Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Małpka Uisititi

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 SzymonMRX

SzymonMRX
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1002 dni
  • Polska / Pomorskie / Wejherowo

Napisany 21 listopad 2016 - 14:02

Witam, w pierwszej kolejności bardzo prosze o wyrozumienie gdyż jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc planuje zakup małpki Uisititi z hodowli Małpi Świat, jestem zdecydowany nie jest to pohopny zakup ani kierowany chwilowymi emocjami, Chciałbym w pierwszej kolejności dowiedzieć jaki weterynarz zajmuje się małpkami w województwie Pomorskim, rady jeśli chodzi o przygotowanie domu dla małpki i czym najlepiej karmić swojego przyjaciela .

Nie chcę odpowiedzi typu że to niewola, nieszczęśliwa małpa itp itd.

Jestem osobą pracującą w domu, więc mam czas dla małpki i nie będzie sama .

Z góry bardzo dziękuję ! :)

Podobne tematy: Małpka Uisititi     x

#2 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2024 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 21 listopad 2016 - 16:06

Piszesz, że nie jest to pochopny zakup, a pytasz o tak oczywisty i podstawowy temat jakim jest żywienie?!

#3 SzymonMRX

SzymonMRX
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1002 dni
  • Polska / Pomorskie / Wejherowo

Napisany 22 listopad 2016 - 09:31

Proszę o rady, wskazówki, wiem co jedzą małpki.

#4 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2024 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 22 listopad 2016 - 09:36

No to na jedno pytanie już mamy odpowiedź :)
A o resztę nie lepiej zapytać u źródła, w hodowli? To zwierzę na tyle rzadkie, że zapewne w promilach można, nawet na tym forum, liczyć posiadaczy tychże.

#5 Pituophis

Pituophis

Miniony Moderator w działach jaszczurkowych

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5474 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 25 listopad 2016 - 01:06

Nie należy kupować jednej małpki ani w żadnej hodowli w której są gotowi sprzedać jedną samotną małpke. Uistiti są jak niemal wszystkie naczelne BEZWZGLĘDNIE socjalne i MUSZĄ być utrzymywane w towarzystwie innych osobników własnego gatunku. Małpka "do towarzystwa" nie istnieje, to wymysł handlarzy i powinien być prawnie zakazany. Powinny być przynajmniej dwie, jednej płci albo z wazektomizowanym samcem jeśli nie chcemy rozrodu, oddzielone od rodzinnej grupy nie wcześniej niż w wieku 18-24 miesięcy. To że małpy jedzą stały pokarm nie oznacza że są w pełni samodzielne. 

Tu jest dobra strona o uistiti:

http://www.marmosetcare.com/

Trzymanie samotnej małpy, odbieranie od rodziców, "oswajanie" - to dręczenie zwierząt.

#6 Ajsza2265

Ajsza2265
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2633 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Olsztyn

Napisany 25 listopad 2016 - 11:30

trzymanie drugiej małpki dużej różnicy w cenie nie zrobi (i tak całe wyposażenie przewyższy cenę zwierząt) a i jej stosunek do ciebie będzie lepszy, bo oswojona będzie szukać kontaktu z tobą z ciekawości a nie z samotności + trzeba jej poświęcać naprawdę dużo czasu, nie wystarczy bycie w domu. małpie towarzystwo oszczędzi jej problemów psychicznych i kryzysu tożsamości

#7 Pituophis

Pituophis

• Moderator.nieaktywny

Napisany 25 listopad 2016 - 19:46

Tak naprawdę małpY powinny być rozpatrywane wyłącznie w kategoriach zwierząt do obserwacji a nie oswojonych maskotek a kontakt ograniczony do tego że biorą jedzenie z ręki czy czasami wejdą na człowieka. Warto pamiętać że opryszczka czy grypa są dla pazurkowców zabójcze. Pierwsza niemal zawsze zabija w 3-7 dni!

#8 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1589 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 25 listopad 2016 - 19:47

Oosobiście uważam, że trzymanie małp tylko jak "pet" bez dania im możliwości reprodukcji mija się totalnie z celem. Jak już trzymać małpy, to grupę hodowlaną, bo patrząc na stan liczebności wszelkich naczelnych, to niedługo małpy mogą w ogóle zniknąć z naszej planety i zostanie jedynie ta garstka w zoo czy prywatnych hodowlach. No może prócz pawianów, te w indiach mają się nadzwyczaj dobrze.

#9 Pituophis

Pituophis

• Moderator.nieaktywny

Napisany 25 listopad 2016 - 23:12

W Indiach nie ma dziko żyjących pawianów bo to afrykańskie małpy. Uistiti białoucha nie jest bezpośrednio zagrożona a w hodowli może być problem z nadprodukcją młodych, dla których nie ma dobrych miejsc w innych hodowlach. Natomiast polecam przed zakupem lekturę ww. strony.

#10 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1589 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 26 listopad 2016 - 00:42

W Indiach nie ma dziko żyjących pawianów bo to afrykańskie małpy. Uistiti białoucha nie jest bezpośrednio zagrożona a w hodowli może być problem z nadprodukcją młodych, dla których nie ma dobrych miejsc w innych hodowlach. Natomiast polecam przed zakupem lekturę ww. strony.

To może był to inny gatunek, ale wiem, że w Indiach małpy są świętne a pewien gatunek sieje w miastach wręcz spustoszenie, wyadawło mi się, że były to pawiany, jakiś inny ich gatunek, widocznie się pomyliłam :P

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).