Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

Co doradzicie świeżakowi?

- - - - -

Najlepsza odpowiedź docfaq, 16 maj 2018 - 21:19

Roślinożerne zwierzęta w takiej cenie to chyba głównie stawonogi: patyczaki, straszyki, liśćce, kraby, wije, karaczany, szarańcza, świerszcze, kruszczyce i inne chrząszcze. Te wydają mi się najatrakcyjniejsze.
Ewentualnie jakiś chomik, mysz, ale n... Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Niuton96

Niuton96
  • Terrarysta
  • Z nami od: 127 dni
  • Polska / Małopolskie / Tarnów

Napisany 16 maj 2018 - 16:46

Witam serdecznie.

Ostatnio po nabrała mnie ochota na rozpoczęcie przygody z terrarystyką od zera.

Mam przeznaczone na to 150zł i w tym budżecie planuję kupić:

• terrarium i osprzęt
  • zwierzaka (na początek 1 osobnik)

Co do zwierzaka to tu mam ograniczenia między innymi Jaszczurka, wąż i pająk odpada ze względu na dziewczynę no i przez mamę mam ograniczenie do roślinożerców "bo nie chce żeby mi karaluchy i inne larwy chodziły po domu" przez to niestety odpadają.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Niuton96, 16 maj 2018 - 19:10.

Podobne tematy: Co doradzicie świeżakowi?     x

#2 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 502 dni

Napisany 16 maj 2018 - 17:49

150 zł za wszystko raczej nic roslinozernego nie znajdziesz , według mnie w tym budżecie jaszczurki i węże odpadają , ja widzę tu tylko modlichy i pająki które jak mówisz niezbyt , jakiego budżetu nie będziesz miał to z roślinożernymi łatwo nie będzie :/ karaczany szare przykładowo małe , zero dźwięków , lubią ciemność , schowasz w szafie i masz pokarm , innej rady nie mogę dać :/

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 KaSzTaNekK Online

KaSzTaNekK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 276 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 16 maj 2018 - 17:50

Tylko Modliszka, ew. Tani ptasznik.

#4 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 502 dni

Napisany 16 maj 2018 - 17:57

Plusem modlichy jest to że za 150 możesz kupić kilka i do tego moczbox bądź braplast a wyjdzie taniej , bo ok 160 świerszczy , przykładowo od crickets farm to 10zł ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#5 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 223 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 16 maj 2018 - 17:57

Powtórzę się, że też kilka miesięcy temu było "absolutnie nie, bo robaki", a koniec końców gekon jest i mącznikami mama karmiła, jak byliśmy na urlopie ;) 

Roślinożery w większości są olbrzymami o dużych wymaganiach.

Trochę mały masz ten budżet :( Gdzieś w dziale "Początkujący jaszczurki" jest temat z przykładowymi kosztami utrzymania i startupu dla gekonów. 200 to tak minimum, a to i tak pod warunkiem, że trafisz na jakąś perełkę po okazyjnej cenie.

#6 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 303 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 maj 2018 - 21:19   Najlepsza odpowiedź

Roślinożerne zwierzęta w takiej cenie to chyba głównie stawonogi: patyczaki, straszyki, liśćce, kraby, wije, karaczany, szarańcza, świerszcze, kruszczyce i inne chrząszcze. Te wydają mi się najatrakcyjniejsze.
Ewentualnie jakiś chomik, mysz, ale nie wiem, jak to cenowo wygląda.

Są maty grzewcze z wbudowanym regulatorem, jednak nie posiada on czujnika, przez co sam musisz ustalić zadowalający poziom metodą prób i błędów. Stosuję takie rozwiązanie do ogrzewania bezkręgowców, jednak lepiej byłoby kupić termoregulator - niestety tutaj.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Niuton96

Niuton96
  • Terrarysta
  • Z nami od: 127 dni
  • Polska / Małopolskie / Tarnów

Napisany 17 maj 2018 - 17:45

Postanowiłem że jednak wybiorę modliszkę bo nie mam nic bardziej dostępnego w okolicy, a mamie powiem, że to roślinożerna najwyższej wyrzuci mnie z domu.
Na początek Sphodromantis gastrica L1/2 i takie pytanie na jak długo wystarczy jej plastikowe pudełko o wymiarach 22x15x11?
Co do tego dokupić?
Do tego pudełka kupować jakąś matę grzewczą?
Termometr z higrometrem i włókna kokosowe zamówione na allegro.

#8 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 303 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 17 maj 2018 - 18:17

Na trzy, cztery wylinki, więcej bym nie ryzykował, tylko kupił wyższe, by nie było problemów z linieniem. Wysokość 20-30cm jest w porządku.

Zaopatrz się w jakąś siatkę lub inny czepny materiał, który zamontujesz na suficie i ewentualnie na bokach zbiornika. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że modliszka spadnie podczas linienia, jest maksymalnie ograniczone (modliszki linieją, zwisając głową w dół; upadek grozi deformacjami lub pozostaniem w starym oskórku).
Powinieneś zapewnić jej temperaturę około 24-25°C i więcej,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).