Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

Krab tęczowy czy rak florydzki?

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Sayoko

Sayoko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 94 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 16 maj 2018 - 15:06

/* /*

Witajcie forumowicze! :)

Jako totalnie zielona terrarystka liczę na Wasze rady. A mianowicie, który gatunek polecalibyście dla początkującego - kraba tęczowego czy raka florydzkiego? A może macie jakieś inne typy? Szukam stworzonka niezbyt wymagającego, niepotrzebującego zbyt wielkiego zbiornika (30l, maksymalnie 50l) i przede wszystkim - niesyfiącego w akwarium tak jak żółw. :D Myślałam raczej o trzymaniu pojedynczego osobnika. Za wszelkie rady będę przewdzięczna!

Podobne tematy: Krab tęczowy czy rak florydzki?     x

#2 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 270 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 maj 2018 - 21:28

Krab tęczowy potwornie brudzi wodę i niszczy wszelkie filtry oraz kable, więc sensowniejsze w jego wypadku wydaje mi się trzymanie go w torfie z naczyniem z odpowiednią ilością wody (taką, by mógł się zanurzyć). Poza tym jest to mało wymagające stworzenie, wszystkożerne, całkiem aktywne, choć często się chowa w swojej sieci tuneli, dobrze radzi sobie w temperaturze 22-24°C. Na pewno się nadaje na pierwsze zwierzę.

Szukasz czegoś wodnego?

#3 Sayoko

Sayoko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 94 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 17 maj 2018 - 07:30

/* /*

docfaq, krab ze względu na swoje niszczycielstwo został wykreślony z listy potencjalnych stworzonek. Pozostaję przy raku florydzkim, a do listy został dodany też cherax destructor.

Myślałam o czymś wodnym, oczywiście wszelkie filtry, oświetlenie i inne wymagane przez dane zwierzę osprzęty jestem w stanie mu zapewnić. Akwarium może być też większe, niż 50l, o ile wystarczy większa powierzchnia dna kosztem wysokości. Nie ukrywam, że zwierzak musi być po prostu ładny ;) i miło by było, gdyby.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 MichuTajemniczy

MichuTajemniczy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1160 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 20 maj 2018 - 15:59

Sa tez niecy mniejsze kraby. I sa mniej niszczycielskie; mangrowy np. Albo geosesarma, male i urocze i do malego zbiornika siennadaja, jesli beda mialy jakas scianke i skalki zeby wyjsc.Ale je to raczej w haremie. Jednego nie bedzie za bardzo widac.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).