Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Pytania - Rhombodera valida

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Sandito

Sandito
  • Terrarysta
  • Z nami od: 281 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 25 luty 2018 - 16:49

Cześć, mam właściwie kilka pytań co do wyżej wymienionej modliszki, bo w google przynajmniej mi cholernie ciężko było znaleźć na jej temat konkretne informacje, zamiast ogólników.

1.W paru miejscach było napisane, że potrzebuje zwiększonej wilgotności, mogę tutaj utrzymywać wilgotność jak dla reszty Rhombodera(megaera/basalis)? 

2. Planuje kupić L3, tutaj w sumie najważniejsze co mnie trapi, moczbox z wykałaczką przebitą jakieś 1,5 cm od wieczka starczy? Na dół waciki/ręcznik i papierowe i jakoś zamontowana gaza starczy? Dziurki.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Sandito, 25 luty 2018 - 16:54.

Podobne tematy: Pytania - Rhombodera valida     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1861 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 25 luty 2018 - 18:05

2. Patyczek będzie tylko przeszkadzał. Daj siatkę na wieczko. Plastik nie zaszkodzi, ale wywietrz pojemnik.
3. Myślę, że tak, moje Pnigomantis L6 łapały hydei bez problemu (oczywiście nie była to podstawa diety, tylko czasem przypadkowo wchodziły do pojemnika), ale lepiej od razu zaopatrz się w jeszcze jakiś pokarm, np wylęg karaczana tureckiego.

I ważna sprawa: skąd chcesz kupić modliszkę?

#3 Sandito

Sandito
  • Terrarysta

Napisany 25 luty 2018 - 21:58

Dzięki śliczne, wykałaczke już wyjąłem, jutro pewnie przykleje na całej szerokości gazę klejem na gorąco. 

Co do sprzedawcy, to najpierw chciałem hodowle muszek owocówek, i zamówiłem od ExoFactory. Po tym jak dostałem pusty pojemnik na mocz z kawałkiem ręcznika papierowego zmieniłem zdanie  :eek:, mam zamiar zamówić z tej aukcji 

https://www.olx.pl/oferta/modliszka-tarczowa-r-validia-l3-CID103-IDqxJOz.html#f0ce1496ea

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 25 luty 2018 - 22:03

Właśnie chciałam się upewnić czy nie od Exo ;)

A jeszcze co do wielkości pojemnika to wydaje mi się, że może być trochę zbyt mały, najlepiej jakby i długość, i wysokość była trzykrotnością długości modliszki. Będziesz widział czy pojemnik jest za mały jak modliszka podrośnie. Z wilgotnością nie pomogę, bo hoduję głównie sucholubne gatunki.

#5 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 1802 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 25 luty 2018 - 22:05

@[member='Sandito'], po pierwsze słyszałem, że wg speców z zachodu nasze R. valida to R. basalis.
Muszki (D. hydei) dla L3 są odpowiednie, a tuba jest... mała, ale może być. Faktycznie Rhombodera to wędrowniczki...

Edytowany przez mantiss111, 25 luty 2018 - 22:06.

#6 milik

milik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1127 dni

Napisany 25 luty 2018 - 22:32

Mam te modliszki L3/4 i spokojnie łapią muszki hydeiki. U mnie są w pojemniczkach 100ml ale jeszcze jedna wylinka i przeprowadzka do większych domków. Co do wilgotności to pryskam podczas karmienia ze strzykawki. Od L1 nie miałem problemów z nimi. Temperatura pokojowa 21-23 stopnie.

#7 Sandito

Sandito
  • Terrarysta

Napisany 25 luty 2018 - 23:00

@[member='Sandito'], po pierwsze słyszałem, że wg speców z zachodu nasze R. valida to R. basalis.
Muszki (D. hydei) dla L3 są odpowiednie, a tuba jest... mała, ale może być. Faktycznie Rhombodera to wędrowniczki...

O, i to bardzo przydatna informacja, bo o niej już jest sporo więcej informacji, dzięki.

Jeśli w tej tubie faktycznie będzie miała ścisk, to chyba pomyślę nad innym gatunkiem.

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 25 luty 2018 - 23:20

@[member='Sandito'] Muszki będą uciekać przez gazę, lepiej załóż na kubek jakiś cieniutki materiał. Myślę, że da radę złapać, ale musisz to kontrolować. Mój Gongylus od około L3 był w sporym pojemniku i sobie radził, ale on akurat musi być w dużym, bo jest grzany żarówką. Włożyłam go do tego pojemnika jak był prawie dwa razy mniejszy. I tak muszki wychodzą przez tą moskitierę i stąd się biorą u Pnigomantis :P Pojemnik będę zmieniać już na większy.

Załączone pliki

Edytowany przez VisibleNoise, 25 luty 2018 - 23:27.

#9 Sandito

Sandito
  • Terrarysta

Napisany 25 luty 2018 - 23:34

@[member='VisibleNoise'] Gaza jest przyklejona silikonem/klejem na gorąco? :D 

#10 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 25 luty 2018 - 23:35

Klejem na gorąco ;) Ale jak nie wymaga ogrzewania to nie polecam wycinać takiej wielkiej dziury, bo cały pojemnik się osłabia i bardzo ciężko się go zamyka.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).