Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Sposób podawania pokarmu.

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 jacek1412

jacek1412
  • Terrarysta
  • Z nami od: 487 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Orneta

Napisany 28 wrzesień 2017 - 12:05

/* /*

Witajcie.

Od miesiąca mam gekony orzęsione, dwie samiczki.

Może banalne pytanie, ale chciałbym wiedzieć jak podajecie pokarm swoim podopiecznym.

Zanim stałem się posiadaczem zwierzaków przez kilka miesięcy czytałem i zbierałem informacje dotyczące tych zwierząt.

Mam jednak dylemat z podawaniem pokarmu, karmie je świerszczami bananowymi i jak większość tu radzących nie puszczam ich luzem w terrarium, wstawiam je do terrarium w pojemniku wysokości 9cm, a te wredoty i tak co jakiś czas spier..... i o ile.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Sposób podawania pokarmu.     x

#2 Janiu

Janiu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 682 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Skarżysko Kamienna

Napisany 28 wrzesień 2017 - 13:00

Najpierw włóż pudełko z świerszczami do lodówki na 5-10 minut. To powinno je spowolnić... Potem poodcinaj im odnóża do skakania. Widziałem to raz na youtubie i nie uciekają. :)

#3 jacek1412

jacek1412
  • Terrarysta

Napisany 28 wrzesień 2017 - 15:41

/* /*

Z tą lodówką przerabiałem, rzeczywiście zamula to świerszcze,( głupie i śpiące) ale to wyrywanie kopytek jakieś takie  :? ,chociaż jadąc na ryby też wbijam haczyk robakowi w dup... i nikogo to nie gorszy,  ok dzięki za podpowiedź.

Edytowany przez jacek1412, 28 wrzesień 2017 - 15:43.

#4 Bobby75

Bobby75
  • Terrarysta
  • Z nami od: 778 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Elbląg

Napisany 01 październik 2017 - 20:16

Posiadam dwie samiczki które preferują głównie świerszcze. Testowałem różne gatunki i kupuję świerszcze domowe gdyż są wg. mnie mniej muzykalne i nie tak skoczne. Delikwenta wkładam do pojemnika obsypuję obficie wapnem i D3 i wpuszczam do terra. Jak podawałem je kiedyś w pojemniku orzęski nie miały możliwości swobodnego polowania i często ich nie zjadały. Biegające świerszcze w terra to cała przyjemność obserwowania polowania :) a jak są głodne to  roślina nie jest przeszkodą. Jedyne z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 jacek1412

jacek1412
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2017 - 15:52

Też mam dwie samiczki i nie ukrywam że, najfajniej jak jakiś świerszcz ucieknie podczas karmienia i biega luzem po terrarium, wydaje mi się że mają wtedy najlepszy "smak"  :-D , ale są opinie że nie wolno tak podawać (tylko że w naturze też biegają razem z owadami), ale nie jestem fachowcem i sam nie do końca wiem. Bardziej niż biegający luzem po terrarium (a mam naturalny wystrój i kore na ściankach) gdzie jest wiele możliwości.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez jacek1412, 03 październik 2017 - 15:58.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).