Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Modliszka wymiotuje, Pilne

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 NEiTAN

NEiTAN
  • Terrarysta
  • Z nami od: 871 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecinek

Napisany 20 wrzesień 2017 - 13:31

Modliszka w stadium L3(Gwinejska), wczoraj podałem jej pierwszy raz normalną muchę. Dziś rano zobaczyłem, że są jakieś ciemno czarne plamy w pojemniku. Przypomniały mi się wątki w których czytałem o tym problemie. Obserwowałem ją przez jakiś czas i faktycznie wymiotuje, strasznie jej odwłok schudł, w sumie to zrozumiałe. Wyczyściłem pojemnik z myślą, że może jej przejdzie, ale jest ciągle gorzej, mimo, że momentami jest dość ruchliwa. Zgodnie z innymi wątkami przesadziłem ją do czystego pojemnika, zmniejszyłem wilgotność, zwiększyłem temperaturę i staram się podać miód rozrobiony z wodą. I mimo, że jak jej podtykam pod żuwaczki wykałaczką ten miód, ona próbuje, jednak za chwilę znowu się "zwija" do wymiotowania. W sumie nie wiem czy mogę coś jeszcze zrobić. Wiem, że to wszystko przez tę muchę, da się coś jeszcze zrobić?

To co jest na zdjęciu, to "nowe" wymioty. Wcześniej było tego o wiele więcej.

Załączone pliki

Edytowany przez NEiTAN, 20 wrzesień 2017 - 13:32.

Podobne tematy: Modliszka wymiotuje, Pilne     x

#2 xsi

xsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1168 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 20 wrzesień 2017 - 16:12

Modliszka w stadium L3(Gwinejska), wczoraj podałem jej pierwszy raz normalną muchę. Dziś rano zobaczyłem, że są jakieś ciemno czarne plamy w pojemniku. Przypomniały mi się wątki w których czytałem o tym problemie. Obserwowałem ją przez jakiś czas i faktycznie wymiotuje, strasznie jej odwłok schudł, w sumie to zrozumiałe. Wyczyściłem pojemnik z myślą, że może jej przejdzie, ale jest ciągle gorzej, mimo, że momentami jest dość ruchliwa. Zgodnie z innymi wątkami przesadziłem ją do czystego pojemnika, zmniejszyłem wilgotność, zwiększyłem temperaturę i staram się podać miód rozrobiony z wodą. I mimo, że jak jej podtykam pod żuwaczki wykałaczką ten miód, ona próbuje, jednak za chwilę znowu się "zwija" do wymiotowania. W sumie nie wiem czy mogę coś jeszcze zrobić. Wiem, że to wszystko przez tę muchę, da się coś jeszcze zrobić?

To co jest na zdjęciu, to "nowe" wymioty. Wcześniej było tego o wiele więcej.

Czasami jest tak że miód dodaje power-a i stawia je na nogi a czasami jest tak że skleja modlichom otwór gębowy, uważaj na to. Proponowałbym podawać wylęg karaczana tureckiego. Dobrze trzeba go napoić przed podaniem, wpuścić określoną ilość i zobaczyć czy coś ubyło.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

#3 luxperpetua07

luxperpetua07
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3004 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 wrzesień 2017 - 18:14

Widziałeś sam moment wymiotowania. Może to kał. Młode modliszki czasem w ten sposób się załatwiają, taką maziowatą cieczą. Zwłaszcza po obfitym posiłku

#4 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2072 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 20 wrzesień 2017 - 18:25

@NEiTAN, miód z wodą jest ok ;). Byle ostrożnie z takim maleństwem.

#5 NEiTAN

NEiTAN
  • Terrarysta

Napisany 20 wrzesień 2017 - 19:55

@luxperpetua07 Widziałem jak wymiotuje kilkakrotnie, strasznie to wyglądało. Ale po podaniu miodu więcej tego nie zauważyłem, w dodatku cały czas poluje. Podałem jej małą muszkę "obklejoną" miodem i jak tylko ją wpuściłem do pojemnika, modliszka od razu się na nią rzuciła, co prawda całej nie zjadła ale zawsze coś :) chyba jest lepiej póki co, mam nadzieję, że mi nie zdechnie te maleństwo.

A, no i nie wiem czy to istotne ale cały czas jej odwłok "chodzi", u innych tego nie zaobserwowałem w spoczynku, jedynie podczas jedzenia.

#6 Kadafi

Kadafi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 679 dni

Napisany 21 wrzesień 2017 - 08:05

miód akacjowy polecam - jest płynny i nie tężeje nawet w niskich temperaturach

#7 NEiTAN

NEiTAN
  • Terrarysta

Napisany 21 wrzesień 2017 - 11:37

@Kadafi mam miód ze swojskiej(ale nie swojej) pasieki, natura najlepsza, niestety chyba nie akacjowy :) co do dzisiaj, nadal jest osłabiona ale atakuje, jak jej podawałem miód to zaatakowała wykałaczkę :D ale później normalnie jadła, widać, że głodna. Na próbę wrzuciłem muszkę żeby zobaczyć reakcję i złapała ją od razu ale odrzuciła, spróbuję znowu jutro. Wyjdzie z tego :)

No i dzięki wszystkim za rady, komentarze :)

#8 NEiTAN

NEiTAN
  • Terrarysta

Napisany 23 wrzesień 2017 - 13:26

Na dzień dzisiejszy modliszka cały czas jest jakaś zbyt spokojna. Poluje co jakiś czas (wczoraj np zjadła 2 muszki) ale to już nie jest ta sama modliszka co przed tą chorobą. Strasznie ospała, aż do dziś cały czas siedziała na podłożu. Wypowie się ktoś kto miał już taki przypadek? W końcu to przechodzi czy wręcz w drugą stronę?

#9 luxperpetua07

luxperpetua07
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3004 dni

Napisany 23 wrzesień 2017 - 19:13

Modliszki zazwyczaj są spokojne. Siedzą w jednym miejscu i czekają na ofiarę.

#10 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2072 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 23 wrzesień 2017 - 20:33

@NEiTAN, ja u swoich nie widziałem różnicy, poza przypadkiem samca P. praradoxa, który po chorobie uspokoił się na zawsze. Poza tym, @luxperpetua07 ma racje, to u modliszki norma. Jak chcesz coś aktywnego, to szukaj przedstawicielek podrodziny Amelinae - Ameles, Litaneutria, Yersiniops.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).