Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

R. basalis chwyta pokarm ale go nie zjada

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 delikacik

delikacik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2931 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jasło

Napisany 07 sierpień 2018 - 19:23

/* /*

Witam

Rhombodera basalis subimago nie zjada owadów, które schwyta. Chętnie i aktywnie poluje, ale gdy złapie ofiarę, nadgryza ją i po +/- minucie gwałtownie odrzuca. Po ponownym podaniu jej owada na pęsecie także chętnie go chwyta i próbuje jeść lecz zaraz wyrzuca.
Martwi mnie to, bo zaczyna być lekko wychudzona, a do tej pory nie było problemu i wcinała wszystko do końca.

Chwyta świerszcze, pasikoniki, muchy, ćmy, motyle, oczywiście wszystko dostosowane do jej rozmiaru.

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: R. basalis chwyta pokarm ale go nie zjada     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1830 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 07 sierpień 2018 - 19:57

Jeśli je pasikoniki to możliwe, że już zaraziła się pasożytami i dlatego wymiotuje. Często też modliszki wymiotują po świerszczach. Przełóż ją do sterylnego pojemnika i obserwuj.

#3 delikacik

delikacik
  • Terrarysta

Napisany 07 sierpień 2018 - 20:33

/* /*

A wciąż próbować ją karmić np. muchami czy może na razie nie dawać nic? A może karmić miodem?

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 07 sierpień 2018 - 20:37

W życiu nie miodem, co to w ogóle za pomysł... Tak ją możesz tylko zabić. Nie karm aż skończy wymiotować, co jakiś czas możesz podać trochę wody, a później coś lekkiego np motyl i poczekaj kilka dni, jak nie zwymiotuje to powtórka.

#5 delikacik

delikacik
  • Terrarysta

Napisany 07 sierpień 2018 - 21:41

Pomysł z forum -> https://www.terrarium.pl/topic/506202-modliszka-wymiotuje-pilne/
Ale w takim razie spróbuję na razie bez karmienia. Zobaczę jak w nowym pojemniku się będzie zachowywać

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 07 sierpień 2018 - 21:45

/* /*

Miód to nie jest dobry pomysł, modliszki nie jedzą go w naturze i nie powinno się go podawać.

#7 delikacik

delikacik
  • Terrarysta

Napisany 07 sierpień 2018 - 21:58

Masz jakieś doświadczenie ze szkodliwością miodu u modliszek?

To w większości cukry proste i to fakt, że na dłuższą metę na tym nie pociągnie. Jednak myślałem o nim jako chwilowym źródle energii wolnym od pasożytów.

Oczywiście rozcieńczony żeby nie skleić układu pokarmowego.

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 07 sierpień 2018 - 22:03

Bardzo dużo modliszek właśnie od miodu zaczyna wymiotować, w naturze żadna modliszka nie wpadnie na pomysł, żeby pożywić się miodem jak się "gorzej poczuje". Zresztą to trochę tak jakbyś pytał czy mam doświadczenie ze szkodliwością roślin u mięsożerców - one po prostu tego nie jedzą i nie powinno się tym karmić. Modliszki bardzo długo wytrzymują bez jedzenia i dokarmianie ich miodem nie jest potrzebne, jeśli nie przestanie wymiotować to ani miód, ani nic innego jej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 delikacik

delikacik
  • Terrarysta

Napisany 07 sierpień 2018 - 22:16

/* /*

To, że gatunek czegoś nie robi w naturze =/= jest to dla niego szkodliwe, stąd pytam. Mięsożerca nie jest przystosowany do trawienia roślin, ze względu na inną budowę układu trawiennego. Cukry proste każdy organizm sobie przerobi na energię.
Ale skoro mówisz, że wytrzyma spokojnie to się obejdzie bez substytucji :)
Dzięki za odpowiedzi

#10 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 1771 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 14 sierpień 2018 - 20:04

Spokojnie, od miodu nie umrze.
Modliszkę, która wymiotuje przetrzymaj na sucho (może być w sterylnym pojemniku), podawaj tylko wodę. Ja bym podawał wodę z miodem, ale widzę, że już druga osoba ma do tego wątpliwości (choć zapewne nie sprawdzała). W takiej sytuacji miałem przypadek, kiedy modliszka padła, ale było to wtedy, kiedy nie podjąłem żadnych kroków. Deroplatys trunctata wziąłem na "kuracje" i im przeszło :).

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).