Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Jak dawkować witaminy i wapń gekonowi lamparciemu ?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Drag0n1223

Drag0n1223
  • Terrarysta
  • Z nami od: 247 dni
  • Polska / Małopolskie / Kalwaria Zebrzydowska

Napisany 19 luty 2018 - 15:06

Mam gekona lamparciego. Kupiłem mu witaminy z D3 i wapń bez D3. Gekon w terrarium ma miseczkę z wapniem i stały dostęp do mączników. Moje pytanie brzmi jak dawkować wapn i witaminy. Wszyscy mówią mi żebym przed podaniem posypały owady ale gekon ma cały czas mączniki w misce i nie mogę tak zrobić. Jak w takim razie mam podawać wapń i witaminy. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Podobne tematy: Jak dawkować witaminy i wapń gekonowi lamparciemu ?     x

#2 Macieju

Macieju
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2209 dni
  • Polska / Podkarpackie / Krosno

Napisany 19 luty 2018 - 18:51

Według mnie ciągły dostęp do mączników to taki o pomysł, właśnie nawet z racji, że jakbyś podawał to byś posypywał. Teraz w sumie, mógłbym Ci powiedzieć, żebyś poprószył w misce robaczki, jednak z doświadczenia wiem, że jak długo siedzą w misce, to strzepują z siebie te witaminki i wapń :) Nie wyjdą Ci robaczki z tej miski? Podsumowując moim zdaniem, po prostu wyjmij mączniki i karm sobie gekony nimi, a w trakcie podawania będziesz je.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Geccko

Geccko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3575 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 luty 2018 - 18:18

Macieju zdecydowanie masz racje, tym bardziej jezeli beda maczniki sobie same lezaly w misce to nie sadze zeby byl nimi zainteresowany gdyz prawdopodobnie beda w bez ruchu co nie pobudzi gekona do polowania, zdecydowanie lepszym pomyslem na suplementy jest podawanie swierszczy obsypanych mieszanka, ja praktykuje ten sposob do tej pory dzieki czemu mam pewnosc ze gekon dostaje witaminy, mowie tutaj oczywiscie o karmieniu z pincety. Generalnie z dostepem do karmowki przez caly czas nigdy nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3792 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 luty 2018 - 16:44

Mam gekona lamparciego. Kupiłem mu witaminy z D3 i wapń bez D3. Gekon w terrarium ma miseczkę z wapniem i stały dostęp do mączników. Moje pytanie brzmi jak dawkować wapn i witaminy. Wszyscy mówią mi żebym przed podaniem posypały owady ale gekon ma cały czas mączniki w misce i nie mogę tak zrobić. Jak w takim razie mam podawać wapń i witaminy. Z góry dziękuję za odpowiedzi

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).