Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Jaka żarówka dla płazów

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Froglove

Froglove
  • Terrarysta
  • Z nami od: 178 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 25 marzec 2018 - 11:29

Witam wszystkich. Niebawem planuję założyć terrarium w stylu tropikalnym dla rzekotek zielonych. Wymiary to 30x25x50cm. Chciałbym mieć tam dwie albo trzy żabki. W terrarium będzie mnóstwo roślin, myślałem nad trzykrotką pasiastą, epipremnum, oplątwy i oczywiście mnóstwo mchu. Wystrój to będą główne liany i konary pokryte mchem. Jako ogrzewanie będzie mata grzewcza przyklejona na spód terrarium. I tu mam pytanie co do oświetlenia. Wiem, że dla rzekotek oświetlenie nie ma większego znaczenia, ale chodzi mi o.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Jaka żarówka dla płazów     x

#2 volff

volff
  • Terrarysta
  • Z nami od: 209 dni
  • Polska / Śląskie / Będzin

Napisany 25 marzec 2018 - 18:33

Cześć. Przed kupnem rzekotek zrobiłem sobie wycieczkę do Krakowa żeby bezpośrednio porozmawiać z hodowcą.Fakt,rzekotki nie mają wymagań co do światła. Nad terrarium mam żarówkę ledowa 10 wat,światło przyjemne dla oka i w zupełności wystarczające dla roślin, wszystkie puszczają nowe pędy i widać że rosną w oczach. Żarówkę jak w linku odradzam,mam taką 50 i 25 obie dają słabe żółte światło i przegrzewają, temperatura ponad trzydzieści stopni przy dnie i przypalone rośliny. Żarówka 10w z gwintem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Froglove

Froglove
  • Terrarysta

Napisany 25 marzec 2018 - 19:36

Dzięki za pomoc, tego się właśnie obawiałem że taka moc może przypalać rosliny. Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem taką 13W ze światłem uvb,myślę że tym razem to dobry wybór, daj znać co sądzisz
http://allegro.pl/terra-zarowka-kompaktowa-uvb-5-0-13w-do-terrarium-i7156754993.html

Edytowany przez Froglove, 25 marzec 2018 - 19:36.

#4 volff

volff
  • Terrarysta

Napisany 25 marzec 2018 - 19:50

Testowałem i tą, nadaje się ale tylko jako dodatkowa, terra słabo doswietlała. Zrezygnowałem z niej bo tylko zajmuje miejsce nad i tak wąskim terra. W zamian dozuje wapń i witaminy.

#5 Froglove

Froglove
  • Terrarysta

Napisany 26 marzec 2018 - 09:12

Ok w takim razie dzięki. Miejsca w terrarium mi nie zabierze bo żarówkę umieszczę w kloszu który polożę na górnej szybie

#6 Froglove

Froglove
  • Terrarysta

Napisany 26 marzec 2018 - 10:52

A nie wiesz może czy ta zarowka ma gwint e27? Bo w sumie nie jest napisane a chciałbym kupić klosz z takim gwintem i nie chce żeby się okazało ze nie pasuje

#7 volff

volff
  • Terrarysta

Napisany 26 marzec 2018 - 12:52

Tak,żarówka uvb 13w ma gwint e27 ale przy wysokości 45cm miałem przy niej ciemno w terra. Klosz też mam na górze.

Załączone pliki

#8 Yahilles

Yahilles

Pomocny w dziale Płazy

• Pomocny
  • Z nami od: 4369 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 16 kwiecień 2018 - 16:22

UVB to zawsze lepsza opcja niż suplementy, których wchłanialność jest podważalna, więc świetlówka UVB + jakiś dobrej jakości led (słabe, tanie ledy strasznie migoczą - my tego nie widzimy, ale zwierzętom to przeszkadza!). Chciałbym sprostować, że rzekotki zielone to nie jest gatunek tropikalny, tylko z klimatu który można porównywać do Europy na płd-zach od nas. W sąsiednim temacie pisaliśmy o kwestiach mchu w terrarium dla rzekotek - dno z podłożem i pokryte mchem doprowadzi do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 PanRopuch W hodowli

PanRopuch
  • Terrarysta
  • Z nami od: 400 dni
  • Polska / Mazowieckie / Milanówek

Napisany 16 kwiecień 2018 - 19:41

Ja bym powiedział, że zarówno suplementacja jak i UVB są ważne. Profesjonalni hodowcy łączą te dwie rzeczy, z tego co mi wiadomo (nie żebym śmiał zaliczać się do profesjonalistów :P )

#10 MikeB W hodowli

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2770 dni
  • Canada

Napisany 16 kwiecień 2018 - 20:33

Jesli twoj glowny problem stanowi swiatlo dla roslin to mozesz zastosowac czerwona zarowke niskowatowa w kloszu z odblysnikiem. Taka jaka sprzedaje sie dla nocnych gadow. Rosliny w procesie fotosyntezy wykorzystuja swiatlo w dalekiej czerwieni. Uzywanie "bialego" swiatla o niskiej wartosci lumenow nie ma kompletnie sensu. rosliny beda etioliczne - beda rosnac szybko wypuszczajac bardzo male liscie na wydluzonych lodygach. To akurat nie jest oznaka dobrych warunkow. Swiatlo w dalekiej czerwieni da wiecej pozytku niz "biale".....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).