Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Diamond jungle jaguar carpet python

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
33 odpowiedzi na ten temat

#11 nothin

nothin
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1444 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Słupca

Napisany 27 styczeń 2015 - 10:57

Ja nie uzywam termoregulatora bo miakurat wszystko ladnie trybi w terra z kablem ale nie wiem czy mozesz na tym termoregulatorze zwiekszyc temperature? 
Jak miedzy 2 maty dasz folie to przeciez to zaizoluje wiec nic nie da chyba nie :D
Jak nie da sie zwiekszyc temp to sprobuj moze zamienic mate na kabel (mi super grzeje) albo polacz mate i kabel tylko nie wiem czy mozna.

Podobne tematy: Diamond jungle jaguar carpet python     x

#12 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1778 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 27 styczeń 2015 - 19:53

Ja nie uzywam termoregulatora bo miakurat wszystko ladnie trybi w terra z kablem ale nie wiem czy mozesz na tym termoregulatorze zwiekszyc temperature? 

Nierozsądnie.

A co jeśli masz wahania temperatury w pomieszczeniu w którym jest terrarium :?:

#13 mefistonh

mefistonh
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1528 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:00

Rozumiem że mate kładę na błyszczącą stronę folii? No i co z tą podwójną matą w razie co mogę połączyć dwie czy to jest bez sensu?

nothin na termoregulatorze mam ustawioną maksymalną temp. czyli 35 stopni.

Edytowany przez mefistonh, 27 styczeń 2015 - 22:01.

#14 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:15

Rozumiem że mate kładę na błyszczącą stronę folii? 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1AVNG_enPL620PL620&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kt%C3%B3ra%20strona%20folii%20aluminiowej%20odbija%20ciep%C5%82o

No i co z tą podwójną matą w razie co mogę połączyć dwie czy to jest bez sensu?

Podwójna mata (jedna na drugiej) nie ma sensu.

W przypadku zbyt słabego grzania kupuje się mocniejsze urządzenie

nothin na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Boa1982, 27 styczeń 2015 - 22:16.

#15 nothin

nothin
  • Terrarysta

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:25

Nierozsądnie.

A co jeśli masz wahania temperatury w pomieszczeniu w którym jest terrarium :?:

nie mam wahan :D jakby mi nie trybilo to bym kupil termoregulator a tak to wezyk ma teraz idealne warunki, jak ksiazka pisze jak to mowia ;p

kup sobie kabel grzewczy i na mate kladz kabel moze bedzie lepiej
a co do strony to na ,,aluminiowa'' strone kladz kabel o ile dobrze pamietam

#16 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:44

nie mam wahan :D jakby mi nie trybilo to bym kupil termoregulator a tak to wezyk ma teraz idealne warunki, jak ksiazka pisze jak to mowia ;p

kup sobie kabel grzewczy i na mate kladz kabel moze bedzie lepiej
a co do strony to na ,,aluminiowa'' strone kladz kabel o ile dobrze pamietam

Tiaaa, a później powstają takie tematy: http://www.terrarium.pl/topic/445096-ogrzewac-czy-nie/

W ogóle co to za patent.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#17 nothin

nothin
  • Terrarysta

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:58

@[member="Boa1982"] wtedy chodzilo mi o to czy temperature na noc zmniejszac poprzez wylaczenie kabla :P ale wole zeby mial ciagle cieplo, temp na noc ma troszke mniejsza moze o max 1-2 stopnie bo lampe boczna wylaczam i to wszystko. Bez zadnych bajerow, najprosciej.

@[member="mefistonh"] kup jutro kabel i mate i zobacz jak to bedzie grzalo, mata to grosze, za kabel ja dalem chyba 40 albo 60zl nie pamietam.
Ja nie mam termoreg jak pisalem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#18 mefistonh

mefistonh
  • Terrarysta

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:59

mata 10''x'12 13W

odpaliłem teraz na folii aluminiowej, sprawdze za chwile czy jest efekt. Jeśli nie podłącze bez regulatora - czyli na maks mozliwosci maty i jak bedzie lepiej to podłącze inny regulator bo mam jeszcze jeden nowy, ten też jest nówka w sumie.

#19 mefistonh

mefistonh
  • Terrarysta

Napisany 31 styczeń 2015 - 07:07

Witam problem rozwiązałem zakupem nowego terrarium jest ciutke większe. Nie będę opisywał sposobu zamontowania maty bo wszystko widać na zdjęciu. Bez problemu utrzymuje temperaturę na poziomie 31-33. Sprzedawca mówił żeby miał 33 stopnie cała dobe.

Dałem wężowi 6 dni na aklimatyzacje i dziś podałem mu koło północy małą myszke, trochę się z nią bawił, ale wkońcu wszystko zakończyło się ok. Pozdrawiam

Załączone pliki

#20 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta

Napisany 31 styczeń 2015 - 10:58

1. Gdzie jest wentylacja?

2. 33*C całą dobę w całym terra? W dwóch tematach wrzucałem Ci linki do opisu gatunku, nie wyciągnąłeś wniosków?

3. Przepraszam, ale ta "liana" to po co?

Generalnie to dziwię się, że inwestowałeś w coś tak średnio praktycznego. Plastikowy box miałbyć na chwilę, na przeczekanie, do czasu aż nie zrobisz mu terra docelowego. Kupiłeś jakąś skrzynkę, która nadaje się dla młodego jeża i co dalej? Kiedy masz zamiar zrobić.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Boa1982, 31 styczeń 2015 - 11:41.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).