Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Karmienie młodego warana stepowego.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Redstown2000

Redstown2000
  • Terrarysta
  • Z nami od: 430 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 23 lipiec 2017 - 16:56

Witam :) Mam prośbę, bardzo proszę o poradę, gdyż dwa miesiące temu zakupiłem małego warana stepowego i nie dokońca jestem zorientowany co ile mam go karmić. Waran jest bardzo żarłoczny i co dziennie domaga się jedzenia.

Podobne tematy: Karmienie młodego warana stepowego.     x

#2 Smoczyca64

Smoczyca64

Moderator w dziale Warany

• Moderator
  • Z nami od: 2504 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 02 sierpień 2017 - 10:01

Witaj ,  co to znaczy mały ? tegoroczny import ? zeszłoroczny ? to jest dość istotne - zdarzają się nadal w sklepach "małe " warany z zeszłego roku .Jest to istotne , bo taki waran zeszłoroczny niestety ma już sporo miesięcy , a skoro jest "mały " to znaczy nie miał właściwych warunków do wzrostu .

Kupiłeś go w maju ? ile miał wtedy cm ? ważyłeś go ? jak karmiłeś do tej pory ?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Redstown2000

Redstown2000
  • Terrarysta

Napisany 03 sierpień 2017 - 16:46

:) Witam mój waran w momencie zakupu mieścił się w dłoni, rośnie jak na drożdżach teraz jest dwa razy większy, a mam go od dwóch miesięcy, A co do warunków, terrarium 90x50x40, podłoże: ma torf wymieszany z piaskiem, dwie żarówki jedna grzewcza druga UVB. Ma pojemnik na stałe z wodą, a wilgotność w granicach 60% Jeśli chodzi o temperaturę w najcieplejszym miejscu ma o koło 36 °C a w najchłodniejszym około 24 stopni. Do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Redstown2000, 19 sierpień 2017 - 21:24.

#4 sepax

sepax
  • Terrarysta
  • Z nami od: 800 dni
  • Polska / Małopolskie / Dobczyce

Napisany 03 sierpień 2017 - 21:59

No to się kolego szykuj bo zaraz od mamy dostaniesz "zrype" hehe :D

#5 Smoczyca64

Smoczyca64

• Moderator

Napisany 04 sierpień 2017 - 13:07

dlaczego mam dawać zrypę ? mnie chyba już sił brak na tłumaczenie co powinien jeść i jakie warunki mieć ten waran , dziś - z racji szukania pewnych zdjęć w sieci o waranach stepowych wyskoczyły mi setki ich zdjęć , może tylko dwa miały właściwą normalną naturalną sylwetkę , cała reszta to warany otyłe , niektóre drastycznie wręcz : jest to winą niewłaściwego karmienia i złych warunków w terrarium , każdy ,ale to każdy gad.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Smoczyca64, 04 sierpień 2017 - 13:15.

#6 Redstown2000

Redstown2000
  • Terrarysta

Napisany 04 sierpień 2017 - 14:55

Witam, przepraszam ale zapomniałem napisać o świerszczach że też je dostaje. Co do mięsa nie jest nim karmiony, tylko dostaje kawałeczek jako dodatek do posiłku. A jeśli chodzi o temperaturę w terrarium to na wyspie ma około 32 stopni ponieważ wyspa znajduje się po środku terrarium, a żarówka grzewcza jest umieszczona zupełnie z boku. Ja chciałem zapytać jak takiego młodego warana należy karmić co ile i w jakich ilościach? 

Edytowany przez Redstown2000, 19 sierpień 2017 - 21:40.

#7 Sutbomber

Sutbomber
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2147 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 04 sierpień 2017 - 19:58

Na pewno mniej niz dotychcas bo jest mega przekarniony,na wyspie ma miec 50 a 32 to dobra sniednia temperatura w zbiorniku nie na wyspie! Najlepiej jakby mial od 50-30 w powietrzu a w glebie niecomniej zeby mial wybor i mogl sie ochlodzic.Do tego potrzebna jest kilkudziesiecio centymentrowa warstwa gleby gdzie kopiac tunele bedzie gubic te kalorie ktorymi go obiazyles i odpowiednio regulowa temperature ciala oraz wilgotnosc otoczenia. Tkie podloze musi byc tez odpowiednio nawadniane

#8 Smoczyca64

Smoczyca64

• Moderator

Napisany 05 sierpień 2017 - 08:01

ale jak dajesz "kawałeczek " dwa razy w tygodniu to już jest karmienie mięsem , piszesz "jako dodatek " do posiłku , w jakim celu dodawać jakiś dodatek ? posiłek to posiłek u gada , może być urozmaicony ,ale jest posiłkiem , żadne mięsne dodatki nie są potrzebne ! a wręcz widać ,że Twojemu maluchowi bardzo szkodzą :(

już z pierwszego zdjęcia odniosłam wrażenie ,że trochę "klusek " z niego , no ale zdjęcie może.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

• Załączony plik  a.jpg   43,62K   5 pobrań
  • Załączony plik  b.jpg   44,6K   5 pobrań
  • Załączony plik  c.jpg   43,97K   5 pobrań
  • Załączony plik  d.jpg   46,58K   5 pobrań
  • Załączony plik  e.jpg   44,08K   5 pobrań
  • Załączony plik  terra lori4.jpg   142,59K   5 pobrań

Edytowany przez Smoczyca64, 05 sierpień 2017 - 08:03.

#9 sepax

sepax
  • Terrarysta
  • Z nami od: 800 dni
  • Polska / Małopolskie / Dobczyce

Napisany 05 sierpień 2017 - 08:35

Prawdopodobnie kolega dowiedział się prawdy i się już nie odezwie... A to przykre :(

A jak tam Pani Aurelo murowane terra które jakiś czas temu było w realizacji? Już gotowe czy dalej pracę trwają? ;)

#10 Redstown2000

Redstown2000
  • Terrarysta

Napisany 05 sierpień 2017 - 11:04

Witam Dziękuje za wskazówki, co do zmiany terrarium to oczywiście tak przymierzam się teraz, ponieważ to terrarium było kupowane na biegu, ale to już inna historia :) Żarówkę wymieniłem wczoraj na mocniejszą i skierowałem na wyspę, tak że w tej chwili ma około 46 stopni. Jeśli chodzi o karmienie, z tego co piszecie jego dieta ma zawierać same świerszcze? Czy to nie za małe urozmaicenie?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).