Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Świerszcz kubanski

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Blo925

Blo925
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 14 sierpień 2018 - 21:07

1.Widzialem , ze ludzie w pojemniku dla swierszczy robia wentylacje wycinajac kawalek i wklejajac siatke czy cos takiego. Czy wystarczy, ze zrobie bardzo duzo dziurek  małej wielkosci ?

2.Co zrobic jesli nie chce aby swierszcze sie rozmnazaly , slyszalem ze wystraczy nie wkladac pojemnika z torfem to prawda ?

Podobne tematy: Świerszcz kubanski     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2201 dni

Napisany 14 sierpień 2018 - 21:11

1. Siatkę przegryzą, najlepiej zrób dziurki tylko od góry, żeby ewentualny wylęg nie uciekał.
2. Nie, to nieprawda. Żeby się nie rozmnażały musiałbyś mieć owady tylko jednej płci. Zawsze znajdą jakieś miejsce żeby złożyć jajka (poidełko, owoce/warzywa, hydrożel), wystarczy im cokolwiek mokrego, a muszą mieć coś takiego żeby pić.

#3 Blo925

Blo925
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni

Napisany 14 sierpień 2018 - 21:19

Czyli nic nie moge zrobic z tym zeby sie nie rozmnazaly ?

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 15 sierpień 2018 - 08:15

Nie, zawsze znajdą miejsce żeby gdzieś złożyć jaja. Nie będzie to na pewno jakieś wielkie rozmnożenie, ale kilka małych co jakiś czas na pewno będzie się pojawiać.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 643 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 sierpień 2018 - 17:49

Siatka metalowa wytrzyma, jeśli będzie na suficie, to nawet jej nie tkną. 

U mnie bez torfu małe świerszcze się nie pojawiały. Żeby uniknąć sytuacji opisanej przez @VisibleNoise, wystarczy regularnie wymieniać pożywienie oraz czyścić poidełko, co wydaje mi się nie do pominięcia przy świerszczach. Jajka potrzebują około dwóch tygodni w temperaturze 22-24°C, żeby się wykluć, więc raz na tydzień możesz poidełko wyczyścić. Ponadto wylęg jest bardzo wrażliwy na warunki środowiska i wymaga specjalnej opieki. Z reguły po kilku dniach trzymania w warunkach dla dorosłych świerszczy nie ma po nim śladu. Takie jest moje doświadczenie. 

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 15 sierpień 2018 - 18:00

@docfaq U mnie się kluły z poidełka, a jajka znajdowałam nawet w suchych miejscach i część dożywała dorosłości, chociaż mi nie zależało, żeby się nie rozmnażały.

#7 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1388 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 16 sierpień 2018 - 10:21

Od co najmniej czterech lat w pojemniku na "kubany" jako dolną wentylację mam siatkę (moskitierę) aluminiową i do tej pory jej nie przegryzły. Próbowałem pojemnika tylko z górną wentylacją i niestety nie zdawał egzaminu. Była w nim zbyt duża wilgotność i po 24 godzinach mokry pokarm zaczynał pleśnieć (pomimo, że cała górna pokrywa była przykryta siatką.

#8 LAMIMP

LAMIMP
  • Terrarysta
  • Z nami od: 409 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 19 październik 2018 - 09:25

Ja nie wyobrażam sobie aby nie czyścić i wymieniać hydrożel z poidełka tyle czasu aby wykluły się młode, osobiście wymieniam co drugi dzień, a dno pojemnika staram się czyścić tak co tydzień-dwa. Owoce i warzywa daję tyle że zazwyczaj minimalne resztki zostają następnego dnia to je wyrzucam. Suchą karmę też wymieniam wtegy gdy czyszczę poidełko, lub co drugie czyszczenie. Do tej pory nic mi się nie wykluło :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).