Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Morelia spilota ogrzewanie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 hadessnake

hadessnake
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1423 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 09 czerwiec 2015 - 08:27

Przymierzam się do zakupu i pojawia się problem. Gdy przyjdzie zima trzeba zejść i zapalić w piecu, więc w domu nie ma stałej temperatury. Domyślam się ,że żarówka w takim przypadku odpada. Myślę nad kablem, czytałem że niektórzy umieszczają go w bocznej ścianie i zalewają klejem do płytek. Niestety to odpada bo w przypadku gdy kabel padnie nie mam zamiaru rozwalać ściany.

Dodam że mowa o terrarium z płyty meblowej, Terrarium chciałbym żeby miało ok.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Morelia spilota ogrzewanie     x

#2 dzoodzoo

dzoodzoo

Moderator na działach wężowych !!

• Moderator
  • Z nami od: 2246 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 09 czerwiec 2015 - 08:45

hoduję nadrzewne pytony, w mojej opinii kabel na dnie to słaby pomysł, ale są osoby co stosują takie rozwiązanie. 

Proponuje CI promiennik ceramiczny, który musisz podłączyć pod termoregulator i co ważne dobrze zabezpieczyć bo nagrzewa się do wysokich temperatur. 

Promiennik umieszczasz na suficie, robisz tak wystrój aby wąż mógł się wygrzewać  bezpośrednio pod promiennikiem - temperaturę masz w opisie gatunku.

Analogicznie możesz zastosować zalany kabel + konkretne mocowanie do sufitu, do boku ale nie chcesz,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Fireon

Fireon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5594 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 czerwiec 2015 - 08:49

Tak, możesz dać kabel na dno terrarium, przy czym musiałbyś rozłożyć go na większym obszarze - ok 3/4 powierzchni. Dzięki temu ciepło powinno rozchodzić się ładnie na wyższym pułapie. Promiennik ceramiczny faktycznie wysusza powietrze, ale nie znaczy, że nie można go użyć. Wymaga jedynie bardzo dobrego zabezpieczenia. Wyższością kabla jest chociażby dobre parowanie z ziemi. U viridisa mam kabel na dnie, a włókno kokosowe jako ściółka fajnie trzyma wilgoć, która stopniowo paruje, dzięki czemu efekt.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Fireon, 09 czerwiec 2015 - 08:51.

#4 hadessnake

hadessnake
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1423 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 09 czerwiec 2015 - 09:16

Tak, możesz dać kabel na dno terrarium, przy czym musiałbyś rozłożyć go na większym obszarze - ok 3/4 powierzchni. Dzięki temu ciepło powinno rozchodzić się ładnie na wyższym pułapie. Promiennik ceramiczny faktycznie wysusza powietrze, ale nie znaczy, że nie można go użyć. Wymaga jedynie bardzo dobrego zabezpieczenia. Wyższością kabla jest chociażby dobre parowanie z ziemi. U viridisa mam kabel na dnie, a włókno kokosowe jako ściółka fajnie trzyma wilgoć,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Fireon

Fireon
  • Terrarysta

Napisany 09 czerwiec 2015 - 09:27

I tu zaskoczenie, bo na dno schodzi tylko do basenu :), większość czasu spędza na najwyższych gałęziach. Przy dużej wilgotności ciepłe powietrze utrzymuje się u góry, terrarium 40x40x60. Tak samo zresztą miałem przy hortach w terra 60x60x100.

Edytowany przez Fireon, 09 czerwiec 2015 - 09:27.

#6 dzoodzoo

dzoodzoo

• Moderator

Napisany 09 czerwiec 2015 - 22:17

te 33 stopnie gdzie masz na dnie ?

#7 Fireon

Fireon
  • Terrarysta

Napisany 10 czerwiec 2015 - 07:26

Tak, 33 jest na dnie, na samej górzej jest 31, nad basenem 28.

#8 dzoodzoo

dzoodzoo

• Moderator

Napisany 10 czerwiec 2015 - 08:16

troszkę mnie zastanawia ta wysokość i strata tylko 2  stopni ale ok. 

#9 Darion

Darion
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2501 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 19:13

Czytam o tej płytce z poliwęglanu i zastanawia mnie czy rozłoży ona odpowiednio temperature ? Bo pomysł ciekawy.

#10 dzoodzoo

dzoodzoo

• Moderator

Napisany 11 czerwiec 2015 - 09:46

Nie stosowałem jeszcze tego ale ponoć działa dobrze, przypuszczam że plastik nie rozłoży ciepła wcale, jednak pozwala na ułożenie i podwieszenie kabla z możliwością ingerencji i zmiany , zalanie klejem nie . Prawdopodobnie tylko o to chodzi - dedukuję :-) 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).