Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Exo-factory - opinie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#21 lejcyn14 1

lejcyn14
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:01

kupowałem 2 razy, za pierwszym razem czekałem ponad miesiąc na modliszki, po dwóch dniach zdechły, teraz zamawiałem "przez przypadek" od niego, po prostu nie zwróciłem uwagi na nazwę użytkownika , i było ok, paczka była w ciągu dwóch dni,  modliszki rosną, tylko przyszły mniejsze niż miały być :/

#22 Dominiorek W hodowli

Dominiorek
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:03

Muszę być od niego, skoro nie zgadzam się z wami. Inaczej być nie może. Prawda?

Swoją drogą, skoro tyle osób oszukał, to dlaczego nie ma zamkniętego konta na Allegro? Robię zakupy w tym serwisie od prawie piętnastu lat i wiem jak to działa, sam składałem kilka zawiadomień. Jest różnica pomiędzy oszustwem, a nieudanymi zakupami.

#23 Trudnarzecztanazwa

Trudnarzecztanazwa
  • Polska / Śląskie / Wojkowice

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:05

Musiałem nigdy u niego robić zakupów, skoro się z tobą nie zgadzam. Inaczej być nie może. Prawda?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

#24 Dominiorek W hodowli

Dominiorek

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:10

Ad rem: skoro jest takim oszustem, to dlaczego jeszcze uprawia swój proceder? Jeżeli zostałeś oszukany, to czy podjąłeś jakieś kroki? Anonimowe opinie, dla mnie, są mało wiarygodne.

#25 Trudnarzecztanazwa

Trudnarzecztanazwa
  • Polska / Śląskie / Wojkowice

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:11

Jeśli anonimowe opinie są dla Ciebie mało wiarygodne, to na co w ogóle bierzesz udział w dyskusji? Z tego co pamiętam zgłosiłem Exo i dałem niska ocenę

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowany przez Trudnarzecztanazwa, 17 wrzesień 2017 - 14:12.

#26 Dominiorek W hodowli

Dominiorek

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:48

Biorę udział w dyskusji, bo problem jest istotny. Sprzedawca od 3 lat ma konto na All, piszecie że jest oszustem, ale nikt nie zgłosił sprawy na policję. I to mnie zastanawia. Bo żeby otrzymać zwrot za zakupy w programie ochrony kupujących, trzeba przesłać potwierdzenie złożenia zawiadomienia do organów ścigania. Gdyby takie zgłoszenia poszły, to Allegro zamknęłoby jego konto.

#27 Cywil

Cywil
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 18 wrzesień 2017 - 07:41

Kto Ci będzie zgłaszał coś za 20 zł? Zresztą jak oszukuje na małe kwoty to walić mu negatywy i tyle... Po kilku takich ocenach w ostatnim czasie każda osoba która będzie chciała coś nabyć od gościa zastanowi się dwa razy czy warto...

#28 Dominiorek W hodowli

Dominiorek

Napisany 18 wrzesień 2017 - 21:01

A czemu nie? Jeśli oszukuje, znaczy że popełnia przestępstwo. Zamkną mu konto na Allegro, przyjdzie wezwanie na przesłuchanie, będzie miał sprawę. Nawet jeśli niska szkodliwość.

Ale łatwiej anonimowo pisać, że to oszust, niż podpisać z imienia i nazwiska zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prawda? A może wcale nie jesteście tacy pewni swoich racji i dlatego nie składacie zawiadomienia...

W innym wątku jakiś kolo nazwał sprzedawcę oszustem, bo mu się włókno kokosowe rozsypało w pudełku. Inny podobnie, bo sprzedawca nie wysłał paczki natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Jeżeli na takie zachowania rzuca się najcięższe oskarżenia, to jak nazwać przypadki gdy po wpłacie nic się nie otrzymuje, a kontrahent znika jak kamfora?

#29 Cywil

Cywil
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 18 wrzesień 2017 - 21:55

A czemu nie? Jeśli oszukuje, znaczy że popełnia przestępstwo. Zamkną mu konto na Allegro, przyjdzie wezwanie na przesłuchanie, będzie miał sprawę. Nawet jeśli niska szkodliwość.

Ale łatwiej anonimowo pisać, że to oszust, niż podpisać z imienia i nazwiska zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prawda? A może wcale nie jesteście tacy pewni swoich racji i dlatego nie składacie zawiadomienia...

W innym wątku jakiś kolo nazwał sprzedawcę oszustem, bo mu się włókno kokosowe rozsypało w pudełku. Inny podobnie, bo sprzedawca nie wysłał paczki natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Jeżeli na takie zachowania rzuca się najcięższe oskarżenia, to jak nazwać przypadki gdy po wpłacie nic się nie otrzymuje, a kontrahent znika jak kamfora?

Zacznijmy od tego , że ja gościa oszustem nie nazwałem to po pierwsze więc proszę przeczytaj raz jeszcze uważnie to co napisałem.

Wracając do policji , zgłaszałem podobne sytuacje i policja zazwyczaj na to leje jak ktoś przyjdzie złożyć powiadomienie na 20 zł (całe szczęście czy też nie ale u mnie były to znacznie wyższe kwoty i zgłoszenia zostawały przyjęte) Kilka razy usłyszałem jak wygląda to w sytuacji "niskiej szkodliwości" zazwyczaj tego nie biorą ale sprawę załóżmy , że przyjmą. Czekasz miesiąc na wszczęcie postępowania po czym przychodzi Ci powiadomienie o braku dowodów lub z innym powodem akceptowanym przez organy ścigania , które umarzają postępowanie 8-) w tej sytuacji już masz szanse odzyskać pieniądze jeśli masz nr sprawy i informacje kto ją prowadził ... Zresztą czy korzystałeś kiedyś z POK na allegro? Pierwszy miesiąc zlatuje na dyskusje , w której każda ze stron ma prawo do wypowiedzenia się. Potem to weryfikują , jeśli obie strony mają odmienne zdanie to zazwyczaj allegro kończy dyskusję i radź sobie sam , bo oni nie są wstanie ustalić kto ma rację... Już tak na koniec -  jak wszystko pójdzie po Twojej myśli , policja przejdzie allegro przejdzie to i tak pieniądze odzyskujesz dopiero po 3-4 miesiącach ... Warto stracić tyle godzin łażenie po komisariatach , pisania wyjaśnień na allegro wysyłanie im wszystkich dowodów pocztą na swój koszt za te 20 zł ? Uważam , że nie. Wystawienie negatywnej oceny zamknięcie za sobą tej "furtki" w zupełności wystarczy.

Ja nic od tego użytkownika nie brałem i nie zamierzam ze względu na opinie jakie posiada na tym forum jednak uważam , że osoby które brały coś u niego przez allegro powinny zrobić te minimum i w sytuacji gdzie otrzymują martwą karmówkę/owady czy nie to co trzeba wystawić ten negatyw.

Edytowany przez Cywil, 18 wrzesień 2017 - 21:56.

#30 Arrow

Arrow
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 19 wrzesień 2017 - 09:04

Kolejny obrońca mega oszusta Exo ... zrozumcie to dotyka ludzi na codzień, nie tylko w Polsce, nikt nie robi tego złośliwie, to sa stwierdzenia faktów. Jak sie ma takie samo imię jak ten pacan i jest sie z Polski, to trzeba tłumaczyć, ze nie jest sie nim ...

Znany jest w szeroki kręgach jako oszust. Kolejne posty opłaconych obrońców nic nie zmienia, jeśli uczciwie podchodził by do tematu to nie było by problemu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).