Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Uratowany,wylinki,plamki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Nuke

Nuke
  • Terrarysta
  • Z nami od: 637 dni
  • Polska / Łódzkie / Wieruszów

Napisany 02 grudzień 2017 - 16:20

Leguś "uratowany" z upadającego sklepu.Kisił się w małym akwarium,pod zwykłą żarówką i karmiony kapustą......Przez jakieś 2 miesiące.

Odkupiłem go,mam papier.

Obecne przejściowe terrarium to 110x60x40.Żarówka uvb,i lustrzanka 60,na noc led blue.temp w miejscu wylegiwania 32/36* na dole 28. W nocy średnio spada do 26*. Podłoże kokos,tło z pianki.basen z grzałką ustawioną na 32*. Wilgotność utrzymuje na poziomie 70-100,przy pomocy nawilżacza.

Karmienie,rano najpierw daje mu z ręki listki,po czym wstawiam pełną miskę wszelkiej mieszanki z roślin obecnie dostępnych które może jeść.Raz w tygodniu witaminy Sera Reptil  Reptilin Vitaminer,i co 3 dzień sepia do pokarmu.Dodatkowo co drugi dzień dostaje "krzaczek żywej " Bazylii.

Docelowe terra jest już w trakcie montażu,o wymiarach 160xh210x90,wiem że trochę małe ale to maksymalnie wykorzystana wolna przestrzeń dla niego.Jedynie mogę zwiększyć wysokość do 260cm.

Do sedna sprawy.Mam go już miesiąc,je cały czas,wieczorem miska pusta,a czasami nawet po południu ok 17 jest już pusta i staram się mu jeszcze dołożyć :)   Widać że "urósł" zrobił się okrąglejszy,od momentu gdy go wziąłem.Gdy wkładam rękę powoli podchodzi i zjada listki,w domu są dzieci i jak to przy nich bywa jest głośno a nawet podchodzą i też próbują karmić,wtedy ucieka,ale zaraz ciekawość bierze górę i przychodzi po listek również od nich.Ogólnie sobie leży i rozgląda się,albo wyciąga łapki do tyłu i śpi.

Co mnie zmartwiło,może nie potrzebnie,ale przechodzi już kolejną wylinkę u mnie już 3 w przeciągu miesiąca,i przy tej obecnej wyszły jasne plamki,to normalne przy linieniu?Weterynarz uważa że nie ma czym się martwić,ale wolę dopytać jeszcze doświadczonych ich posiadaczy

Załączone pliki

Podobne tematy: Uratowany,wylinki,plamki     x

#2 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2632 dni
  • France

Napisany 04 grudzień 2017 - 12:45

Nie widac nic niepokojacego. Wyciagniete lapki do tylu oznaczaja, ze sie nie stresuje, to bardzo dobrze. Natomiast u mlodych legwanow skora schodzi prawie non stop, wiec tez ok. Sepie bym tylko podawala codziennie :-)

#3 Nuke

Nuke
  • Terrarysta

Napisany 04 grudzień 2017 - 14:53

Super. Dziękuję za odpowiedź. Sepia codziennie ok a czy jak mu powieszę to skorzysta sam czy jednak skrobać do pokarmu?

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2562 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 04 grudzień 2017 - 15:10

A czy ma na stałe w terra basen, w którym może sobie poleżeć i się załatwić ? Zrób pls zdjęcie tylnego kolana - nie widzę czy to płat wylinki czy grzybica. Poproszę zbliżenie.

#5 Nuke

Nuke
  • Terrarysta

Napisany 04 grudzień 2017 - 16:43

Tak. Basen ma cały czas

#6 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1855 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 04 grudzień 2017 - 20:16

@Nuke Ojej, a lewe kolanko? Jeśli to narośl konieczny będzie weterynarz.

#7 Nuke

Nuke
  • Terrarysta

Napisany 05 grudzień 2017 - 15:23

Kolanko jak najbardziej ok. Jedynie brak jednego pazurka,i zastanawiam się czy odrośnie

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2562 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 grudzień 2017 - 15:29

Jeśli macierz paznokcia nie jest uszkodzona to powinien odrosnąć. Zależy co się tam zadziało i jak został wyrwany.

#9 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2632 dni
  • France

Napisany 07 grudzień 2017 - 11:46

badz dobrej mysli, jesli ma takie warunki jak piszesz to powinno odrosnac. Jesli z pazura leci krew, poczytaj co robic w razie ran. Ps. u mnie wszyscy mowili, ze nie ma szans, by pazur odrosl, a jednak. Byl wyrwany caly, wrecz jakby ze srodka, lecialo duzo krwi.

#10 Nuke

Nuke
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2017 - 16:40

Sprawa  z pazurkiem wygląda tak,że odkąd go mam pazurka nie widać

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).