Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Wąż Tajwański,niechętnie hodowany dlaczego?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 kokosek126

kokosek126
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2837 dni
  • Polska / Śląskie / Cieszyn

Napisany 25 luty 2016 - 17:51

Zauważyłem ostatnio dosyć dziwną tendence niechęci terrarystów do tego gatunku tzn.ilekroć ktoś pyta jaki wąż polecany z dużych właściwych to ja pisze,smugowy,tajwanski a w odpowiedziach często widać krytyke chińczyków,nie mowie akurat tylko o tym forum,ale dziwi mnie to bo ciężko kupić tańszego węża o takich rozmiarach.

Kiedyś rozmawiałem z Panem z Krakowa,ktory miał kilka na sprzedaż i nie mógł je przez kilka miesięcy sprzedać bo jak mówił ludzie żadko wybierają je do hodowli a nie rozumie czemu

Czy chodzi o mentalność terrarystow,że modne są gady w odmianach barwnych czy chodzi tutaj o fakt,że wybierając węża właściwego 220-280cm od razu zamiast tego każdy woli wybrać rosnacego do tego wymiaru boa?

Z ciekawością śledze rynek i jeśli się temu przyjrzeć to za jakiś czas omawianmy gatunek przestanie byś w sprzedaży bo się go przestaje kupowaci rozmnażać.

Edytowany przez adamkraka, 23 marzec 2016 - 10:35.
(dodany gatunek)

Podobne tematy: Wąż Tajwański,niechętnie hodowany dlaczego?     x

#2 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2359 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 25 luty 2016 - 18:26

1. Dostępność Tajwanów nie jest w takiej formie jak dostępność zbożówek, taeniury mają sławę nieco agresywnych

2. Smugowy wcale nie jest duży, rozmiarowo powiedzmy podobny do zbożówek.

3. Kwestia ceny, hmm jakbyśmy kierowali się ceną w stosunku do rozmiaru to ogromne dusiciele kosztowały by fortunę.

4. Dlaczego ludzie chętniej wybierają boa - kwestia gustu

5. Być może tak będzie aczkolwiek nie sądzę, nie są co prawda tak modne jak pozostałe gatunki ale tak to już z tym rynkiem wygląda jedni wolą brunetki inni blondynki, ktoś gustuje w tajwanach inny w zbożówkach.

Ps. Do zbożówek się odnoszę bo je hoduję. Popularność zbożówek ostatnio ma swój rozkwit, ale inne gatunki też robią się coraz bardziej popularne, także nie dopatrywałbym się braku hodowli Chińczyków, przyjdzie pewnie czas że będzie w czym wybierać

#3 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3110 dni
  • Canada

Napisany 25 luty 2016 - 19:13

Masz racje sadzac, ze rynek na ten czy inny gatunek jest kwestia "mody".

Najczesciej polecane sa poularne gatunki. Wiec rzesze  nowych terrrarystow beda otrzymywac porady aby pierwszym wezem byl zbozowy albo regius. Taki uklad powoduje, ze te rzadsze gatunki, niebedac polecane staja sie bardziej rzadkie, mniej pozadane I w pewnym momencie znikaja z rynku zupelnie.

Tak jest u mnie z wezami mlecznymi I z pytonami dywanowymi. Nikt nie chcial ich kupowac, wiec hodowcy przerzucili sie na bardziej chodliwe gatunki. Teraz hondurasa nie uswiadczysz. Smutne ale prawdziwe. Ogolny trend zauwazam w redukcji roznorodnosci gatunkow na rynku. Nikt nie jest zainteresowany nietypowymi zwierzetami. Wszyscy chca wiecej eublefarow, wiecej zbozowek, dragonow, regiusow - I taniej. Kiedys w swojej ofercie potrafilem miec ponad 300 gatunkow. Teraz mam moze 60-80.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2359 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 26 luty 2016 - 00:23

@MikeB Człowiek wybiera to co mu się podoba, dla większości zbożówki są bardziej atrakcyjne niż teniury - łatwiej kupić, łatwiej sprzedać, wybór duży, dodatkowo mi się osobiście bardziej podobają a to jest rzecz dla mnie bardzo istotna po co mi wąż który mi się nie podoba, są gatunki które są bardzo ładne i popularne - patrz Viridisy ostatnio zielone żółte czy niebieskie wyglądają pięknie na gałęzi, cena dość wysoka w porównaniu do równie dostępnych gatunków, a tym bardziej jeżeli chodzi o rzadsze odmiany. Są też węże które bym chciał mieć ale pojawiają się rzadko, i zazwyczaj jak są dostępne to albo nie mam miejsca albo kasy :) Natrix maura na przykład wąż malutki i całkiem inny niż te modne ale urzeka swym wyglądem. Tajwany cóż większość je ma bo są większe od zbożówek przynajmniej takie często odnoszę wrażenie  (nie urażając nikogo). W moim guście leży wiele więcej o większym walorze estetycznym gatunków, dlatego ja się na Tajwana nigdy nie zdecyduję bo lista jest długa i raczej się powiększa niż skraca. Lampro w polsce dostaniesz w różnych odmianach mają tu kilku fanów, pytony dywanowe też są dość popularne, i nie sądzę żeby szybko wymarły, wydaje mi się że zbożówki przez najbliższe lata będą klepane na potęgę i szybko się znudzą, przynajmniej te podstawy a w końcu ludzie zaczną pożądać czegoś innego.

#5 Rhimen

Rhimen

Pomocny w dziale węże

• Pomocny
  • Z nami od: 4641 dni
  • Polska / Opolskie / Kędzierzyn Koźle

Napisany 17 marzec 2016 - 02:08

Dodam coś od siebie, Teaniury pochłaniają naprawdę dużo. Boa 150cm zje mniej niż teaniura. Dp tego większe terrarium niż dla zbożówki.

Szkoda, bo mają ciekawe odmiany barwne :)

#6 Pituophis

Pituophis

Miniony Moderator w działach jaszczurkowych

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5479 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 23 marzec 2016 - 08:46

To niestety prawda. Wąż ma być z modnego gatunku/odmiany, oczojebnie kolorowy i jak najtańszy. Ja od pół roku sprzedaję podrośnięte węże preriowe i prawie nie ma chęnych a są super, pięknie jedzą. junglecorny i supercorny są chociaż kolorowe i troche chętnych jest. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).