Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Najlepsza odpowiedź z docfaq

11

#1885724 Kilka pytań o mrówkach

Napisany przez docfaq na 02 wrzesień 2019 - 16:56

2. Wilgotność utrzymuje się z reguły poprzez nawadnianie jednej części gniazda. W przypadku probówek niczego szczególnego nie trzeba robić, wilgotność jest zapewniona dzięki wodzie za watą. Większe kolonie potrafią same nawadniać swoje gniazdo. A mierzy się na oko, nie wydaje mi się, żeby ktoś używał do tego higrometru. Po prostu jedną część utrzymuje się stale wilgotną, a drugą względnie suchą (ważniejsze jest stworzenie gradientu wilgotności, wtedy mrówki same będą mogły wybierać). 

3. Sporo odpowiedzi w Internecie. Może być tak i tak. 

4. Będzie wystarczające. 

 

2. http://www.myrmeblog.pl/lasius-flavus/

4. Przy samotnej królowej koło miesiąca. 

5. Możesz od razu po pojawieniu się robotnic, ale nie ma takiej potrzeby, jak Ci wygodniej. 

 

Poszukaj w Internecie informacji i poczytaj też coś więcej o hodowli. ;) #1885428 Temnothorax sp.

Napisany przez docfaq na 29 sierpień 2019 - 07:12

@polwlkp, no i co z tego? XD

1. Trudno powiedzieć, mrówki gniazdują tam, gdzie im najbardziej odpowiadają warunki. Jeśli część gniazdowa będzie zasłonięta i będzie w niej ciemno, to właśnie tam powinny się zagnieździć.
2. Ja preferuję watę, ale nie wiem, czy obiektywnie jest różnica. Gąbkę miałem w gnieździe akrylowym i nie zauważyłem niczego szczególnego.
3. Nie rozumiem pytania, nie wiem, o jakie kwadraciki chodzi.
4. Niestety nie wiem, obstawiałbym kilkanaście lat, ale lepiej poszukać w Internecie informacji.


#1884762 ooteki karaczanów argetyńskich

Napisany przez docfaq na 21 sierpień 2019 - 19:21

Podobno nie da się sztucznie inkubować ootek tego gatunku. Ale rzadko jest porzucają, także nie ma czym się przejmować. 

 

Ooteki karaczanów wyglądają podobnie, wystarczy wpisać hasło "ooteka karaczan" w Google Grafika i sobie będziesz mógł pooglądać do woli. ;)#1880343 przenoszenie ptasznika jak to zrobic??

Napisany przez docfaq na 13 czerwiec 2019 - 22:06

Włóż ptasznika do pojemnika z dobrą wentylacją, pojemnik do pudła ze styropianu, to jeszcze dodatkowo można owinąć folią aluminiową (zwróć uwagę na właściwą jej stronę!) i unikaj bezpośredniego słońca. To tak gdybyś bardzo chciała się zabezpieczyć. Ale wydaje mi się, że te temperatury nie zaszkodzą ptasznikom, unikanie słońca i dusznych, gorących miejsc byłoby wystarczające (w pokoju, w którym przebywają moje pająki, jest mniej więcej tak ciepło jak na zewnątrz, z tym że nie świeci na nie słońce i żyją). Przetransportowałbym go w rękach, bo w plecaku czy torbie mógłby się jednak ugotować. Nie wiem, ile masz czasu na przekazanie zwierzaka, ale po weekendzie powinno być zdecydowanie chłodniej.


#1853361 Niechciani goście - przezroczyste, skaczące robaczki w terrarrium

Napisany przez docfaq na 10 czerwiec 2018 - 14:38

Tak, to na pewno świeżo wyklute świerszcze, pewnie bananowe lub domowe. #1853355 ilość żywienia

Napisany przez docfaq na 10 czerwiec 2018 - 13:45

Karm go, póki nie straci zainteresowania jedzeniem, najlepiej codziennie sprawdzać, czy jest głodny, jeśli to młody. #1851401 Co doradzicie świeżakowi?

Napisany przez docfaq na 16 maj 2018 - 21:19

Roślinożerne zwierzęta w takiej cenie to chyba głównie stawonogi: patyczaki, straszyki, liśćce, kraby, wije, karaczany, szarańcza, świerszcze, kruszczyce i inne chrząszcze. Te wydają mi się najatrakcyjniejsze.
Ewentualnie jakiś chomik, mysz, ale nie wiem, jak to cenowo wygląda.

Są maty grzewcze z wbudowanym regulatorem, jednak nie posiada on czujnika, przez co sam musisz ustalić zadowalający poziom metodą prób i błędów. Stosuję takie rozwiązanie do ogrzewania bezkręgowców, jednak lepiej byłoby kupić termoregulator - niestety tutaj występuje ryzyko, że przekroczysz budżet. Na pewno powinieneś zainwestować w termometr, dzięki któremu będziesz sprawdzać temperaturę.
Mata grzewcza powinna być włączona cały czas, chyba że hodowane zwierzę wymaga nocnych spadków temperatury (nie wydaje mi się, żeby wśród wymienionych przeze mnie takowe się znajdowało).

Dodatkowo powinieneś się zaopatrzyć w higrometr, pewnie się przyda, sam ocenisz. W przypadku krabów wymagane będzie naczynie z wodą, w której będą mogły się całkowicie zanurzyć. Również spryskiwacz może się okazać pomocny, jeśli zwierzę będzie wymagać wysokiej wilgotności.

Jeżeli wybierzesz zwierzę, łatwiej będzie Ci pomóc w doborze ekwipunku.


#1851245 Obsada terrarium 120x38x60

Napisany przez docfaq na 15 maj 2018 - 09:13

Samiec mógłby zamęczyć jedną samicę, choć z tego, co wiem, to się nie zdarza. Przy dwóch i więcej żadna z samic nie będzie nadmiernie obciążona.

Mam dwie agamy i bez problemu radzą sobie z jedną wyspą ciepła. Widziałem hodowlę z trzema i również była tylko jedna wyspa ciepła. Jeżeli miejsce do wygrzewania będzie wystarczająco szerokie (zastosujesz żarówkę o odpowiedniej średnicy), to wszystko będzie dobrze działać. Na pewno nie ma co się spodziewać, że będą się kłócić o miejsce, nawet gdyby było za małe.

Dobra rada: umieść wyspę ciepła na jakimś podwyższeniu, które będzie dla nich dogodnym punktem obserwacyjnym. Są niezwykle ciekawskimi stworzonkami i bardzo chcą wiedzieć, co się dzieje w całym pomieszczeniu. Ja swoim niestety nie mogę w obecnym terrarium zapewnić takiej możliwości i całe dnie przesiadują przyklejone do szyby, ruszając za mną główkami.


#1847553 2 Jaszczurka

Napisany przez docfaq na 03 kwiecień 2018 - 06:34

Na myśl przychodzą mi mniej popularne gatunki anolisów, na przykład Anolis marmoratus, który jest niesamowicie ubarwiony. W spisie gatunków na forum znajdziesz więcej. Z nadrzewnych mógłby też być Sceloporus malachiticus.
Jako naziemna jaszczurka sprawdziłby się Tribolonotus gracilis, Lepidothyris fernandi.


#1845013 Rogatkaa

Napisany przez docfaq na 14 marzec 2018 - 16:18

Pokrywa służy do tego, by zapobiec ucieczce zwierzaka, ułatwić utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.
Żaba rogata nie jest dobrym skoczkiem i porusza się dosyć niezdarnie ze względu na swoją budowę, więc przy zachowaniu odpowiedniej wysokości nie ma szansy, by uciekła ze zbiornika. Zresztą ten płaz niespecjalnie jest zainteresowany ucieczką. Moja się przemieszcza tylko wtedy, gdy się wypróżni do obecnie zajmowanego dołka.
Żaba rogata nie potrzebuje też wysokich temperatur, więc brak „dachu” nie powinien być problemem pod tym względem. Chyba że temperatura pomieszczenia będzie znacznie niższa i wymagane będzie dogrzewanie - wtedy przykrycie góry się przyda.
Jako że żaba rogata spędza czas głównie zakopana, odpowiednio nawilżone podłoże dostarczy potrzebnej jej wilgoci. Pod tym względem przykrycie nie ma większego znaczenia, jego brak może jedynie przyspieszyć wysychanie podłoża.
Podsumowując: nie ma specjalnych przeciwwskazań co do odkrytej góry, zastanów się nad opisanymi przeze mnie rzeczami i oceń.


© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).