Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

jak to jest z zimowaniem kapturnic?

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 ArturI

ArturI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1062 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mińsk Mazowiecki

Napisany 28 luty 2017 - 18:36

/* /*

Witam,

w zeszlym sezonie zafiksowałem się na punkcie kapturnic. Mam fajną kolekcję, różne odmiany rózne gabaryty.

Przyszła późna jesień i czas zimowania.

3/4 okazów poszła na parapet do garażu - w największe mrozy temperatura około 5-10st C. Podlewanie oszczędne.

Teraz wyjąłem już je do ogrodu zimowego żeby zaczęły się powoli wybudzać.

Niestety wszystkie kaptturnice straciły liście/pułapki - obeschły. Kłącza są zdrowe więc pewnie zaraz zaczną odbijać jednak mam puste naczynia szklane z ziemią i kłączami.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: jak to jest z zimowaniem kapturnic?     x

#2 anka123

anka123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 944 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 01 marzec 2017 - 00:14

Te zimujące jeśli jak piszesz mają zdrowe kłącza też wystrzelą w górę, niech będzie tylko trochę więcej słońca i szybko zapomniesz o ich wyglądzie po zimowaniu. 

Te nie zimujące też pewnie będą miały się dość dobrze.

Rzeczywiście, różnie ludzie piszą, jedni zimują, inni ponoć nie zimują i rośliny też się fajnie mają przez cały rok. 

Myślę że bardzo dużo zależy od tego jaką odmianę się hoduje (choć z tym wnioskiem to też poczekam na odpowiedź.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 ArturI

ArturI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1062 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mińsk Mazowiecki

Napisany 01 marzec 2017 - 07:45

/* /*

Dzięki za uwagi ;) Oczywiście dam znać za miesiąc / dwa miesiące jak wygląda sprawa ;)

#4 Mellivora_Capensis W hodowli

Mellivora_Capensis

Moderator w dziale Rośliny owadożerne i Ogłoszenia

• Moderator
  • Z nami od: 1921 dni
  • Polska / Lubelskie / Puławy

Napisany 04 marzec 2017 - 18:31

Te dwie też powinieneś zimować.Muszą mieć czas na odpoczynek czyli zimowanie. Taka ich natura.

Toże mają takie pułapki pozimowaniu to normalna sprawa.Ja zawsze po zimowaniu jakjuż wystawię do wybudzenia to obcinam wszystkie pułapki po samej ziemi.

#5 Nobsonek

Nobsonek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1910 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 25 kwiecień 2018 - 10:55

Ja swoich nie wstawiam do piwnicy poprostu z podwórka przynosze do domu na parapet i pieknie mi kwitna na wiosne

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).