Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

odmiany barwne

Ubarwienie pomaranczowe

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Polanda

Polanda
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2612 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 17 marzec 2018 - 19:44

/* /*

Data zakupu:
Długość ciała:
Waga:
Liczba osobników:
Podłoże:
Temperatura:
Wilgotność:
Oświetlenie:
Suplementy:
Żywienie:
Ostatnia wylinka:
Badanie kału:
Zdjęcia:
Opis problemu:

Witam! Taka piekna jaszczczurke mam juz ponad rok. Zyje u mnie w sypialni i jest moja kolezanka :-) 

Zastanawiam sie czemu jest taka pomaranczowa? Co oprocz miejsca pochodzenia ma wplyw na ubarwienie legwana? Czy wczesniej miala inne ubarwienie? Czy jeszcze kiedys sie zmieni??? 

Pozdrawiam z Czech :-)

Załączone pliki

Podobne tematy: Ubarwienie pomaranczowe     x

#2 MikeB W hodowli

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2739 dni
  • Canada

Napisany 17 marzec 2018 - 20:13

]Wiele doroslych , szczegolnie samcow, legwana zielonego  wybarwia sie  z lekko pomaranczowym nalotem. U ciebie jest on widoczny bardzo intensywnie I daje bardzo mile dla oka efekty. 

Oprocz pochodzenia wplyw na ubarwienie moze miec szczegolna linia hodowlana, gdzie kolor jest selektywnie dobierany - dokladnie tak jak to mam miejsce u ciebie. Moze tez byc wynikiem zwyklej mutacji jak na przyklad albinism czy linia blekitna. 

W tym Roku sprowadzilem trzy odmiany barwne zwykla zelona, blekitna.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#3 Polanda

Polanda
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2612 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 17 marzec 2018 - 20:32

/* /*

O matko, jakie cuda! Dziekuje za odpowiedz, wysylam jeszcze kilka zdjec, co prawda swiatecznych, ale oddajacych kolorek :wink: (szkoda, ze w tym czasie wylinka byla :-( nie ma takiego efektu... )

Załączone pliki

#4 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2266 dni
  • France

Napisany 18 marzec 2018 - 00:32

Tabelka nie wypelniona. Jesli to odmiana barwna to ok, natomiast jesli to zwykly leg to raczej wybarwienie powinno sie pokazywac u samcow w wieku ok 1,5 roku, kiedy maja swoj pierwszy okres godowy. Waga, jak sie nie myle, bo to bylo dawno, ok 600g. Mam nadzieje, ze ma terrarium i wszystko co w opisie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).