Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Sternotherus odoratus - opis hodowli :)




  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
26 odpowiedzi na ten temat

#11 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7034 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 06 grudnia 2009 - 22:49

Jestem przekonany, że trzymanie żółwi w wyższych temperaturach skraca im życie. Wiadomo, że żółwie zimowane żyją dłużej, bo przez okres zimny się "nie zużywają" i żółwia "starcza na dłużej" ;). Znane jest powiedzonko, że zdrowy żółw, to głodny żółw. Dlaczego? Czy nie dlatego, że mniejsza podaż pokarmu powoduje wolniejszy wzrost i wolniej żółw osiąga swoje limity? Poza tym podobno udowodniono, że jedynym sposobem za wydłużenie życia jest ograniczenie przyjmowania kalorii, co ma dotyczyć wszystkich zwierząt. Wiem, że składam tu w jedną całość warunki termiczne i pokarmowe, ale myślę, że trzeba je rozpatrywać razem, w końcu są ze sobą ściśle powiązane....więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)





Podobne tematy: Sternotherus odoratus - opis hodowli :)     x


#12 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 8206 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 06 grudnia 2009 - 23:32

Znane jest powiedzonko "Zdrowy żółw to głodny żółw" - jest...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)






#13 Tohu-va-bohu

Tohu-va-bohu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7449 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 07 grudnia 2009 - 08:31

Czołem,

Mateusz, Olek nie napisał "głodzony", tylko...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#14 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 8206 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 07 grudnia 2009 - 18:12

Grzesiu - Ciebie to w opozycji mieć jest nawet miło...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#15 Jędrek

Jędrek

    Pomocny w dziale żółwie i budowa, osprzęt

  • Pomocny
  • Z nami od: 8200 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Grudziądz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 07 grudnia 2009 - 20:27

[quote] że bez podmian w granicach 50 % wody tygodniowo...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)






#16 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 8206 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 07 grudnia 2009 - 20:32

Pierwsza sprawa - chwilowy spadek temperatury nie jest raczej zagrożeniem,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#17 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7034 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 07 grudnia 2009 - 22:33

[quote]Mateusz, Olek nie napisał "głodzony", tylko "głodny" - wydaje mi...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#18 Gość_Gekoniasty_*

Gość_Gekoniasty_*
  • Gość

Napisany 08 grudnia 2009 - 03:52

Głupio mi trochę przerywać waszą rozmowę no ale jednak chciałem...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)






#19 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 8206 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 08 grudnia 2009 - 08:30

Widzę poprawę jeżeli chodzi o kryjówkę, jest ciaśniejsza, ale obawiałbym...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#20 Gość_Gekoniasty_*

Gość_Gekoniasty_*
  • Gość

Napisany 08 grudnia 2009 - 14:08

Kryjówka to jest właśnie moczbox przykryty kamieniami :)
Pozdrawiam,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)



1 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów






© 2001-2026 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.