Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Urządzanie akwa i nasuwające się pytania

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Kamila_

Kamila_
  • Terrarysta
  • Z nami od: 71 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 11 lipiec 2018 - 11:56

Witam, proszę o pomoc w przygotowaniu akwarium dla żółwia czerwonolicego. W miarę postępujących prac myślę, że będę miała różne pytania.

Mam możliwość wypełnienia akwa wodą z filtra osmotycznego. Czy to dobry pomysł? Czy warto skorzystać gdy nadarza się okazja?

Podobne tematy: Urządzanie akwa i nasuwające się pytania     x

#2 Arheno

Arheno
  • Terrarysta
  • Polska / Dolnośląskie / Chojnów

Napisany 14 lipiec 2018 - 09:25

Filtr morze byc a jakie akwerium

Może
http://www.terrarium.com.pl/176-trachemys-scripta-elegans-zolw-czerwonolicy/
Dam masz wszystko

Ja na twoim miejscu zrobiłbym akwaterrarium
...

#3 Kamila_

Kamila_
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 21:19

Dziękuję za link. Akwa 240L. Pomyślę nad jakimś przykryciem.

Ponoć żółw dostosowuje się do wielkości zbiornika w jakim się znajduje, co w sytuacji, gdy umieści się niewyrośniętego osobnika do większego akwarium? Czy zacznie rosnąć dalej, szybciej i co za tym idzie, czy będzie wymagał specjalnej diety?

Czy praktykuje się i czy jest sens zbierać i zamrażać rzęsę?

#4 Arheno

Arheno
  • Terrarysta
  • Polska / Dolnośląskie / Chojnów

Napisany 16 lipiec 2018 - 22:15

Akwarium przerobił bym na akwaterrarium (tworzysz wodę do 3/5 akwarium a reszta to ala wyspa z roślinami),a rzęsę weduk upodobań kupił bym rośliny wodne ze sklepu ,kożenie ale takie, w których się nie zaklinuje (żółw rośnie jak zwykle tylko w większym zbiorniku będzie większy nisz w mniejszym i będzie dłużej rósł ----------długość życia nie zależy od wielkosc akwaterrarium lub akwarium

#5 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1529 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 17 lipiec 2018 - 15:58

Te 240 litrów to minimum wody, jaką docelowo powinien mieć żółw czerwonolicy. Rosną spore, szczególnie samice. Z racji tego, że potrzebują też części lądowej, a taka wyspa zabiera pojemność na wodę, najlepiej zrobić ląd w formie nadbudowy. Absolutnie nie przykrywać.

#6 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1563 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 18 lipiec 2018 - 10:57

Tak, nadbudowę, łatwo to zrobić ze szkła czy pleksi.

Dwie lampy koniecznie, grzewcza i UVB, nad tą "wyspą".

Rzęsę te żółwie lubią, trzeba pamiętać, że one są wszystkożerne i rośliny to konieczny element ich diety. Z wiekiem też chętniej jędzą roślinność.

Mój żółtolicy przepadał za roślinami o większych i grubszych liściach jak pistia i limnobium, ale rzęsę też lubił.

#7 Kamila_

Kamila_
  • Terrarysta

Napisany 21 lipiec 2018 - 18:18

Czyli szkoły są różne.

Jeżeli dam więcej wody, powiedzmy kompromisowo 200L, to już filtr się zrobi za słaby. 200L to jego maximum. Lepiej sprawdzi się układ z mocniejszym filtrem, czy z dwoma ustawionymi po przeciwnych stronach akwa?

Obecnie czeka na włożenie Fluval 206 https://www.plantica.pl/produkty/filtracja/filtry-akwariowe/zewnetrzne/kubelkowe/filtr-fluval-206-2948 Z jakichś powodów, już nie pamiętam jakich, zdecydowałam się na ten właśnie model. Czy znacie coś sprawdzonego o większej pojemności i nie kosztuje majątku?

W kwestii.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1529 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 23 lipiec 2018 - 10:19

Tylko po co? Zbiorniki na wolności są odkryte, żółwie oddychają tlenem atmosferycznym ;) Wystarczy podniesienie boków bez żadnego zadaszenia.

#9 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1563 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 23 lipiec 2018 - 12:55

Filtr do akwarium z żółwiem powinien być na litraż dwa razy większy, niż do takiego samego akwarium z rybkami.

To taka podstawowa zasada, której nauczyłem się, gdy hodowałem żółwie wodne.

A wody powinien mieć taki żółw jak najwięcej.

Filtr kubełkowy miałem firmy JBL i dobrze się sprawdzał.

#10 Kamila_

Kamila_
  • Terrarysta

Napisany 26 lipiec 2018 - 14:01

Z moich wnikliwych obserwacji z ostatniego tygodnia poczynionych po włożeniu Franka do jeszcze nie wyposażonego akwa wynika, że bardziej potrzebuje on dużej powierzchni płaskiej aniżeli wysokiej. W ogóle nie korzysta z niewielkiej udostępnionej toni, powiedziała bym, że wręcz mu ona przeszkadza, bo zamiast wypływać woli się wyciągnąć jak tylko może 'na paluszkach' żeby stojąc na dnie wytknąć tylko nosek nad powierzchnie i zaraz wraca na dół, gdzie ma ciekawsze zajęcia. Pływanie, po etapie raczkowania po.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).