Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Calmwater

Użytkownik od 30 paź 2009
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny gru 16 2023 10:09

#1868822 Zmiany na odwłoku pająka

Napisany przez Calmwater na 26 grudnia 2018 - 19:58

Właśnie, z tego co mi wiadomo (tak jak Nonac napisał) wiele pająków przed wylinką wyczesuje się na dywanik z pajęczyny, żeby, w razie pojawienia się jakiegoś chętnego na pająka w sosie własnym intruza, nie być całkowicie bezbronnym - pająk linieje, ale wśród włosków parzących, które mogą zniechęcić intruza.




#1867596 POMOCY!!!Moja P.irminia czuje się fatalnie!

Napisany przez Calmwater na 06 grudnia 2018 - 14:04

Na przyszlosc - NIGDY! nie wyciagaj, nie ruszaj pajaka bezposrednio po wylince (przynajmniej te 24h), a najlepiej do calkowitego stwardnienia (zaleznie od wielkosci 3 - 14+dni, wczesniej tylko w sytuacjach musowych, awaryjnych, ktore... Praktycznie nie wystepuja.) Pajak po jest bardzo delikatny i narazony na uszkodzenia, tak jak np. odbudowujacy sie naskorek na poparzeniu. Mysle, ze wszystko bedzie ok, a Ty juz jestes madrzejszy o kolejne doswiadczenie :)




#1867041 Avicularia Versicolor czy się chowa

Napisany przez Calmwater na 28 listopada 2018 - 15:09


a nie chce więcej niż jednego ptasznika

Najczesciej wmawiane sobie klamstwo nowych hodowcow... ;)




#1866891 C. sp Hati Hati zaszyła się?

Napisany przez Calmwater na 26 listopada 2018 - 14:42

...dlatego wlasnie konczymy majac pierdylion pajakow, choc wmawialismy sobie, ze skonczy sie na jednym ;)




#1866630 Trapdoor nie zakopuje się / nie jje

Napisany przez Calmwater na 21 listopada 2018 - 14:31

Ty mu daj kilka dni spokoju, a po tygodniu pomyslisz o karmieniu. Jesli ciagle sprawdzasz, cos robisz z pojemnikiem itp. to jest zestresowany i siedzi skulony w pierwszej znalezionej szczelinie, wiec daj mu czas, a jak nic sie nie zmieni za +/- tydzien, to bedzie mozna sie martwic i zastanawiac moim zdaniem.




#1866573 Czy pająk nie ma za ciepło ?

Napisany przez Calmwater na 20 listopada 2018 - 14:05

Ja bym ustawil "dla orientacji" jakikolwiek termometr (nawet domowy) przy pojemniku, zeby sobie wyrobic jakiekolwiek zdanie na temat panujacej w nim temperatury. Nie wiem, ile stopni masz w domu w nocy, ale jak nie spada ponizej tych 20 okolo, to tak jak ro_sikora napisal powinno byc ok, jak czasem przetrzymasz, to tez sie nic nie stanie. Wazne, zeby wachania temperatury dzien - noc nie byly zbyt drastyczne.

PRZYNAJMNIEJ tak tobie sié wydaje, chyba, ze chcesz powiedziec cos w stylu "wiem, ze pajak idzie do gory, jak mu za cieplo, ale to dziwne, ze stoi od strony maty grzewczej, choc nie wydaje mi sie"...




#1865873 Monocentropus balfouri rozmnażanie

Napisany przez Calmwater na 09 listopada 2018 - 13:17

Moze byc, przekonasz sie wkrotce. Zamiast zwilzac mozesz postawic miseczke w przeciwnym do gniazda rogu terrarium i od czasu do czasu troszke przelac. Balfy nie robia sie specjalnie grube przed zlozeniem kokonu, jedza wiecej przez pewien czas, wiec albo wylinka, albo kokon, powodzenia.




#1865665 moje 2 brachypelmy ex smithi [teraz : hamori] nie chcą jeść

Napisany przez Calmwater na 06 listopada 2018 - 14:15

A ja bym odczekal z 3 - 4 dni, jesli pajak nie chce jesc, na wypadek, jakby czeste "zastawianie stolu" go stresowalo. Jak dupsko robi sie ciemne, to wylinka.

Skoro planujesz dobic do 20 ptasznikow, to zastanow sie jakie z mniej jadowitych Ci sie podobaja. Masz juz irminie, sa tez inne Psalmo (do kolekcji), Ephebopus spp. jak chcesz cos dosc narwanego i szybkiego (cyanognathus to ma speeda) i wiele, wiele innych. Najlepiej, jesli z arachnea.org wszystko ok, wbij tam i poprzegladaj opisy gatunkow, zwracajac uwage na sile jadu i odpornosc na bledy - pozwoli Ci to wybrac pajaki, ktore spelniaja Twoje wymagania co do wygladu, a jednoczesnie nie dysponuja silnym jadem. Kazdy jest inny, wiec co dla jednego jest super gatunkiem - drugiego rozczaruje... Sorki za swego rodzaju offtop.




#1864821 Zbyt duża wilgotność w terrarium ptasznika

Napisany przez Calmwater na 26 października 2018 - 13:26

Ja dodam jeszcze do wypowiedzi Tuczyka, ze jesli wentylacja znikoma, to mozna pokusic sie o wpuszczenie skoczogonkow - wlokno niby nie plesnieje, ale juz najmniejsze syfy na nim - i owszem, a pozniej to juz idzie z gorki... Tak wiec taka ekipa czyszczaca moze pomoc.




#1864453 Kilka pytań na początek

Napisany przez Calmwater na 22 października 2018 - 13:25

Wpadlem na ten temat...

Co do brach, to mam hamori (czy jak sie tam stara dobra smithi teraz zwie) x3 i dziwia mnie Wasze opinie - chyba mam szczescie;

Fakt, rosna wolno, nie pajeczynuja, ale jedza! Jedna nawet potrafi sie postawic do macznika czy karaczana, jak spadnie za blisko i sie pajun wystraszy. Nie ma strachu jak wyjdzie na reke, ladne to po kilku wylinkach, jedzenia prawie nigdy nie odmawia (chyba, ze przed wylinka). Poluja tez fajnie - jak porusze pojemnikiem, to jest na kilka minut pozamiatane, ale jesli ofiara jest duuzy (troszke za duzy) macznik, to z maluchami bylo jeszcze ciekawiej: Celowo skubane czekaly, az sie zakopie, a pozniej odkopywaly tylko czesc macznika i dziab! Skutek byl taki, ze probowal wejsc glebiej w podloze, zamiast odwinac sie do pajaka, wiec taktyka bezbledna i wszystkie moje brachy ja stosowaly.

Co do regaliski - moja jest spokojna (no troche plochliwa i lubi czasem przebiec do kryjowki, ale nie agresywna), mialem ornate 6.5DC to byla inna bajka. I jak masz metalke to i z regaliska dasz rade. Btw moja metalka, ktora mialem od L1 sprintowala za mlodu jak szalona, bez ladu, skladu i celu, raz jej urwalem przypadkiem noge jak byla ok L5 i spierniczyla na lozko... Teraz mam 2 i w pewnym momencie staja sie mniej chaotyczne, wola sie schowac w ciemnosciach (jesli moga) niz biegac.




#1864238 Pterinopelma sazimai - opis, informacje.

Napisany przez Calmwater na 19 października 2018 - 13:03

Dodam od siebie, ze dosc wolno rosna, moje raczej nie stawiaja sie. Mozna dac troche wiecej podloza, wtedy pajak moze cos tam pokopie, choc nie jest to regula. I oczywiscie jakas kryjowka. Slyszalem rowniez, ze lepiej trzymac je w nie za wysokich temperaturach (tak do 26 stopni). Jedza raczej bez grymaszenia (prynajmniej moje).




#1859864 Gniazdo

Napisany przez Calmwater na 22 sierpnia 2018 - 13:09

Na bank powiekszy, jesli bedzie za ciasne na jej potrzeby. A tak na marginesie - pajaki potrafia liniec w naprawde (wedlug nas) ciasnych miejscach.




#1859392 Boa constictor i inne zwierzęta w domu

Napisany przez Calmwater na 17 sierpnia 2018 - 14:08

Moja boaska potrafila strzelic w szybe, jak kot wykonal jakis gwaltowny ruch, np. skok (wydaje mi sie, ze byla to bardziej reakcja obronna, to samo stalo sie, gdy zona strzepywala koldre).

 

Jagus - podstawa to solidne szklo, ktore uniemozliwi pupilowi ucieczke (popytaj posiadaczy duzych dusicieli, kiedys widzialem zdaje sie oferte sprzedazy terra po PMB i bylo szklo hartowane 8mm, czy to wlasciwe rozwiazanie - nie wiem) + zabezpieczenia. Inaczej to moim zdaniem kwestia czasu, kiedy stanie sie cos zlego. Co do kolejnosci - bez znaczenia.




#1858716 Kiedy karmić po wylince

Napisany przez Calmwater na 10 sierpnia 2018 - 13:12

Ja mlodziaki karmie po minimum 3 dniach, podrostki po minimum tygodniu, a dorosle/sub - po 2 tygodniach, albo jak widze, ze ich bron jest "czarna jak pieklo", czyli stwardniala. Nie karmiac troche dluzej krzywdy pajakowi nie zrobisz, karmiac za wczesnie - mozesz (choc przypuszczam, ze wiekszosc od ofiary ucieknie, niz zaryzykuje uszkodzenie klow, ale nie sprawdzalem, wiec nie wiem).




#1857851 wentylacja w kliszowkach;wilgotnosc w malych pojemnikach; brak ogrzewania czy...

Napisany przez Calmwater na 30 lipca 2018 - 12:34

Co do pytania 2:

 

Wlokno wilgotne staje sie ciemniejsze, wiec widac, jak zaczyna od gory przesychac - jasniejsza warstwa na gorze i ciemniejsza na dole (wtedy ptasznik spokojnie znajdzie wilgoc, chocby dokopujac sie do wilgotniejszej warstwy).

 

Do 4:

 

Jesli bedziesz karmil czesciej, pewnie beda troszke szybciej rosly, niemniej pchanie w nie ile wlezie nie jest dla nich dobre (odwlok jak bania = wieksze ryzyko uszkodzenia/naderwania przy upadku czy o element wystroju, sporadycznie trudnosci z wylinka). I to, ze dajesz mu jesc codziennie a pajak codziennie zjada nie znaczy, ze jest glodny - jak masz "zarloczny" egzemplarz/gatunek, to beda pchaly do oporu, bo w naturze jedza, kiedy cos uda im sie upolowac, a nie mysla "A, sniadanie juz jadlem, to zjem dopiero w porze obiadowej". I czasem jedza czesciej, a czasem - dlugo nic, wiec po prostu korzystaja z kazdej okazji :)











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.