dowóz w ciągu tygodnia (do 17.07) zbiorników za 70% ceny oraz gratisy. Terrarii ani zdjęć nie zobaczyłem do dzisiaj (jedno zdjęcie surowej ścianki w jakimś terrarium raz wysłał), chociaż codziennie kończy oraz wysyła zdjęcia, co tydzień chce je przywozić, ale kończy się na kłamstwach i wymówkach. Ostateczny termin (ostatni ostateczny, bo pierwszy ostateczny był dwa miesiące wcześniej) wyznaczył na 15.08. Dzień wcześniej napisał ze na 100% będzie ok. godziny 16, oczywiście rano napisał że nie przyjedzie, a telefonu nie odebrał. Ja sytuacją jestem już zmęczony, i chcę przestrzec innych.

Przez ponad trzy miesiące wszystko było winne, czyli pracodawca żony który zmienia godziny pracy, pracownik na chorobowym, babcia niedysponowana, dostawca płyt, ostatnio nawet dzieci w ciężkim stanie w szpitalu, musiałem zrezygnować z realizacji żeby nie skończyło się pogrzebem (brakowało dentysty jeszcze). Padł nawet argument że oszukuje mnie, ponieważ jego też ludzie oszukują – nie no, spoko :D. A wystarczyło od początku być szczerym, a nie opierać biznesu na kłamstwie. Ten człowiek ma problemy psychiczne i zatracone jakiekolwiek poczucie przyzwoitości.

Oczywiście nowe oferty, terraria są wystawiane na olx, a Pan był na tyle bezczelny żeby wysyłać mi zdjęcia z auta że nie robi terrariów bo jedzie po jaszczurki do Czech. Czas oczekiwania na terrarium na olx to nadal 5 dni.

Załączam 2 screeny, jeden z 16 czerwca, drugi z 16 sierpnia, na których widać że sprzedawca cały czas wysyła zdjęcia gotowych terrariów.

Pozdrawiam, Konrad

Załączone pliki

#2 Konrad_Owczarzak

Konrad_Owczarzak
  • Polska / Wielkopolskie / Oborniki

Napisany 17 sierpień 2018 - 08:59

Napisała do mnie inna klientka tej firmy, Pani Monika. Ona miała identyczną sytuację, ale otrzymała terrarium pocztą. Bez szyb, roślin, zapłaconych żarówek, a zdjęcia mówią same za siebie. Oczywiście całkowity brak kontaktu, zero poczucia winy.

Załączone pliki

#3 LanaDiPati

LanaDiPati
  • Polska / Śląskie / Tychy

Napisany 23 sierpień 2018 - 15:04

Witam, również mam problem z tym panem. Najpierw przez dwa tygodnie nie otrzymałam zamówionego metahalogenu z oprawką, kablami itd., po dwóch tygodniach w odpowiedzi na moje pytanie, odpisał: "Ups, zapomniałem o zamówieniu". Potem owszem kurier do mnie przyjechał, ale z nie moim zamówieniem. Dostałam odpowiedź, że: "Ups, pomyliłem etykiety". Miał więc raz jeszcze wysłać metahalogen, ale kurier (który przy okazji miał odebrać tamto błędne zamówienie) sie nie pojawił. Zażądałam zwrotu pieniędzy. Pan sie zgodził, że nazajutrz zwróci mi pieniądze. Czwarty dzień czekam na przelew i póki co dostaję tylko wiadomości, że "przelew będzie jutro".

Jak sobie poradziliście z tym panem? Co zrobiliście?

#4 docfaq W hodowli

docfaq
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 23 sierpień 2018 - 15:56

Również miałem nieprzyjemną sytuację z tym użytkownikiem, ale jako sprzedający. To nie jest człowiek, któremu można zaufać i zrobić interes. 

#5 gitarra76

gitarra76
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 05 listopad 2018 - 12:19

Witam wszystkich!

Załamaliście mnie trochę, właśnie wczoraj byłam we Włoszakowicach i zlożyłam zamówienie na dość spore i kosztowne terrarium, wpłaciłam także sporą zaliczkę.

Pan wydaje się być fachowcem, byliśmy w magazynie i widziałam kilka gotowych terrariów ładnie zrobionych, naprawdę trudno zorientować się, że coś tu nie gra.

Nie mam jak się teraz wycofać, więc czekam gryząc paznokcie czy i mnie spotka przykra niespodzianka :(

Jeśli kogoś interesuje mogę co jakiś czas wrzucić postępy z mojego zamówienia, zobaczymy czy oszukiwanie klientaów to standard czy wypadek przy pracy... (chociaż okłamywanie klienta trudno nazwać wypadkiem)

#6 gitarra76

gitarra76

Napisany 14 grudzień 2018 - 16:45

Hej,

wracam z tematem Strefy Gadów.

Moje terrarium jest już u mnie i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Jeste wykonane bardzo profesjonalnie. Czekałam na nie ok 3-4 tyg. Kontakt z firmą był dobry.

Moja agamka jest mega szczęśliwa z nowego domku i zwiedza każdy zakamarek. Ścianki są wytrzymałe i młoda wspina się na nie jak szalona. Część półeczek jest zrobiona z łupek skalnych i wygląda to naprawdę ładnie.

Terra oprócz oczywistego zadania bycia domem dla mojej gadziny jest również pięknym meblem w salonie.

Załączone pliki

#7 Vulpes90 Online

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3054 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 15 grudzień 2018 - 21:46

@gitarra76 jeśli mogę coś zasugerować, to wyrzuciłbym te drewienka bukowe. Jest to dość ryzykowne podłoże polecam zerknąć --> https://www.facebook.com/GabinetWeterynaryjny.KAJMAN/posts/10156834596282891

Swoją drogą jeśli można wiedzieć jakie wymiary ma to terrarium? Jakiś czas temu Strefa Gadów chwaliła się moim opisem, że niby miała coś z nim wspólnego (nie znam ich w ogóle i nie wiem co proponowali :P ), ale skoro już się pochwalili, że mieli swoje 3 grosze w ustaleniu minimalnych wymiarów do terrarium dla agam brodatych (120x60x60 cm) to jestem ciekaw czy przynajmniej się trzymają swoich zasad.

I żeby nie było, nie mam w zasadzie nic przeciwko strefie gadów tak jak wyżej nie znam tej firmy, a sama wzmianka wynikała najprawdopodobniej z tego, że w tym samym czasie był opracowywany drugi opis agamy o którym też dowiedziałem się po tym jak już napisałem swój, więc pewnie stąd to nieporozumienie. Niemniej ciekawski jestem, nic nie poradzę :P

#8 gitarra76

gitarra76

Napisany 19 grudzień 2018 - 12:28

Terrarium ma wymiary 165x50x50cm

Co do drewienek bukowych, to sama nie wiem, słyszałam opinie, że są najlepsze ale i słyszałam takie jak Twoja, że to zły pomysł. Mojej agamie zdarzyło się chwycic do pyska drewienko w czasie jedzenia, ale wtedy zawsze wypluwała, więc nie czułam zagrozenia z powodu tego podłoża. Od samego początku ma apetyt, je dwa razy dziennie i wypróżnia się codziennie rano. Raczej nie ma problemów z przewodem pokarmowym, chociaż badań kału jeszcze jej nie robiłam. Mam ją od 2 miesięcy, a gdy ją kupowałam to sprzedawca mówił że ma ok 2-3 m-ce.

#9 Vulpes90 Online

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3054 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 19 grudzień 2018 - 13:08

W poście wyżej dołączyłem link z zaczopowaną agamą brodatą. To, że drewienka bukowe są złym podłożem nie jest opinią tylko hodowców, ale także weterynarzy. Problem z drewienkami bukowymi nie jest kwestią tego czy agama zjada, czy nie zjada podłoża, ale kwestią szczęścia, że agamie żaden kawałek jeszcze nie wpadł z jedzeniem do żołądka. Po zjedzeniu agama takiego drewienka bukowego najczęściej sama od siebie go nie wydali, a drewienka bukowe nie rozkładają się w żołądku i wtedy jest konieczna wizyta u weterynarza. Zaletą drewienek bukowych jest cena i dostępność. Dużo hodowców będzie polecać takie podłoże bo ma je na stanie i chętnie sprzeda, a część miała po prostu szczęście i agamom faktycznie nic się nie stało. Ale jest to zwykłe igranie z losem agamy, czego można bardzo łatwo uniknąć.

#10 gitarra76

gitarra76

Napisany 19 grudzień 2018 - 13:40

Dzięki, może faktycznie drewienka zostawię gekonom a dla agamki kupię podłoże z kolb kukurydzy. Na pogona.pl znalazłam info, że to podłoże ma same zalety a nie ma wad. Więc chyba nie ma co gdybać. Gdybym z własnej głupoty czy niewiedzy zrobiła krzywdę mojej malutkiej to chyba bym się zapłakała.

Dobrzy ludzie czuwają i chwała Wam za to! :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).