Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - wilgotność

- - - - -  
Poprawny pomiar wilgotności w terrarium...




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Maryando

Maryando
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1126 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 March 2021 - 16:11

Witam wszystkich!

 

To mój pierwszy post na forum, a związany jest z poprawnym pomiarem wilgotności w terrarium.

Zbudowałem terrarium dla córki, plan był taki......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Poprawny pomiar wilgotności w terrarium...     x


#2 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2350 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 March 2021 - 17:18

Trzeba się zastanowić, gdzie interesuje Cię utrzymanie konkretnego poziomu wilgotności. Jeżeli 15 cm od podłoża, to wtedy wszystko gra. Ale wąż raczej będzie przebywał przy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Maryando

Maryando
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1126 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 March 2021 - 17:39

Ok, super dzięki za odpowiedź.

Spróbuję na początek zmierzyć wilgotność przy podłożu innym czujnikiem i skalibruję sterownik.

Jeśli to jednak nie będzie w miarę dokładne......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2602 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2021 - 17:56

Załóż też przy oprogramowywaniu, że odczyt z czujnika będzie niepoprawny.  Ja używałem popularne czujniki DHT-11 i wszystkie (3-4 szt.) po jakimś czasie zaczynały wariować. Dawały......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Maryando

Maryando
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1126 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2021 - 18:50

Hej.

 

Dzięki za uwagi, w moim przypadku wygląda to tak:

 

Do pomiaru wilgotności używamy jednego czujnika natomiast jego odczyty sprawdzamy drugim który wkładamy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2602 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2021 - 19:28

Lepiej dmuchać na zimne. Na początku DHT działały prawidłowo. Po jakimś czasie wszystkie tak, jakby się rozprzęgły, nie wiem, czy ich membrana jakoś się nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Maryando

Maryando
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1126 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2021 - 20:26

Bardzo możliwe, czujniki to elemeny zużywalne więc po jakimś czasie być może odmawiają posłuszeństwa. 

Mój czujnik jest identyczny jak ten w załączniku poniżej, i z......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#8 Maryando

Maryando
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1126 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 April 2021 - 13:57

Witam,

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie bo nie mam 100% pewności czy dobrze to wszystko rozwiązałem. 

Jak wiemy wilgotność dla zbożówki to 40-70%,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.