Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

- - - - -  
Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 Raknor

Raknor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 713 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Sandomierz

Napisany 12 maj 2017 - 13:41

Hejka

Jestem początkującym hodowcom, sporo czytałem na tym forum i "czarnym" ale nadal mam dylematy. Odebrałem z poczty dwa ptaszniki, Brachypelma smithi L5 i Brachypelma albiceps L4. Rano wsadziłem je do przygotowanych faunboxów. Dość szybko zaczęły zwiedzać nowe mieszkania więc wrzuciłem im po świerszczu (chyba bananowym).

I taraz pytanie, Smithi jak na razie nie spotkał się ze świerszczem a albiceps się od niego odsuwa, wiem - może nie być głodny, może się jeszcze nie zaaklimatyzował itp ale czy zostawienie świerszcza w boxie nie będzie zagrażać pająkowi? Lub czy świerszcze nie są po prostu za duże jak na wielkość pajaków. Poniżej foto.

Załączone pliki

Podobne tematy: Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze     x

#2 machina

machina
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1536 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 12 maj 2017 - 15:01

Swiescz moglby byc ciut mniejszy , poza tym jak ma go dorwac jak swierszcz ma hektar terenu do ucieczki ?
Daj pajuny do mniejszych pojemnikow i podaj maczniaka (malego).

#3 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 16:28

Smithi chyba zabił, bo świerszcz widzę ze kona i ma rozwalony pancerz na grzbiecie nie widziałem akcji. Pająk siedzi uczepiony pod przykrywką faunboxu. Same boxy nie są mega duże, maja 10*17 cm najmniejsze jakie mieli w zoologicznym. Bardziej mnie martwiło czy nie stanowią zagrożenia dla pająków, te świerszcze (przy założeniu że nie wyliniały itp).

#4 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 17:39

Moze i nie sa mega ale za duze do takich maluchow , ja takie malenstwa trzymam w pojemnikach na mocz i maja sie swietnie .

#5 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 18:19

Ok dzięki za pomoc, kupie jutro mączniki i spróbuję ich karmić połowa robala, z pincety się poda pod nos. Świerszcze usunąłem, ten martwy chyba przechodził wylinke, więc to nie zasługa pająka. A jak pojemniki okażą się za duże (dziś dopiero się do nich wprowadziły, to też dam im czas) to przeniosę je do sałatkaboxów ;) takich 200 ml

Heh jak pomyśle jaki im wystrój początkowo walnąłem, w ogóle by w nim zginęły ;) Ale chciałem żeby miały dobrze i żeby to jakoś estetycznie wyglądało.

#6 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 19:02

Najpierw daj im urosnac , potem przyjdzie czas na strojenie terra .
Maczniaka nie podawaj pod nos tylko po prostu wrzuc , w calej paczce napewno znajdziesz jakiegos malego , jak nie , to wrzuc kawalek wiekszego , pajak sobie go znajdzie .

#7 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 15 maj 2017 - 07:04

Mączniki kupione, mały przecięty na pół i po pół do obu pająków, zobaczymy czy zjedzą. Będzie to wieczorem widać? Bo obecnie zwyczajnie stoją obok karmy i zero reakcji. One je jedzą jakoś tak tradycyjnie, że robaka ubywa czy tylko wysysają? Tak czy inaczej wieczorem wyjmę te kawałki. Następne podać za 2 dni ?

#8 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 15 maj 2017 - 08:15

Wysysaja , nastepne mozesz podac za 2-3 dni.

#9 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 20 maj 2017 - 06:58

Dzięki Machina za zainteresowanie i pomoc, przełożyłem je do słatkoboxów, bo kupione moczboxy wydały się za małe. Próba karmienia dwa dni temu małymi mącznikami okazała się fiaskiem, wieczorem wrzuciłem robale rano wyjąłem żywe ;) Coż Brachypelmy to wiem że potrafią być niejadkami a i odwłoki mają spore.

Przy okazji szukam powoli trzeciego lub trzeciego i czwartego pająka. Kupić planuję dopiero za jakiś czas, jak trochę ogarnę hodowle posiadanych. Na razie tylko przeglądam, co myślicie o Pterinopelma sazimai - pasuje mi bo i naziemny i niebieski (inny niż posiadane) i siła jadu słaba. Jak z agresywnością i szybkością? Drugi mój typ to Chromatopelma cyaneopubescens - też inna niż posiadane naziemny i tka pajęczyny, tylko przy nim musiałbym dogrzewać terraria (?), bo temperatura w nocy zbliża mi się raczej do 20 °C.

A no i oczywiście jest jeszcze Monocentropus balfouri - też przepiękny, tryb życia z tego co czytałem różny nie do końca podziemny choć lubi się chować.

Fajnie jakby któreś z powyższych wykazywały większa aktywność niż Brachypelmy, w sensie coś się ruszały po terrarium i częściej jadły ;)

Załączone pliki

Edytowany przez Raknor, 20 maj 2017 - 06:59.

#10 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 20 maj 2017 - 12:46

Sazimai i chromka jak najbardziej sie mdadaja , M.balfouri toche agresorek , wlezie do nory albo innej kryjowki , ale wyskajuje gdy cos sie dzieje w otoczeniu i jest dosc aktywny.
Geniculaty nadaja sie na poczatek , maja charakterek , sa aktywne i bardzo zarloczne.

Edytowany przez machina, 20 maj 2017 - 12:47.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).