Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Brak wylinki po 10 dniach u boa

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
11 odpowiedzi na ten temat

#1 zaba76

zaba76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2038 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 19 wrzesień 2013 - 17:44

U mojego 2 miesięcznego boa constrictor 10.09 miało miejsce zmętnienie oczu, po którym czekaliśmy niecierpliwie na wylinkę. Jednak do tej pory nic się nie wydarzyło- dziś mija 10 dni. Wilgotność utrzymuję 80-90, bestyjka wyleguje się na fontannie, więc kwestia wilgoci raczej zapewniona :-D . Miała przeprowadzkę, 12.09 przeniosła się do nas, czy to mogło opóżnić proces? Wariuję już od tego biegania do terrarium, sprawdzania wilgotności i szukania skórki. Nawet nie zaczyna się nic odklejać, patrzy się tylko i pokazuje jęzorek :-D

Edytowany przez PzkpfwVI, 05 październik 2013 - 16:56.
Literowka

Podobne tematy: Brak wylinki po 10 dniach u boa     x

#2 bogusia12

bogusia12
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2951 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:18

Przede wszystkim daj mu spokoj. Chcialoby Ci sie zrzucac wylinke jakby ktos Ci ciagla zagladal pod ogon i wszystko sprawdzal? Waz potrzebuje spokoju w koncu zrzuci skore. 

#3 Ragnarok

Ragnarok
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4268 dni
  • Polska / Pomorskie / Tczew

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:31

Daj jej całkowity spokój.

Wpierw wąż ma mleczne (mętne) oczy i całą skórę. Po kilku dniach oczy powracają do normalnego koloru, skóra również. Po następnych kilku dniach wąż zrzuca skórę.

Także został boasa w spokoju, poradzi sobie, jak będziesz ciągle zaglądać to będziesz go stresować.

Pozdrawiam Ragnarok

#4 zaba76

zaba76
  • Terrarysta

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:02

dzieki chłopaki za pomoc, postaram się nie zbliżać do terrarium choć ciekawość ludzka czasem niezna granic:) pozdro dla wszystkich

#5 Zsasz

Zsasz

Miniony Pomocny w działach początkujący hodowcy węży oraz początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2437 dni
  • Polska / Śląskie / Wilamowice

Napisany 20 wrzesień 2013 - 00:56

Spoko, tez przez to przechodziłem... Boasińskie już tak mają, że najpierw mętnieją i to konkretnie, a potem trzeba jeszcze swoje odczekać zanim to zrzucą ;) Raz brałem swojego boa na ręce w okresie lnienia i nawet część skóry mu odsunąłem z ciała... a i tak pełzał z tym jeszcze kilka dni. Dopiero jak sam poczuje, że mu ciasno to zrzuci ;)

#6 zaba76

zaba76
  • Terrarysta

Napisany 20 wrzesień 2013 - 08:46

witam ponownie... dzięki jeszcze raz za rady:).... jeszcze nie zrzuciła:(   a tak z innej beczki... co mam zrobić aby załączyć zdjęcia mojej ślicznej kasiuli Boa Constrictor Imperator Nicaragua - dusi zwrokiem:) bo ma aż powyżej 40cm:) jak daje załącz plik i czy jest duży czy mały to wczytuje sie do końca ale w podpisie pisze "wgrywanie nie udało się" ...

Jakaś sugestia?? pozdrawiam 

Edytowany przez PzkpfwVI, 05 październik 2013 - 16:56.

#7 Marciano

Marciano
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2139 dni
  • Polska / Podkarpackie / Przemyśl

Napisany 20 wrzesień 2013 - 10:39

Moja sugestia jest przede wszystkim taka żeby pisać i mówić BOA CONSTRICTOR a nie constructor.

Jeśli chodzi o zdjęcia to sprawdź czy jest w  odpowiednim formacie i czy jest odpowiedni rozmiar. 

#8 zaba76

zaba76
  • Terrarysta

Napisany 20 wrzesień 2013 - 18:33

Tak jest constructor:)  a co do pytania... to wtakim razie jaki ma być format i rozmiar żeby załączyło plik??? myślałem że jpg i max do 9mega plik???

#9 bischop

bischop
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2017 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:21

Tak jest constructor:)  a co do pytania... to wtakim razie jaki ma być format i rozmiar żeby załączyło plik??? myślałem że jpg i max do 9mega plik???

sciagnij irfanview i zmniejsz ta fotke 

#10 zaba76

zaba76
  • Terrarysta

Napisany 21 wrzesień 2013 - 07:59

Oto moja kasiula:) Boa CONSTRICTOR Imperator Nicaragua śliczna no nie... pozdro dla wszystkich i dzieki za porady 

Załączone pliki

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).