Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Alergia na jeża

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Dawidk

Dawidk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4893 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:56

Witam. Mam pewien problem, mianowicie mój syn ma częsty katar i problemy z zatokami. Na badaniach alergologicznych wyszło że ma uczulenie na naskórek chomika (z chomikiem miał styczność może ze 2-3 razy w życiu). I teraz pytanie, czy jest możliwe że jest też uczulony na naskórek jeża? Czy chomik i jeż mają ze sobą coś wspólnego w tym temacie? Jeśli tak to niestety będę musiał oddać jeża, a tego bym nie chciał.

Podobne tematy: Alergia na jeża     x

#2 ElementalX7

ElementalX7
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1536 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:38

Jeże produkuje bardzo małą ilość naskórka więc możliwe lecz mało prawdopodobne, że ma na niego alergię. Ja bym przez jakieś 2 tygodnie zabronił jakikolwiek kontakt z jeżem oraz przestawił terrarium do innego pomieszczenia (Jeśli znajduje się w pokoju dziecka). Możliwe, że to może być także przez ściółkę (Jak w moim przypadku)

Sam osobiście miałem problemy alergiczne. Parę dni po zakupie jeża zaczęły mi mocno puchnąć oczy oraz miałem na cały ciele bardzo suchą i kruchą skórę. Testy alergiczne wykazały mi, że mam alergię na sierść kota, drewno i pyłki kwiatków. Pierwsze co zrobiłem, to zmieniłem ściółkę i wyniosłem jeża do innego pomieszczenia na jakiś miesiąc(Już nie miał drewnianej ściółki).Parę dni po wyniesieniu oczy już nie puchły. Bałem się, że będę miał też alergię na sierść jeża ale jakoś na razie nic nie puchnie i jest OK od paru tygodni(Jeż ponownie stoi u mnie w pokoju i jest brany parę razy dziennie na ręce). Wszystko wskazuje na to, że to było spowodowane ściółką. :P

Tutaj taki mały odnośnik na temat alergii i jeża: http://jezyniec.blox.pl/2009/11/CO-Z-JEZEM-JESLI-MASZ-ALERGIE-NA-ZWIERZETA.html

Pozdrawiam i trzymam kciuki ! :)

Edytowany przez ElementalX7, 18 kwiecień 2015 - 21:42.

#3 ProoAssassyn W hodowli

ProoAssassyn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1631 dni
  • Polska / Śląskie / Skoczów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:48

oczywiście że mają coś wspólnego , jeża radze przenieść , można natomiast pójść na odczulanie czy coś takiego , ja kiedyś byłem potwornie uczulony na mleko, niezbyt mi to odpowiadało, gdyż zawsze je uwielbiałem. Poszedłem do jakiegoś lekarza od spraw z uczuleniem, po kilku miesiącach mogłem pic normalnie :D dziś pije około 3l dziennie i nie mam żadnych problemów ( kiedyś po szklance mleka potwornie swędziały mnie oczy ) :) pozdrawiam

#4 sasusek

sasusek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2169 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Stargard Szczeciński

Napisany 20 kwiecień 2015 - 07:28

Kiedy zakupiłam pierwszego jeżyka to mieszkał w trocinach strasznie kichałam i bolała mnie głowa, okazało się też że mam jeża alergika na troty więc dla nas obojga zrezygnowałam z trocin ;) 

#5 ProoAssassyn W hodowli

ProoAssassyn
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2015 - 18:31

ogólnie po posiadaniu wieeeeelu zwierzaków stwierdzam , że uczulenie najczęściej (jeśli chodzi o uczulenia nie związane z futrem) wywołane jest  zapachem samych posikanych trocin :) pozdro

#6 Dawidk

Dawidk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4893 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 21 kwiecień 2015 - 12:38

Tak, tylko wyszło że ma uczulenie tylko na naskórek chomika, nie kota, psa czy świnkę morską, ani na żadne pyłki, tylko chomik.

#7 ProoAssassyn W hodowli

ProoAssassyn
  • Terrarysta

Napisany 21 kwiecień 2015 - 13:55

to może masz "niechcianych" lokatorów w kątach :D jeża postaraj się przenieść do innego pokoju, na jakiś czas odseparuj syna od zwierzoka, jeśli to nie pomoże, to postaraj się pójść na odczulanie, jeśli nie znajdziesz rozwiązania to ... chyba nie muszę mówić co trza zrobić. pozdro

#8 RobertM

RobertM

Moderator: Kameleony

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4320 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:07

Odczulanie na jeża? Chyba kogoś poniosła fantazja. Odczulanie to nie taka prosta sprawa, gdyby była to nie mielibyśmy alergików. Jeśli można usunąć alergen z otoczenia, to należy to zrobić. Jeże na szczęście uczulają bardzo rzadko. Podobnie jak w przypadku innych ssaków alergenem jest zwykle pot lub mocz. Najlepiej byłoy na 1-2 tygodnie całkowicie odizolować dziecko od jeża (oddzielne mieszkania lub części domu).

#9 Fusza

Fusza
  • Oczekujący
  • Z nami od: 1774 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 czerwiec 2015 - 23:46

myślę że jak jest uczuleniowcem, to może być to alergia na roztocza. Jeże mają je na sobie i to może uczulać. Mój mężczyzna też jest alergikiem i jeż go uczula właśnie z powodu roztoczy. Jak go ukłuje to dostaje swędzącej wysypki. Postaraj się częściej sprzątać i ogranicz kontakt syna z jeżem. Zawsze możesz też go odczulać bo roztocza są niestety wszędzie :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).