Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Warunki w zoo

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 336 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 27 lipiec 2018 - 20:37

Cześć, 

chciałbym się Was zapytać o to, jak oceniacie warunki, które zwierzętom zapewniają różne ogrody zoologiczne (chodzi mi o gady)? Do przemyśleń na ten temat skłoniła mnie niedawna wizyta we wrocławskim zoo, gdzie podziwiałem niespotkane dotąd gatunki. 

Ogólnie według mnie rozmiary zbiorników w większości wydawały mi się odpowiednie, a nawet znacznie przekraczające potrzeby (oczywiście zdaję sobie sprawę, że najlepsza jest nieograniczona przestrzeń). Zwierzęta wyglądały na mniej więcej zdrowe, choć wielu gatunków wcześniej nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#2 MikeB W hodowli

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2804 dni
  • Canada

Napisany 28 lipiec 2018 - 19:14

Ciekawy temat. Pracowalem kiedys we Wroclawskim Zoo podczas wakacji dekady temu. W tym czasie szefem sekcji byl Dr Ryszard Bielawski. Ogrodem rzadzila pani magister. 

Wtedy juz wiadomo bylo, ze gady wymagaja ultrafioletu, lecz szczegoly jakiego, jak duzo niestety nie byly znane. Pamietam probe doswietlania legwanow zielonych kwarcowka do opalania. Zdaje sie, ze zarzucono dalsze proby. 

Lampy rteciowe w krokodylarni na pewno emitowaly wlasciwe pasmo UVB, ale niestety tylko tam. W obrebie klatek wystawowych w gadziarni.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 31 lipiec 2018 - 14:36

Czyli ogólnie ogrody zoologiczne nie zapewniają odpowiednich warunków, mimo takiej możliwości? Wiesz w takim razie, jak to jest u nich ze śmiertelnością i częstotliwością występowania jakiś defektów?

I wiesz, jak jest z tym łączeniem gatunków? Zwracają uwagę na to czy pozostawiają własnemu losowi?

#4 MikeB W hodowli

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2804 dni
  • Canada

Napisany 01 sierpień 2018 - 17:11

Nie mozesz uogolniac. Stwierdzenie Ogolnie ogrody zoologiczne nie zapewniaja odpowiednich warunkow jest bledne. Sa takie ktore zapewniaja i takie ktore moga poprawic warunki jakie maja. AZA.org jest organizacja zajmujaca sie wystawianiem akredytacji ogrodom zoologicznym. W kazdym panstwie  posiadajacym ogrody zoologiczne nalezacym do tej organizacji istnieje jej filia ktora sprawuje nadzor nad ogrodami zoologicznymi. To u nich nalezy sie starac o akredytacje. Aby ja otrzymac nalezy splenic surowe warunki. Taka akredytacje mozna tez stracic jesli nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 06 sierpień 2018 - 15:05

Rozumiem. 

Ktoś inny ma jakąś opinię na temat obecnych warunków w ogrodach zoologicznych? 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).