Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium

problem z filtrem w akwaterrarium

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 maciucius95

maciucius95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 93 dni
  • Polska / Śląskie / Żywiec

Napisany 18 czerwiec 2018 - 11:43

Witam

Jeżeli podobny temat się pojawił to przepraszam, szukałem ale nic takiego nie znalazłem. W takim wypadku, proszę o podpięcie lub przeniesienie.

Mam problem z filtracją wody w moim akwaterrarium. Mam dwa żółwie żółtolice w wieku około 13 lat, rozmiarowo dochodzą do 30cm. Akwaterrarium to 150x40x50 oraz jakies 230l wody. Mam też filtr zewnętrzny kubełkowy o mocy 1000l/h. W środku filtra mam trzy warstwy: 1. gąbka do filtracji mechanicznej, 2. węgiel aktywny do filtracji.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: problem z filtrem w akwaterrarium     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1311 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 18 czerwiec 2018 - 16:27

Nie chodzi o to że robisz coś nie tak, ale żółwie ogólnie bardzo brudzą tą wodę, tym bardziej dorosłe osobniki . 
Moim zdaniem wskazanym by było podłączyć w jednym systemie filtry kubełkowe, chociażby dwa na próbę czy w ten sposób dawały by radę. 
Trzeba kombinować w tą stronę, gdyż tu nie jest problemem filtr a gigantyczna ilość odchodów które produkują żółwie i które tak bardzo brudzą wodę. 

Jeśli taka opcja jest dla ciebie niezbyt odpowiednia.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1529 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 18 czerwiec 2018 - 20:13

Głównym powodem jest to, że masz dwa żółwie w litrażu dla jednego. 

#4 maciucius95

maciucius95
  • Terrarysta

Napisany 18 czerwiec 2018 - 22:39

Głównym powodem jest to, że masz dwa żółwie w litrażu dla jednego.

Gdzieś czytałem, że 150-200l dla jednego żółwia i 100 dla kazdego kolejnego. Razem jakieś 250l. To ja przy moich litrach powinienem się mieścić, dodatkowo zważywszy na to, że żółwie nie są jeszcze pełnych rozmiarów. Popraw mnie jak się mylę, ale wydawało mi się, że wielkość zbiornika nie jest tu najważniejsza, ponieważ niewazne czy mam 150 czy 300.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1311 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 19 czerwiec 2018 - 05:42

Jak jest więcej wody łatwiej utrzymać równowagę bilologoczną co za tym idzie i czysty zbiornik

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#6 heres

heres
  • Terrarysta
  • Z nami od: 99 dni
  • Polska / Mazowieckie / Legionowo

Napisany 19 czerwiec 2018 - 10:20

Załóż pre filtr przed filtrem kubełkowym i wypełnij go włókniną filtracyjną, nie wiem jaki poziom azotanów i azotynów zniosą żółwie można jeszcze pokombinować z zawartością kubełkowego.

#7 maciucius95

maciucius95
  • Terrarysta

Napisany 19 czerwiec 2018 - 10:25

Załóż pre filtr przed filtrem kubełkowym i wypełnij go włókniną filtracyjną, nie wiem jaki poziom azotanów i azotynów zniosą żółwie można jeszcze pokombinować z zawartością kubełkowego.

Azotany są generalnie bezpieczne. Są przecież w większości warzyw. Azotyny w małych dawkach też nie są niebezpieczne. Nie sprawdzę jednak ich stężenia w wodzie, a jak wiadomo jak będzie ich za dużo to może to zaszkodzić żółwiom...

#8 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1529 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 19 czerwiec 2018 - 21:20

Gdzieś czytałem, że 150-200l dla jednego żółwia i 100 dla kazdego kolejnego. Razem jakieś 250l. To ja przy moich litrach powinienem się mieścić,

150 to dla młodego, nie 30 cm dorosłej krowy. Dla takich rozmiarów żółwia 250 l to MINIMUM, kolejne 100 (a wg. mnie 150 l) dla drugiego. W tak małym litrażu jaki masz woda będzie się brudzić szybciej i filtr na pewno nie wyrobi. W dobrze założonym akwaterrarium.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 heres

heres
  • Terrarysta
  • Z nami od: 99 dni
  • Polska / Mazowieckie / Legionowo

Napisany 22 czerwiec 2018 - 13:10

Azotany są generalnie bezpieczne. Są przecież w większości warzyw. Azotyny w małych dawkach też nie są niebezpieczne. Nie sprawdzę jednak ich stężenia w wodzie, a jak wiadomo jak będzie ich za dużo to może to zaszkodzić żółwiom...

Sprawdzisz są testy akwariowe na NO2 i NO3 polecam JBL stosunkowo wiarygodne, tylko aby test NO3 wyszedł to musisz mieć pewność że NO2 jest równe 0. Dlatego oba testy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez heres, 22 czerwiec 2018 - 13:15.

#10 Cecylia

Cecylia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3587 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 25 czerwiec 2018 - 07:22

Rób podmiany częściowe wody w taki sposób, że odsysasz brudy z dna. Potem dolewasz czystej, a filtr pracuje.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).