Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Choroba oczu gekona czy może coś więcej?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Tizzy

Tizzy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2266 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piaseczno

Napisany 20 czerwiec 2018 - 22:31

Mam około 5 letnią gekonicę, Namirę, która od 16 maja jest leczona z uwagi na problemy z oczami. Opowieść będzie dość długa bo sam proces leczenia trwa już ponad miesiąc. Na początek trochę informacji o warunkach życia – terrarium 80x40x40; podłoże drewienka bukowe duże; brak UVB, ogrzewanie + oświetlenie zapewniane przez żarówki; temperatura w chłodnym obszarze około 26-28 stopni (zależnie od temperatury pokojowej); ogólna temperatura ok 30 stopni; witaminy i wapń podawane z pokarmem; miseczka.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Choroba oczu gekona czy może coś więcej?     x

#2 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1085 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 21 czerwiec 2018 - 11:56

Bardzo Ci wspolczuje :(

i widze Twoje mega zaangazowanie w tą sprawe.

Pobraliscie wymaz? Wiecie, co leczycie? (chodzi mi o to, czy podawane leki sa trafione).

Widze, ze przerobiliscie dosc duzy zestaw lekow, antybiotyki, chemioterapeutyki, inne, nie dziwi mnie tez niechec jaszczurki do jedzenia i aktywnosci. Pewnie non stop czuje bol i strach.

Moze tez warto byloby rozdzielic panny?

#3 Tizzy

Tizzy
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2018 - 14:24

Początkowo wszystkie leki przepisane przez okulistkę były skierowane na wyleczenie tego owrzodzenia rogówki i usunięcia ewentualnego gruzu komórkowego zalegającego pod powiekami. Po ostatniej wizycie stwierdziła, że zostały tylko blizny, opuchlizna i jakiś stan zapalny ale nie pobierała wymazu. Wczoraj, gdy powiadomiłam ją, że opuchlizna dalej nie schodzi mimo stosowania nowego leku i gekonica wciąż oczu nie otwiera pani doktor zasugerowała, zgodnie zresztą z tym co sama chciałam zrobić, by pójść jeszcze do ogólnego weterynarza i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2018 - 14:38

A czy masz pewnosc, ze gekon jeszcze cokolwiek widzi?

Jesli nie, pewnie tak jak wczesniej, trzeba bedzie ją podkarmiac, niestety.

Podziwiam wytrwalosc.

Gdybys czasem byl/a w okolicach Lodzi, moze zajrzyj do Zwierzetarni.

Tu maja dobrych gadzich lekarzy.

#5 Tizzy

Tizzy
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2018 - 19:42

Zasadniczo sadzę, że nie oślepła. Nawet dziś był moment jak po podaniu kropli uchyliła lekko oczy i zaproponowałam jej żywego mola. Spojrzała na niego dwukrotnie gdy pełzł po ziemi, z niestety bardzo ulotnym zainteresowaniem.  Nie próbowała go zjadać. Ale spojrzała, więc oczy są jeszcze sprawne, przynajmniej w jakimś stopniu. To czy całkiem czy częściowo okaże się, gdy (jeśli) zacznie je w końcu otwierać.  

Ja chodzę z nią generalnie do Salvetu w Warszawie, więc też.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2018 - 20:02

Jest tu taka jedna madra pani, @[member='Jaguś'] sie nazywa.
Moze trafila na podobny przypadek. Ma spore doswiadczenie.

#7 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2315 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 czerwiec 2018 - 19:30

Wszystkie moje gekony okulistyczne leczyłam właśnie na owrzodzenie rogówki lub ranę ciętą oka. Zestaw leków był taki jak u Ciebie. Zwróć jedynie uwagę, ze większość kropli okulistycznych należy wyrzucić po 2 tyg od otwarcia ( nie wszystkie- niektóre można trochę "przetrzymać"). Część też należy przechowywać w lodówce - przed podaniem wyjmij je, żeby nie zakrapla oka lodowatymi kroplami.

Nie mam pojęcia co się dzieje z oczkami - niepokojące jest to, że za jednym okiem zachorowało.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Tizzy

Tizzy
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2018 - 00:27

Bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Problemy z wylinką na powiekach pojawiły się teraz po raz pierwszy :( Wcześniej tylko zdarzało się jej zostawać w nosie. Cieszę się, że to ocieranie się to normalne zjawisko w tej sytuacji, aczkolwiek mam nadzieję, ze na tym etapie to efekt swędzenia nie bólu... Martwiłam się, że może coś złego się z nią dzieje i dlatego tak się ociera. Na szczęście w pudełku w którym przebywa nie ma ostrych rzeczy,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 Tizzy

Tizzy
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2018 - 23:17

Niestety dziś jest znowu gorszy dzień, oczy pozostawały raczej całkiem zamknięte i nie udało mi się sfotografować nic poza powiekami.

Poniżej link do zdjęcia powieki lewego oka (czyli tego, które było bardziej chore). Załączam je w ten sposób by zachować oryginalną rozdzielczość i jakość. Zażółcenie powiek to pozostałości barwnika, którego używała okulistka.
https://drive.google.com/file/d/122TllmMcfrvX7ipRMcqyvY5Qks5jOGGk/view?usp=sharing

Tutaj zdjęcie prawego oka. Chyba nawet jest delikatnie rozchylone. 

https://drive.google.com/file/d/174VuS0D2MAnBZr8UZT4Bu0dpnWvgTul4/view?usp=sharing

A tutaj fragment zdjęcia rentgenowskiego. Zaznaczyłam.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#10 Roxi

Roxi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1559 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 25 wrzesień 2018 - 21:18

Jaka jest dalsza historia leczenia?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).