Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 Raknor

Raknor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 507 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Sandomierz

Napisany 12 maj 2017 - 13:41

Hejka

Jestem początkującym hodowcom, sporo czytałem na tym forum i "czarnym" ale nadal mam dylematy. Odebrałem z poczty dwa ptaszniki, Brachypelma smithi L5 i Brachypelma albiceps L4. Rano wsadziłem je do przygotowanych faunboxów. Dość szybko zaczęły zwiedzać nowe mieszkania więc wrzuciłem im po świerszczu (chyba bananowym).

I taraz pytanie, Smithi jak na razie nie spotkał się ze świerszczem a albiceps się od niego odsuwa, wiem - może nie być głodny, może się jeszcze.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Smithi L5, albiceps L4 i świerszcze     x

#2 machina

machina
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1330 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 12 maj 2017 - 15:01

Swiescz moglby byc ciut mniejszy , poza tym jak ma go dorwac jak swierszcz ma hektar terenu do ucieczki ?
Daj pajuny do mniejszych pojemnikow i podaj maczniaka (malego).

#3 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 16:28

Smithi chyba zabił, bo świerszcz widzę ze kona i ma rozwalony pancerz na grzbiecie nie widziałem akcji. Pająk siedzi uczepiony pod przykrywką faunboxu. Same boxy nie są mega duże, maja 10*17 cm najmniejsze jakie mieli w zoologicznym. Bardziej mnie martwiło czy nie stanowią zagrożenia dla pająków, te świerszcze (przy założeniu że nie wyliniały itp).

#4 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 17:39

Moze i nie sa mega ale za duze do takich maluchow , ja takie malenstwa trzymam w pojemnikach na mocz i maja sie swietnie .

#5 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 18:19

Ok dzięki za pomoc, kupie jutro mączniki i spróbuję ich karmić połowa robala, z pincety się poda pod nos. Świerszcze usunąłem, ten martwy chyba przechodził wylinke, więc to nie zasługa pająka. A jak pojemniki okażą się za duże (dziś dopiero się do nich wprowadziły, to też dam im czas) to przeniosę je do sałatkaboxów ;) takich 200 ml

Heh jak pomyśle jaki im wystrój początkowo walnąłem, w ogóle by w nim zginęły ;) Ale.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2017 - 19:02

Najpierw daj im urosnac , potem przyjdzie czas na strojenie terra .
Maczniaka nie podawaj pod nos tylko poprostu wrzuc , w calej paczce napewno znajdziesz jakiegos malego , jak nie , to wrzuc kawalek wiekszego , pajak sobie go znajdzie .

#7 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 15 maj 2017 - 07:04

Mączniki kupione, mały przecięty na pół i po pół do obu pająków, zobaczymy czy zjedzą. Będzie to wieczorem widać? Bo obecnie zwyczajnie stoją obok karmy i zero reakcji. One je jedzą jakoś tak tradycyjnie, że robaka ubywa czy tylko wysysają? Tak czy inaczej wieczorem wyjmę te kawałki. Następne podać za 2 dni ?

#8 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 15 maj 2017 - 08:15

Wysysaja , nastepne mozesz podac za 2-3 dni.

#9 Raknor

Raknor
  • Terrarysta

Napisany 20 maj 2017 - 06:58

Dzięki Machina za zainteresowanie i pomoc, przełożyłem je do słatkoboxów, bo kupione moczboxy wydały się za małe. Próba karmienia dwa dni temu małymi mącznikami okazała się fiaskiem, wieczorem wrzuciłem robale rano wyjąłem żywe ;) Coż Brachypelmy to wiem że potrafią być niejadkami a i odwłoki mają spore.

Przy okazji szukam powoli trzeciego lub trzeciego i czwartego pająka. Kupić planuję dopiero za jakiś czas, jak trochę ogarnę hodowle posiadanych. Na razie tylko przeglądam, co myślicie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Raknor, 20 maj 2017 - 06:59.

#10 machina

machina
  • Terrarysta

Napisany 20 maj 2017 - 12:46

Sazimai i chromka jak najbardziej sie mdadaja , M.balfouri toche agresorek , wlezie do nory albo innej kryjowki , ale wyskajuje gdy cos sie dzieje w otoczeniu i jest dosc aktywny.
Geniculaty nadaja sie na poczatek , maja charakterek , sa aktywne i bardzo zarloczne.

Edytowany przez machina, 20 maj 2017 - 12:47.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).