Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

* * * * * 1 głosów  
agama brodata - " martwie się o nią "

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#11 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 588 dni
  • United Kingdom

Napisany 02 kwiecień 2017 - 19:36

zauwarzylem z wentylacja i uchylam obie szybki na jakiś 1cm +/-

Edytowany przez Shadziu, 04 kwiecień 2017 - 15:38.

Podobne tematy: agama brodata - " martwie się o nią "     x

#12 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 06 kwiecień 2017 - 21:49

w  budowanym terrarium mam nadzieje ze bedzie wszystko perfekcyjnie ( np. wentylacja na dole z przodu z tylu na sciankach zwrotna ( narożne terrarium ) ) jutro mi weterynarz powie co i jak ehh za dlugo czekam wiem tu potwierdzenie .

Załączone pliki

#13 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 07 kwiecień 2017 - 16:47

witam po wizycie u weterynarza dowiedziałem się że problem leży w podawaniu witamin, prawdopodobnie poprzedni właściciel nie podawał jej witamin. Wet polecił mi dawać jej codziennie w małych ilosciach i karmić rownierz codziennie bez podawania wapnia osobno poniewarz te witaminy rownierz je mają. odchody sa w analizie. kolejna wizyta za 2 tyg na sprawdzenie oraz dostanie kolejna dawke masci " Xeno 50 mini ". Jej stan dopiero zmieni się po okolo 3-4 miesiecy :( niestety.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Shadziu, 15 kwiecień 2017 - 18:23.

#14 jot023 W hodowli

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1081 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 07 kwiecień 2017 - 18:26

Tylko dbaj o tego biednego smoka ;) życzę powodzenia

#15 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 08 kwiecień 2017 - 19:02

zrobię wszystko co mogę będe mógł żeby miała jak najlepiej, to moja malutka i wydam choby fortune żeby dobrze żyła.Za 2 tyg znów u wet wizyta a widzę poprawe bo wcześniej byla zaniedbana :(

#16 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 15 kwiecień 2017 - 16:50

Witam zauwarzyłem że mojej jaszczurce zrobiła się taka plama na oku, dokłądnie na powiece ( zdjęcie poniżej ) . Czasem te oko przeciera o mój palec ( nie zauwarzyłem zeby to robiłą w terrarium ) . To wygląda jak jakieś zapalenie na moje oko, bo wylinka to raczej nie jest :/ dopiero w piątek wizyta u wet i się zastanawiam czy nie iść już w wtorek ( w poniedziałek bank holiday i zamknięte ).

Jak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#17 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2870 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 15 kwiecień 2017 - 19:40

Wygląda na problemy z grzybicą, jeśli mówimy o tej plamce na dolnej powiece. Na górnej chyba też są jakieś zaczątki, pomijając już ten ubytek. Wylinka to na pewno nie jest, także jak tylko będziesz mógł jedź do weta, bez odpowiednich leków nie da się nic z tym zrobić.

Edytowany przez Vulpes90, 15 kwiecień 2017 - 19:41.

#18 Shadziu

Shadziu
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 15 kwiecień 2017 - 20:36

dzięki wielkie za pomoc a jak mozna wiedziec czym to jest spowodowane?

bede w wtorek u wet ( w pon bank holiday )

Dzieki wielkie za pomoc. w wtorek bede u wet ( poniedzialek bamk holiday ) tak myslalem ze ona w oplakanym stanie jest .jak ją bralem ehh juz przez miesiac okolo 400f wydalem  ale mysle kolejne 1000f wydam :( ale mam nadzieje ze wyzdrowieje :( ( same sprawdzenie odchodow 150f krwi 250f )

Edytowany przez Shadziu, 15 kwiecień 2017 - 20:39.

#19 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2870 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 15 kwiecień 2017 - 21:11

Różnie mogła zarazić się od innej agamy, przez niewysterylizowane podłoże, albo w wyniku osłabienia, lub po antybiotykoterapii. Na dodatek bez badania mikroskopowego nikt nie jest w stanie nawet stwierdzić czy na 100% jest to grzybica, objawy jak dla mnie trochę ją przypominają. W przypadku grzybicy ta plamka powinna się powiększać z czasem. Podobnie może też wyglądać poparzenie, ale chyba nie w tak nietypowym miejscu, poparzenie jest zwykle od góry, gdzieś na głowie, albo grzbiecie.

#20 Rawka85

Rawka85
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1105 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 15 kwiecień 2017 - 23:39

Za sama krew 150 funtów jprd.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).