Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

Nowa koleżanka Lucjana zza szyby - Alara - gekon lamparci i pytania o terrarium, karmę i odmianę barwną

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Diplodokus

Diplodokus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1054 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie

Napisany 12 kwiecień 2018 - 20:29

/* /*

Witam, dawno się nie odzywałem, bo Lucjan [gekon orzęsiony] chowa się bardzo ładnie, co pewnie niektórzy z Was obserwują na jego fanpejdżu.

Piszę, bo ponad tydzień temu pojawiła się u mnie nowa przyjaciółka - Alara - gekon lamparci.

Maluszek tymczasowo przebywa w starym akwarium 45l. Na początku jak to w nowym miejscu, sporo się chowała, ale na szczęście nie gardzi świerszczami, więc nie martwię się o jej zdrowie. Tymczasowe miejsce pobytu stoi obok mnie, a.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Nowa koleżanka Lucjana zza szyby - Alara - gekon lamparci i pytania o terrarium, karmę i odmianę barwną     x

#2 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 443 dni

Napisany 12 kwiecień 2018 - 20:34

Maczniki raczej średnie , może spróbuj karaczany jakąś małą odmianę , np szare

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#3 Diplodokus

Diplodokus
  • Terrarysta

Napisany 12 kwiecień 2018 - 20:41

/* /*

@[member='filogrzybek2005'] Naczytałem się, jak zwykle, zanim zdecydowałem się na nowego domownika. "Wszyscy wszędzie" piszą i mówią o mączniku, że to taka oczywista karma, stąd moje zaniepokojenie, że Alara je zwyczajnie ignoruje. Karaczany, co prawda bogate w białko, ale osobiście mnie przerażają - mam wrażenie, że mi kiedyś zwieją i będzie plaga - mam tak od 4 lat, chyba się nie przekonam. Czy dobrze karmione świerszcze będą okej? Lucjan wciąga tylko świerszcze w wapniu / d3.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 443 dni

Napisany 13 kwiecień 2018 - 06:39

@[member='filogrzybek2005'] Naczytałem się, jak zwykle, zanim zdecydowałem się na nowego domownika. "Wszyscy wszędzie" piszą i mówią o mączniku, że to taka oczywista karma, stąd moje zaniepokojenie, że Alara je zwyczajnie ignoruje. Karaczany, co prawda bogate w białko, ale osobiście mnie przerażają - mam wrażenie, że mi kiedyś zwieją i będzie plaga - mam tak od 4 lat, chyba się nie przekonam. Czy dobrze karmione świerszcze będą okej? Lucjan wciąga tylko świerszcze.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 243 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 kwiecień 2018 - 07:31

Powiem Ci, że z głodówkowym zmuszaniem gekona lamparciego może być różnie. Jaszczurki te bez jedzenia wytrzymują bez problemu miesiąc i pewnie dłużej. Ja swoich do mącznika tą metodą nie dałem rady przekonać i się poddałem, zostałem przy świerszczach.

#6 Diplodokus

Diplodokus
  • Terrarysta

Napisany 13 kwiecień 2018 - 09:08

/* /*

W porządku, dzięki za opinię chłopaki. Jestem w stanie utrzymać ok 100 świerszczy przy życiu  przez maksymalny czas, bez kanibalizmu itd, bo ogarniam je dla orzęska. Więc oba gady będą wcinać te biegające kanapki. Na początku myślałem, że maluch jest w stresie, ale kiedy dałem mu świerszcza to śmigał za nim wesoły. Potem gapił się na mnie i oblizywał jakby chciał mnie zjeść :D

Zastanawiam się nad tym terrarium oraz odmianą barwną.

#7 Puziek

Puziek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1242 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 13 kwiecień 2018 - 09:09

To terrarium to takie totalne minimum dla jednego osobnika :) Co do jedzenia mączników to każdy gekon ma swoje upodobania, u mnie też nie wszystkie chcą jeść mącznika jeśli mają do wyboru jeszcze dubie albo szarańcze ;p Jak obawiasz się plagi to zakup właśnie parę sztuk małego karaczana Dubia, nawet jak Ci jeden zwieje to nic się nie stanie ;)

#8 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 938 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 13 kwiecień 2018 - 10:12

Terrarium to takie minimalne, ale dla jednego wystarczy.

Co do diety, mozesz sprobowac dorzucic szarancze. Tez jest zdrowa, a gekony ja lubia, byle nie byla wieksza od glowy gadzinki :)

#9 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3701 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 14 kwiecień 2018 - 10:47

/* /*

Terrarium ok, mącznik ok. Odmianę mogę określić jak pokażesz lepsze zdjęcie. Od góry, w dobrym świetle.

#10 Diplodokus

Diplodokus
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2018 - 02:32

@[member='sebekol'] 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).