Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Oatronosy- skąd wziąć , jaka cena, jak hodować

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 filka123

filka123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1574 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdynia

Napisany 17 lipiec 2016 - 18:07

Hej :)

Mam pytanie odnośnie ostronosów.

Czytałam kilka tematów gdzie niektórzy wstawiali zdjęcia swoich zwierzaków. Czy jest w Polsce jakaś hodowla ostronosów? Czy raczej trzeba się natrudzić żeby takiego nabyć? Jaka jest +/- cena za ostronosa? Jak wygląda opieka nad tymi zwierzętami? Jest trudna?

Dzięki z góry za odpowiedzi , pozdrawiam ;)))

Podobne tematy: Oatronosy- skąd wziąć , jaka cena, jak hodować     x

#2 FuryS

FuryS
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3849 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:24

Witam,

Jako takiej hodowli ostronosów brak ale zdarzają się w ofertach importerów. 
W Polsce cena za sztukę 1200-2500zł Gatunek typowo na wolierę, nie nadaje się na peta do warunków domowych.

Samce potrafią być bardzo agresywne i dostarczyć opiekunowi kilku nowych blizn.
Hodowla nie jest wymagająca gatunek wszystkożerny jednak wymaga odpowiednio zbilansowanej diety, niedobory witamin przekładają się na zniedołężnienia układu nerwowego. Ogólnie gatunek bardzo interesujący w obserwacji, chwytny ogon robi niesamowite wrażenie niczym u naczelnych.
Ale tak jak już wcześniej wspomniałem hodowla jedynie w warunkach wolierowych (woliera + ocieplany domek), jednak wszystko musi być dosyć solidnej konstrukcji, bo koati mają manie niszczenia . Do tego trzeba brać pod uwagę specyficzny zapach jaki jest wydzielany przez ich gruczoły okołoodbytowe.
Osobiście w swojej hodowli posiadałem 5szt. pewnie za jakiś czas powrócę do tego gatunku.

Pozdrawiam.

#3 Canis

Canis
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1272 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Piła

Napisany 29 lipiec 2016 - 16:27

Mam do oddania 10-miesięcznego, wykastrowanego samca. Oddam go tylko i wyłącznie osobie, która, w mojej opinii, będzie świadoma wymagań jakie niesie za sobą posiadanie ostronosa, przekazanie na zasadzie umowy adopcyjnej. Więcej info pod numerem telefonu - 609616736

#4 filka123

filka123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1574 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdynia

Napisany 29 lipiec 2016 - 16:41

A dlaczego akurat adopcja?? Chyba kazdy kto interesuje sie egzotycznymi zwierzetami jest swiadomy ze to nie pies czy kot i wymaga duzo wiecej

#5 lisianorka

lisianorka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1006 dni

Napisany 13 grudzień 2016 - 13:22

Ja kiedyś miałam ostronosa ręcznie wykarmionego super zwierzak kupiłam w Holandi od hodowcy miał różne oswojone nie oswojone jeśli do domku tylko ręcznie karmiony, a nie będzie wogole agresywny :) Co się z moim stało a wiec przeprowadziliśmy się do Jordani na okres umowy mojego męża i ostronosek trafił do Mini Zoo pod Poznaniem byli bardzo zadowoleni :)!!

#6 Marcin7

Marcin7
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 luty 2017 - 02:14

@FuryS 

Samce potrafią być bardzo agresywne i dostarczyć opiekunowi kilku nowych blizn.--> jeśli się nie rozumie zwierzątka
Hodowla JEST wymagająca
Ogon nie jest chwytny, jest głównie przeciwwagą w poruszaniu się.
Hodowla NIE jedynie w warunkach wolierowych.
Koati nie mają mani niszczenia wszystkiego, a jedynie potrafią niszczyć.
W hodowli domowej nie obserwuje żadnych niemiłych zapachów około odbytowych.
Osobiście w swojej hodowli, a precyzyjnie w naszym STADO przeżywam żywot już z drugim samcem i jestem bardzo zadowolony.

Aby powyższe było prawdą należy sporo poświęcić, a przede wszystkim czasu i uwagi oraz możliwie unikać odosobnienia zwierza (klatka). Taki domowy chów dla wielu ludzi jest nie do pogodzenia, stąd opinie że nie jest zwierzątkiem domowym. Rozmawiamy o dzikim zwierzątku które należy oswoić i nauczyć od małego funkcjonalności z ludźmi i otoczeniem. To jest bardzo trudne.

Osobiście nie polecam dla większości ludzi, choć chwalę sobie życie z ostronosem. Przeżyłem 2 powodzie, 3 telewizory oraz masę innych drobnych przedmiotów typu membrany w głośnikach, klawiatury, szafki kuchenne, wszelakie gumowe rzeczy od silikonu w oknach, po gumki w słuchawkach. Długo by wymieniać. Po wielu "obserwacjach" nauczyłem się zabezpieczać i żyć ze zwierzem w jednym mieszkaniu.

Można nas podpatrzyć jak żyjemy na  https://www.facebook.com/OstronosOstry/ oraz yt lub instagram

Nie polecam zwierzątka do adopcji po kimś, jeśli nie jest się wprawionym w obyczaje ostronosów ponieważ zanim taka osoba zrozumie, zaobserwuje pewne schematy na niektóre zmiany będzie za późno... Zazwyczaj takie szczęścia kończą w minizoo :(

@filka123 jeśli jeszcze nie masz ostronosa, a dalej chodzi Ci po głowie przyjaciel ostronos to zapraszam do kontaktu priv. Dowiesz się o rzeczach których nie przeczytasz, a przynajmniej  w polskim internecie. Być może wcale nie chcesz mieć ostronosa. 

Edytowany przez Marcin7, 21 luty 2017 - 03:26.

#7 FuryS

FuryS
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3849 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 24 luty 2017 - 22:30

Nie zgodzę się z przedmówcą, ale to tylko moja opinia.

#8 Marcin7

Marcin7
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 24 luty 2017 - 23:40

Tak naprawdę są powody żeby się nie zgodzić, zgodzę się z przedmówcą.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).