Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
moje 2 brachypelmy ex smithi [teraz : hamori] nie chcą jeść

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 WhoCanHelp

WhoCanHelp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 224 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Busko Zdrój

Napisany 05 listopad 2018 - 22:44

zakupione : tydzień temu 

codziennie daje im do zjedzenia muchę i codziennie jak jej nie zjedzą to wyciągam i daję nową 

gdyż mam mini hodowlę much 

Jaka może być przyczyna, że pająk nie je, to jest L2 

Podobne tematy: moje 2 brachypelmy ex smithi [teraz : hamori] nie chcą jeść     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1561 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 05 listopad 2018 - 23:18

Przyczyn może być wiele. Z najbardziej realnych mogą się zbliżać do linienia . Wielkość pokarmu może być za duża. Pojemnik w którym trzymasz pajuny może być za duży by mogły złapać owada. Ale również może tak być i już bez żadnej przyczyny . Ptaszniki tak mają że nieraz nie chcą jeść przez jakiś czas bez żadnego powodu.

#3 Filip850

Filip850
  • Terrarysta
  • Z nami od: 634 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 05 listopad 2018 - 23:19

Zerknij na odwłok. Jeśli odwłok jest duży to może po prostu jest najedzony  :-P

Weź pod uwagę także, że jest to młodziutki ptasznik. Młode ptaszniki linieją stosunkowo częściej niż te starsze osobniki, więc może szykują się do wylinki. ^^

Warto dodać, że ptaszniki (Brachypelmy z tego co mi wiadomo również ;p) lubią sobie robić głodówki i po prostu nie chcą zbytnio jeść.

Wydaje mi się, że to jest jeden z tych trzech powodów. Osobiście także dopiero chcę kupić ptasznika, ale co nie co już o nich przeczytałem i wydaje mi się, że bardziej zaawansowani hodowcy ptaszników się ze mną zgodzą w tej sprawie.  :-D

Co do pożywienia to raczej bardziej bym polecał młodziutki wylęg świerszcza lub mączniki, którym należy zgnieść głowę przed podaniem, bo inaczej może się to źle skończyć.  :-D 

Edytowany przez Filip850, 06 listopad 2018 - 20:43.

#4 WhoCanHelp

WhoCanHelp
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:21

Pojemnik kliszówka
muchę mi polecano tylko zgnieciona głowa i się raz na jakiś czas mucha ruszyła
niedawno wyliniały gdyż kupiłem L1 a przyszły mi L2 już

tak poza tym @Tuczyk jesteś bardzo aktywny !  szanuję

#5 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:25

:) 

To że wyliniały oznacza również że nie będą jadły przez jakiś czas. Fakte faktem małe pajuny twardnieją bardzo szybko, ale i tak i tak dojście do siebie może im zająć jakieś 3 dni.

#6 WhoCanHelp

WhoCanHelp
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:30

@Filip850

odwłok nie zbyt duży wielkością przypomina Karapaks - u żółwi grzbietowa (wypukła) część pancerza składająca się z rogowej warstwy tarczek, które leżą na warstwie płytek kostnych. U stawonogów (owady, pajęczaki, skorupiaki) twarda grzbietowa powłoka zewnętrzna ciała.' class='bbc ipSeoAcronym'>karapaks :D wiem że brachypelmy lubią jeść i można je karmić karmić i karmić ale też w granicach tolerancji,

w niedalekiej przyszłości domyślam się do wakacji będę miał już około 20 pająków i mam dużą nadzieję że sobie z tym poradzę. 

gdyż od 22 dni jestem terrarystom i wielu ludzi zapewne powie że "nie dasz rady", "to jest nieodpowiedzialne" etc. 

ale powiem że wiem na co mnie stać wiele rzeczy umiem a wielu jeszcze się uczę małymi kroczkami dążę do wielkich czynów

jak ja coś robię to na masową skalę albo w ogóle się za to nie zabieram.

Co do reszty doświadczenia oglądałem filmy, czytałem artykuły, opisy niektórych gatunków, od jakichś 2/3 miesięcy już piknie i po zakupie 1 mojego pająka [psalmopeus irminia] 

to było tydzień temu teraz już mam 3 ptaszniki. wielu z was powie ale irminia nie dla początkujących, kupując pierwszego swojego pająka patrzyłem na to żeby włosków nie wyczesywał 

gdyż lubię oglądać pająka w pełnej okazałości :D

@Tuczyk 
Pająki mam tydzień nie wiem czy wspominałem, 

to myślę że już dawno doszły do siebie, 

warunki okej wilgotność krople małe osadzają się na kliszówkach, temperatura ok.

#7 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:31

No wspomniałeś , zatem stawiałbym na głodówkę bez żadnej przyczyny bo tak i już :D

#8 WhoCanHelp

WhoCanHelp
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:38

dzięki ci wielkie nadal dawać mu tą 1 muchę dziennie?

@Tuczyk

i wyciągać? 

#9 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 23:39

Jeśli ci zależy na tym by jak najszybciej rosły to tak rób. 
Te których nie zjadły warto wyciągać by nic złego nie zalęgło się w pojemniku , żadne pasożyty itp.

#10 WhoCanHelp

WhoCanHelp
  • Terrarysta

Napisany 06 listopad 2018 - 00:01

wiem dlatego wyciągam ;d i wkładam świeże na obecną chwile mam 30 much + z 200 się jeszcze wylęgnie heh

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).