Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Avicularia Versicolor czy się chowa

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 metsukone

metsukone
  • Terrarysta
  • Z nami od: 244 dni
  • Polska / Mazowieckie

Napisany 07 listopad 2018 - 16:15

Witam, czy avicularia versicolor, często się kryje? Chciałbym ptasznika, który jest cały czas na widoku, by móc obserwować, stąd moje pytanie. Jeżeli niestety tak jest to zdecyduje się na brachypelme smithi.

Podobne tematy: Avicularia Versicolor czy się chowa     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1372 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 07 listopad 2018 - 16:25

Na ogół nie ma reguły co do gatunków ptaszników które się chowają a które chętniej będą wychodzić i będziemy mogli podziwiać je w pełnej okazałości.
Sam kiedyś szukałem informacji na ten temat, sugerowałem się opiniami innych hodowców, lecz nic to nie dało. 
Każdy pająk jest inny, nie przewidzisz tego czy będzie się bunkrował czy nie. Ale ogólnie co do Avicularia to stawiam że nie spełni twoich oczekiwań gdyż sporo pajęczynuje. Także to ją od razu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Bols

Bols
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3294 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 07 listopad 2018 - 16:26

Versi na 99% zrobi sobie gniazdo. Brachypelma może sobie za to wykopać norę. Nie ma gwarancji na to że trafisz osobnika, który będzie się cały czas eksponował.
Zależy co wolisz efektowne gniazdo z pajęczyny czy naziemna brachypelma która będzie siadziała to tu to tam i może wykopie jakaś norę.
Pamiętaj że większość aktywności przypada na pore nocy, a zaniepokojony ptasznik i tak woli się schować do kryjówki.

#4 metsukone

metsukone
  • Terrarysta
  • Z nami od: 244 dni
  • Polska / Mazowieckie

Napisany 07 listopad 2018 - 17:14

Versi na 99% zrobi sobie gniazdo. Brachypelma może sobie za to wykopać norę. Nie ma gwarancji na to że trafisz osobnika, który będzie się cały czas eksponował.
Zależy co wolisz efektowne gniazdo z pajęczyny czy naziemna brachypelma która będzie siadziała to tu to tam i może wykopie jakaś norę.
Pamiętaj że większość aktywności przypada na pore nocy, a zaniepokojony ptasznik i tak woli się schować do kryjówki.

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1372 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 07 listopad 2018 - 17:25

Nie zje. Zaopatrz się w karaki w przypadku hodowli pajunów to lepsze rozwiązanie. 
Dubie żyją niemal wiecznie , są nie do zarżnięcia :D Hodowanie ich nie jest problemem, kupuje 50 sztuk , wrzucasz do jakiegoś większego słoika z otworami w wieczku, dajesz im marchewkę i tyle. 

#6 WIELB

WIELB
  • Terrarysta
  • Z nami od: 107 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 10 listopad 2018 - 21:39

Jeżeli niestety tak jest to zdecyduje się na brachypelme smithi.

Moja Brachypelma siedziała na korku jakieś 2 godziny. Gdyby nie zaglądanie do nory za pomocą latarki i to że od czasu do czasu zniknie gdzieś świerszcz nawet bym nie wiedział czy żyje. Może jak dorośnie jej się zmieni ale obecnie mam dziurę w torfie niedaleko tuby korkowej :-D. W takim przypadku trzeba wziąć dwa - ja do kompletu mam Chromkę......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).