Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
brodacz od miesiąca nie przyjmuje pokarmu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 ZakOnIck

ZakOnIck
  • Terrarysta
  • Z nami od: 406 dni
  • United Kingdom

Napisany 13 marzec 2018 - 22:35

Data zakupu: październik 2017
Pochodzenie: Prywatny hodowca
Długość ciała: 42cm bez ubytków
Waga: 276 gram
Liczba osobników: 1
Wielkość terrarium: 120x50x50
Podłoże: kukurydziane
Temperatura:wyspa ciepła 40-38 w nocy 25-23 chłodne miejsce 23 w nocy 20 średnia temperatura w całym terra 32
Wilgotność:32%-40%
Oświetlenie:  Arcadia D3+ Reptile Lamp 12% 30W 900mm, Grudzień 2017, czas działania od 9 do 21
Suplementy: zoomed reptivite z d3 i calci dust prorep (witaminy podawane 2 razy w tygodniu wapno 5 razy)
Żywienie:świerszcze bananowe,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: brodacz od miesiąca nie przyjmuje pokarmu     x

#2 Onion

Onion
  • Terrarysta
  • Z nami od: 493 dni
  • Polska / Małopolskie / Nowy Targ

Napisany 14 marzec 2018 - 18:27

może to być kaprys smoka, spróbuj go karmić raz świerszczem raz karaczanem raz mącznikiem,. NIGDY NIE DAWAJ DREWNOJADOW, albo zmiażdż mu głowę zanim podasz go agamie. Agama ma wszystko co powinna mieć a co do wilgotnośći to dobrym sposobem jest wyłożenie jednej ścianki z korka. Korek bardzo dobrze trzymie wilgoć.
Smok wygląda na zadbanego, nie wiem co może być przyczyną, z zieleniną to samo, kup trzykrotke, bazylię i daj mu raz to raz to. Może.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 FilipW

FilipW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 306 dni
  • Polska / Śląskie / Zabrze

Napisany 14 marzec 2018 - 22:45

Ja mam podobny problem ale mam wrażenie że moja jest upośledzona bo muszę jej pierwszego wsadzić na siłę resztę wciąga sama tzn z moją pomocą z pesety bo panierka nie będzie polować =P

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#4 ZakOnIck

ZakOnIck
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 15 marzec 2018 - 09:34

to samo w zasadzie powiedziała mi weterynarz. Nie wiem czy tylko próbować dawać na siłę robaki czy to co już dostaje w sensie ten proszek od weterynarza jest wystarczającym pożywieniem dla niej a robaki i zielenina opcjonalnie na zasadzie może zechce? co do kontaktu to też jest trochę dziwnie bo brodacz wieczorami domaga się aby go wypuścić z terra ignorować to zachowanie czy jednak pozwolić mu chwilkę pobiegać po pokoju?

Wysłane z mojego SM-G930F przy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Onion

Onion
  • Terrarysta
  • Z nami od: 493 dni
  • Polska / Małopolskie / Nowy Targ

Napisany 15 marzec 2018 - 18:16

Hmm w jakim sensie się domaga wyjścia terrarium, sprawdź czy masz odpowiednią wentylację. Domyślam się że goni bijąc głowa w szybę. Jeśli ma za małą wentylację, zwierzak chce wyjść za pewne bo jest mu duszno. Agama to jaszczurka która wytrzymie długo bez jedzenia. Podawaj na razie to co dostałeś od weterynarza. I nie spryskuj za wiele bo woda paruje i zapewne możemy być duszno.
Utrzymuj wilgotność około 40% jak ma wylinkę to zwiększ.
Pozdrawiam

#6 polipo

polipo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3339 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 marzec 2018 - 20:04

Jeżeli to na 80% dziewczynka i kopie to wniosek jest jeden, może mieć  jajka... Agama nie potrzebuje samca aby wytworzyć jaja a to co napisałeś jest identyczną sytuacją jak u moich agam podczas znoszenia jaj, samica po kopaniu wchodziła na wyspę ciepła aby się wygrzać i za moment wracała kopać a nie szuka zimnego miejsca tylko wilgotnego gdzie mogłaby złożyć jaja. Nic tak długo nie chce jeść ponieważ jajka które w niej się znajdują uciskają.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 ZakOnIck

ZakOnIck
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 17 marzec 2018 - 20:28

Jeżeli to na 80% dziewczynka i kopie to wniosek jest jeden, może mieć jajka... Agama nie potrzebuje samca aby wytworzyć jaja a to co napisałeś jest identyczną sytuacją jak u moich agam podczas znoszenia jaj, samica po kopaniu wchodziła na wyspę ciepła aby się wygrzać i za moment wracała kopać a nie szuka zimnego miejsca tylko wilgotnego gdzie mogłaby złożyć jaja. Nic tak długo nie chce jeść ponieważ jajka które w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 polipo

polipo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3339 dni

Napisany 18 marzec 2018 - 11:44

Ja korzystam z torfu kokosowego i w pojemniku plastikowym gdzie i tak torf jest wszędzie rozrzucony jak brodacz kopie. Tylko musisz pamiętać aby pojemnik nie był za wysoki żeby agamka mogła sama wejść do pojeminka.

#9 ZakOnIck

ZakOnIck
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 24 kwiecień 2018 - 12:48

niestety dalej mam problem z naszym brodaczem. Byłem już dwa razy u weterynarza Agama miała przeprowadzone badania kału krwi przeswietlenie i wszystkie wyniki w normie. jak nie chciała jeść tak nie je. Weterynarz zasugerowała żeby próbować ja przeglodzic więc tą karmę daje co 3 dni razem z wapniem. Einsteina staram się wyjmować tylko do mycia i karmienia. w zeszłym tygodniu korzystając z pogody wyciągnąłem go na zewnątrz ale chyba bardzo się zestresowal bo przy próbie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 krzemi

krzemi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1372 dni

Napisany 03 maj 2018 - 11:27

Może nie może złożyć jajek, coś sie zaklinowało? Moja tak kiedyś miała, na szczęście obyło sie bez operacji, ale tez dlugo nic nie jadla

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).