Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#21 Graalon W hodowli

Graalon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 318 dni
  • Polska / Opolskie / Prudnik

Napisany 28 maj 2018 - 16:27

Psalmo wszystkie chyba mają podobny temperament, czyli dość duży szybki ale nie teleportuje się. Moja samica po 10 minutach i wielu próbach zaognienia jej do pojemnika dziabła oczywiście nie mnie tylko taką słomkę którą próbowałem ją zagonić. Ogólnie rzecz biorąc spoko pająk nadaje się dla początkujących ( mam dorosłą Irminię ) . Co do rośnięcia nie wiem kupiłem taką z ok. 6 DC ale chyba szybko rośnie. Od siebie polecam wszelkie Poecilotherie szybko rosną, pięknie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze     x

#22 Raknor

Raknor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 507 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Sandomierz

Napisany 31 maj 2018 - 20:05

No i zdecydowane.

Nie nie Poe i nie maculata - może i ucieka jak coś ruszysz ale obawiałbym się przekładać itp. Więc jeszcze nie teraz. 

Czekam na Psalmopoeus pulcher i Psalmopoeus irmienie - tak się przyzwyczaję do ciut szybszych i aktywniejszych, a przy okazji - ładne są :)

Edytowany przez Raknor, 31 maj 2018 - 20:06.

#23 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 07 czerwiec 2018 - 18:55

No i pajączki we wtorek przyszły. Psalmopoeus irminia L5 i Psalmopoeus pulcher L3 :)  Od SpiderPassion - jeszcze raz dzięki.

Początkowo wylądowały w moczboxach i nawet fajnie przez noc coś poplotły pajęczyn, wczoraj wsunęły po jednym mączniku.

Generalnie coś to moje łobuzy ostatnio mają większy apetyt. B. hamorii i albiceps, które właściwie są L7 (ostatnio pisałem ze po L8 oba, ale błąd z liczeniem, przyszedł L4/5 a ja pierwszą wylinkę policzyłem jako L6) wsuwają.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Raknor, 07 czerwiec 2018 - 18:57.

#24 Pawliko

Pawliko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 434 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 08 czerwiec 2018 - 09:34

BTW. Pomóżcie ;) Doradźcie ;) Tak się zastanawiam, skoro zwiększyła mi się populacja, (fakt w DC: chromka ma z 4-4,5 cm Brachypelmy z 1,5-2 cm, a Psalmo z 15 mm), no i mają ładny apetyt, to nie wiem czy nie dołożyć do diety karaczanów. Żeby nie jadły samych mączników. Tylko jakie? Turki? Zamówić 100 szt takich 5-8 mm parę większych dla chromki i niech siedzą w braplaście?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#25 Calmwater W hodowli

Calmwater
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3253 dni
  • United Kingdom

Napisany 08 czerwiec 2018 - 13:58

Rowniez polecam turki, nadwyzki zawsze mozesz sprzedac. Ja daje sloik z kawalkiem gazy/recznika papierowego pod zakretka, ktory, zakrecony, odwracam do gory dnem i voila - poidlo gotowe. Jajek nie wyciagam nawet, a ich przybywa. Poza tym sa ruchliwe (czasem az za bardzo) i sie nie zakopuja jak dubie.

#26 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 25 czerwiec 2018 - 11:54

Turki na razie odpuściłem, kupiłem tylko w zoologicznych kilka mniejszych argentyńskich, dla chromki 

Irminia wyliniała mi 14.06 na L6 :) od tamtej pory ładnie wcina, tylko zabunkrowała się przy tylnej ściance (ale odwraca się pojemnik i można popatrzeć ;) albo jak wychodzi po mącznika ;] Tak jak z P. pulcher liczę że podrośnie to się częściej na spacer wybierze. 

Pulcher na razie wcina, ciągle L3, za to uparcie rozbudowuje swoje już i tak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Raknor, 25 czerwiec 2018 - 11:59.

#27 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 18 lipiec 2018 - 10:14

No i B. hamorii wyliniał. na L8 dokładnie 10 lipca ;]  maluch nadal, ale ładniejszy 

Albiceps siedzi i nie je i czeka nadal na wylinkę, w sumie ostatnio liniał dwa tygodnie po hamorii, to jeszcze ma czas.  

15-16.07 na L4 wyliniał też Psalmopoeus pulcher, ale jest tak zabunkrowany że nie da się go zobaczyć. Widać tylko wyrzuconą wylinkę, gdyby ją zostawił w gnieździe, nawet bym nie wiedział :P Narobił masę sieci, zasypał.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Raknor, 18 lipiec 2018 - 10:15.

#28 piter20020

piter20020
  • Terrarysta
  • Z nami od: 649 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jelcz-Laskowice

Napisany Wczoraj, 19:29

Super się czyta taką historię wzrostu pajunów wraz ze zdjęciami. Tak trzymaj! Sam przedwczoraj kupiłem swojego pierwszego ptasznika — Psalmopoeus Irminia (pozdrawiam SpidersPassion) i mam nadzieję, że będzie rosła tak samo szybko jak twoja Chromka. Zastanawiałem się miedzy nią, a właśnie Chromką i po twoich zdjęciach już sam nie wiem czy dobrze wybrałem. Chciałem coś szybkiego, żeby przygotować się w przyszłości na Poecilotherię Regalis lub Metallica. Na pierwszego jednak bałem się Poe, bo siła jadu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#29 Pawliko

Pawliko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 434 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany Wczoraj, 21:15

Super się czyta taką historię wzrostu pajunów wraz ze zdjęciami. Tak trzymaj! Sam przedwczoraj kupiłem swojego pierwszego ptasznika — Psalmopoeus Irminia (pozdrawiam SpidersPassion) i mam nadzieję, że będzie rosła tak samo szybko jak twoja Chromka. Zastanawiałem się miedzy nią, a właśnie Chromką i po twoich zdjęciach już sam nie wiem czy dobrze wybrałem. Chciałem coś szybkiego, żeby przygotować się w przyszłości na Poecilotherię Regalis lub Metallica. Na pierwszego jednak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).