Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - chemia wody

Plaga glonów. SOS!

- - - - -

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
17 odpowiedzi na ten temat

#11 Bryzyt

Bryzyt
  • Oczekujący
  • Z nami od: 1296 dni
  • Polska / Opolskie / Strzelce Opolskie

Napisany 24 maj 2015 - 15:23

Akwaterrarium po liftingu :-) Preparat przeciw glonów dodany, roślinki usunięte, ogólne czyszczenie, odmulanie. Chyba zrezygnuję też z mikroelementów jak kupię rośliny. 

Załączone pliki

Podobne tematy: Plaga glonów. SOS!     x

#12 Bryzyt

Bryzyt
  • Oczekujący

Napisany 04 czerwiec 2015 - 16:05

Preparat na zielone glony pomógł. Oczywiście akwaterrarium jest jeszcze w trakcie kuracji. Na chwilę obecną, nie pojawiają się zielone glony. Problem jest z brązowym nalotem pojawiającym się na szybach. Usuwam go ręcznie, ale może jest preparat na ten rodzaj glonów? Zmieniam wystrój akwaterrium, planuję umieścić co najwyżej dwie roślinki i sztuczne korale :-) I jeszcze jedno.. Mogę stosować dwa preparaty na raz? 

#13 Kloss

Kloss
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1322 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 04 czerwiec 2015 - 18:55

Ten nalot to okrzemki, pojawiają się przy niedostatecznym oświetleniu. Są chętnie zjadane przez ślimaki i glonożerne ryby więc w akwarium nie stanowią problemu, w akwaterrarium chyba będziesz je musiał usuwać ręcznie. Często są dość czułe na miedź więc możesz spróbować patentu z miedzianą blachą. Używanie kilku preparatów antyglonowych na raz raczej nie ma  sensu.

#14 Bryzyt

Bryzyt
  • Oczekujący

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:05

Dzięki za info. Pozdrawiam 

#15 lis_ek

lis_ek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3660 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 24 lipiec 2015 - 09:06

Witam

Mam takie pytanie na szybca :P Od 4 lat moje żółwie czerwonolice mieszkają w sezonie w baseniku w ogrodzie. Nigdy nie było problemu z glonami, ale w tym roku trzeba było wyciąć wiśnię która częściowo zacieniała basenik i teraz przez większość dnia słońce ma dostęp do basenu. woda robi się zielona już po kilku dniach od podmiany pomimo filtra który zawsze dawał radę. Czy mogę wlać środek TROPICAL ALGIN pond, nie zaszkodzi żółwiom  ?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez lis_ek, 24 lipiec 2015 - 09:08.

#16 Gorshling

Gorshling
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1211 dni
  • Polska / Małopolskie / Wieliczka

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:17

Filtrowanie w tym przypadku niewiele da. Lepiej byłoby usunąć przyczynę - nadmiar słońca lub pożywki. Może jakaś altana lub stolik z parasolem do zacienienia. Ewentualnie próbować z rzęsą, zżera z wody substancje odżywcze, odbierając pożywkę glonom. Rogatek to też morderca glonów, ale przy żółwiach nie wiem, czy dałby radę się ostać. :P

Nie jestem wielkim fanem chemii, więc próbowałbym raczej wpierw naturalnych sposobów zapobiegania pojawieniu się glonów, niż usuwania ich.

Edytowany przez Gorshling, 30 lipiec 2015 - 20:18.

#17 pakosef

pakosef
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1116 dni
  • Polska / Śląskie / Czeladź

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:05

Poza tym warto często wymieniać wodę, poprzez to też powinno byc mniej glonów

#18 Tole

Tole

Bywał Pomocny w dziale Żółwie oraz żółwie wodno-lądowe

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1615 dni
  • Polska / Śląskie / Żory

Napisany 15 październik 2015 - 19:24

Zamykam temat z powodu: nieodwiedzany
Jeśli nie zgadzasz się z powodem, napisz do mnie na PW.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).