Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Jaki żółwik do terra

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Wojnus

Wojnus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2346 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 19 styczeń 2014 - 17:09

Witam, posiadam oto takie terraium http://www.zoologiczny.sklep.pl/images/exoterra/exoterraterrarium1.jpg (60x45x45 góra zdejmowana) z exo terry niedługo będzie wolne , bo aktualnie jest w nim wąż, ale powoli będę wkładał go do docelowego. I zastanawiałem się co wsadzić do tego terra gdy będzie puste , jaki żółwik by się do niego idealnie wpasował ? Z góry dziękuję za odpowiedzi !

Edytowany przez Wojnus, 19 styczeń 2014 - 17:10.

Podobne tematy: Jaki żółwik do terra     x

#2 SzyNEX

SzyNEX
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1987 dni
  • Polska / Lubuskie / Gorzów Wielkopolski

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:53

Młodziutki żultobrzuszek lub żółtolicy ;)

I wody wlej max do tych drzwiczek i kup na allegro są takie fajne wyspy dla żółwi na magnes ;)

Zaopatrz też się w filtr, grzałkę do takiego akwa 25w starczy,żarówka uvb,żarówka grzewcza,roślinki i będzie ok :D

Wody nalej z 15cm chyba tyle tam wejdzie ;)

Nie zdejmuj górnej części, ponieważ lepiej będzie się utrzymywać temperatura powietrza ;D

Temp wody 24stopnie, natomiast na wyspie ciepla ok. 40 stopni :D

#3 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

Rzadko obecny

• Terrarysta
  • Z nami od: 5781 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:47

Nie napisałeś  jakie żółwie Cię interesują. Lądowe czy wodno - lądowe. 

Jeżeli lądowy to żaden!

Jeżeli wodno - lądowy to porada SzyNEX jest najgorszą z możliwych! Trachemys z tego terrarium bardzo szybko wyrośnie. Dodatkowo są to zwierzęta na których legalne posiadanie potrzebujesz obecnie zezwolenie Dyrekcji Ochrony Środowiska!

Temperatury które kolega powyżej podaje są zabójcze a na pewno prowadzące do poważnych problemów z układem oddechowym. O ile w przypadku wody 24 C jest akceptowalne to temperatura powietrza w granicach 40 C jest 5-10 C zbyt wysoka.

Do tego terrarium jeżeli  chcesz jakiegoś żółwia upchnąć, lub nie ma być docelowe polecam żółwie z rodzaju Sternotherus albo Kinosternon. Nic innego.  

#4 cinkowiec

cinkowiec
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2096 dni
  • Polska / Pomorskie / Chojnice

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:45

Popieram Mateusza :) Ta porada SzyNEX jest beznadziejna. Jak kupisz sobie żółtobrzucha czy żółtolicego to w tak małym zbiorniku pociągnie on góra 2 miesiące. Ja mojego żółtobrzucha przy akwa z 35 litrami wody miałam 3,5 miesiąca. Przeniosłam go do większego bo miał mało miejsca. Musisz być świadomy, że taki żółwik urośnie Ci do jakiś 30 cm i będzie potrzebny zbiornik wielkości wanny  :-P
Co do zamykanego akwa to też nie jest dobre do takich żółwi, bo zbyt duża wilgotność na wyspie powoduje choroby. No i te 40 stopni :) Brzmi prawie jak przepis na zupą żółwiową. :roll:  30-32 stopnie jest optymalną temp.
Rozważając powyższe to odradzam żółwika. Może lepiej jakaś jaszczureczka?  :-P

#5 Wojnus

Wojnus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2346 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:06

Nie napisałeś  jakie żółwie Cię interesują. Lądowe czy wodno - lądowe. 

Jeżeli lądowy to żaden!

Jeżeli wodno - lądowy to porada SzyNEX jest najgorszą z możliwych! Trachemys z tego terrarium bardzo szybko wyrośnie. Dodatkowo są to zwierzęta na których legalne posiadanie potrzebujesz obecnie zezwolenie Dyrekcji Ochrony Środowiska!

Temperatury które kolega powyżej podaje są zabójcze a na pewno prowadzące do poważnych problemów z układem oddechowym. O ile w przypadku wody 24 C jest akceptowalne to temperatura powietrza w granicach 40 C jest 5-10 C zbyt wysoka.

Do tego terrarium jeżeli  chcesz jakiegoś żółwia upchnąć, lub nie ma być docelowe polecam żółwie z rodzaju Sternotherus albo Kinosternon. Nic innego.  

Dzięki wielkie za odpowiedź najwyżej to terrarium przeznaczę do czegoś innego bądź sprzedam, bo nie chce aby zwierzaczek źle się czuł. W takim razie kupię jakieś akwarium/terrarium dla jakiegoś żółwika wodno-lądowego jeszcze nie wiem dokładnie jakiego, bo każde są piękne , które polecacie dla początkującego :). Tak abym mógł sobie zawczasu o nim poczytać. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

#6 deer

deer

Miniony Moderator w dziale Jaszczurki

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2089 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:55

Jak już wcześniej wspomniał @Mateusz_Rawski na początek dobre będą rodzaje Kinosternon,Sternotherus i Pelomedusa.

#7 min11

min11
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2082 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piaseczno

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:42

Proponuję żółwia wonnego

#8 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1961 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 07 luty 2014 - 19:23

Do terra tych gabarytów idealnie nadaje się żółw wonny http://www.terrarium.com.pl/zobacz/sternotherus-odoratus-zolw-wonny-2028.html
Jeśli byłbyś zainteresowany mam takiego ~2,5 rocznego na sprzedaż.
Zakupiony w ssz-cobra jako maluszek. Przestał już rosnąć ma ok 10cm długości.
Cały dzień aktywny, ma OGROMNY apetyt, zajada się mięsem rybim, krewetkami, ślimakami (zatoczki, świdry).

Jak by co, to pisz na PW.

Dzięki wielkie za odpowiedź najwyżej to terrarium przeznaczę do czegoś innego bądź sprzedam, bo nie chce aby zwierzaczek źle się czuł. W takim razie kupię jakieś akwarium/terrarium dla jakiegoś żółwika wodno-lądowego jeszcze nie wiem dokładnie jakiego, bo każde są piękne , które polecacie dla początkującego :). Tak abym mógł sobie zawczasu o nim poczytać. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).