Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Luźne rozmowy o żółwiach lądowych

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
301 odpowiedzi na ten temat

#1 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1711 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 01 styczeń 2015 - 18:13

Czas najwyższy, by żółwie lądowe również otrzymały swój temat do pogaduszek :)

Jest to temat służący do luźnych rozmów, poruszania wszelkich tematów "okołożółwiowych", czy po prostu szybkiego podzielenia się tym, co aktualnie słychać u Waszych podopiecznych - włączając w to także zdjęcia i filmy :)

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do rozmowy!

Podobne tematy: Luźne rozmowy o żółwiach lądowych     x

#2 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2489 dni
  • Polska / Małopolskie / Brzesko

Napisany 01 styczeń 2015 - 19:09

Stawiać się do dyskusji, bo jak temat będzie lichutki do kosza leci ;) Nie dajcie się pokonać wodniakom ;) To ja tak zacznę ogłoszeniem. Wiem, że jakieś gatunki lądowców mogą wsuwać opuncję. Jeśli ktoś by się pofatygował z odbiorem to chętnie oddam bydlaka. Nie wiem co to za gatunek, ale posiada grube mięsiste liście i mało kolców. dołączam zdjęcie poglądowe :)

#3 AnnaJK

AnnaJK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1564 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 01 styczeń 2015 - 19:10

no to się melduję, Benka (żółw stepowy) mam od 9 grudnia 2014, jest to mój pierwszy gad, więc doświadczenie praktyczne zerowe, a oto on

Załączone pliki

#4 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 19:18

ekhm, gad wielki jak stodoła ;) Doświadczenia praktyczne przyjdą z czasem. "Primum non nocere". Wiesz mniej więcej co wolno, czego nie. Resztę dopytasz. A własny sposób na "życie" z gadem wyjdzie sam w praniu. 

#5 AnnaJK

AnnaJK
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 19:25

joanna 27, ja bym reflektowała, ale zaaaa daleko, choć w lutym będę w Piwnicznej Zdrój :)

#6 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 19:29

Od razu mówię że ja tego na bank nie wyślę w całości...nie da rady..Dowieźć mogę do Tarnowa spokojnie. Poza tym opuncja stoi u mnie już lata i nie wyrzucam jej na razie. Jak ktoś będzie w okolicy to zapraszam.

#7 AnnaJK

AnnaJK
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:33

hm, to jak duża jest ta opuncja?

przyszły do mnie( w końcu!!!!) termometry do terra, jeden mierzy czujką temp. w okolicy kamienia 37-39 (lampa grzewcza), drugi w drugim końcu, przy jaskini, 23-24, a wilgotność 35-42%

mam wrażenie, że pod lampą grzewczą jest za dużo, a wilgotność jednak za niska, zraszam terra 2xdziennie, a darń podlewam 2x w tygodniu, Benek woli przebywać w strefie suchej i gorącej, nawet tam zakopuje się na spanko nocne

#8 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:45

A będzie miała z 15 liści z tego część młodziutkich zielonych a część niestety twardszych-wierzchnia warstwa jakby zdrewniała. Rosła na dworzu, na zimę tylko okrywana. Teraz cały rok w donicy. Liście największe tak z 15x10 cm minimum. Rozłożystość to spokojnie ok 50 cm. Jej najważniejszym zadaniem jest atak na me ręce i wbicie jak największej ilości 4-5cm kolców ;)

#9 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1711 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:59

@[member="AnnaJK"] spróbuj żarówkę o słabszej mocy wkręcić, trochę duża ta temperatura. Jako podłoże masz dalej cyprys czy zmienione na co innego?
@[member="joanna27"] Trzymaj tą opuncję, jakbym robiła wycieczkę do Krakowa to wpadnę, po drodze mam :D

#10 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:02

Nie ma problemu, stoi i tak, wyrzucić szkoda :) Ale to jest kaktus opętany. Za każdym razem jak myję okno czy chcę go przestawić, przez kilka dni wyciągam kolce z dłoni itp

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).