Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
dawkowanie JBL TerraVit fluid 50ml

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4 odpowiedzi na ten temat

#1 ziu

ziu

Zasłużony terrarysta

• Terrarysta
  • Z nami od: 5695 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 luty 2013 - 16:52

Witam,

Kupiłem ostatnio wapno firmy JBL, oraz witaminy w płynie TerraVit fluid 50ml, niestety nie dopytałem sprzedawcy jak dawkować witaminy. 

Na opakowaniu niestety brak info nawet po angielsku, na TCP jest jeden podobny temat niestety brak jednoznacznej odpowiedzi, może ktoś z Was spotkał się z tymi witaminami i wie jak je dawkować, miseczka z wodą jest wielkości zakrętki do pojemnika na mocz. Na dzień dzisiejszy wlewam 2 krople do miseczki 2 x w tygodniu + 3 x w tyg wapno na świerszczach. Kolejne witaminy kupię w proszku ale szkoda tych zmarnować :)

z góry dzięki za informacje 

Podobne tematy: dawkowanie JBL TerraVit fluid 50ml     x

#2 mariusz_d

mariusz_d
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3266 dni
  • Polska / Śląskie / Świętochłowice

Napisany 22 luty 2013 - 18:29

2 krople na taką ilość wody wystarczy, przy większych ilościach możliwe że gekon nie będzie chciał tego pic. Proponuję Ci jednak w miarę szybko kupić witaminy w proszku, są o wiele wygodniejsze w stosowaniu, mają pełniejszy skład i gekon przyjmie ich większe dawki niż tych z wodą. TerraVit fluid sprawdza się podczas głodówek kiedy trudno dostarczyć gekonowi suplementy.

#3 ziu

ziu

Zasłużony terrarysta

• Terrarysta

Napisany 22 luty 2013 - 19:56

Sprawdzam wlasnie po zapachu przy 2 kroplach nie jest bardzo intensywny i gej pije. Zakupie w weekend reptimineral. Pytanie tylko czy jak mam wapno z d3 to reptimineral tez z d3 czy bez?

Gek mialo byc :) pisanie z tel wychodzi

#4 mariusz_d

mariusz_d
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3266 dni
  • Polska / Śląskie / Świętochłowice

Napisany 22 luty 2013 - 20:28

Zamiast Reptimineral proponowałbym ReptiVite, tańsze i sprawdzone. Jeśli masz wapń z D3 to witaminy mogą być bez, ale jeśli kupisz z D3 to też nic się nie stanie, witaminy są podawane dość rzadko i taka dodatkowa ilość D3 z pewnością nie zaszkodzi.

#5 ziu

ziu

Zasłużony terrarysta

• Terrarysta

Napisany 22 luty 2013 - 20:49

śliczne dzięki za info, oczywiście chodziło mi o ReptiVite :) jak teraz spojrzałem na zdjęcie, nazwy mi się pokręciły.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).