Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


trybekk

Użytkownik od 31 mar 2018
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 15 2021 07:31

Moje posty

W temacie:Wiwarium owadożerne

20 marca 2021 - 11:37

Cześć ;)

Na dzień dzisiejszy wiwarium wygląda tak: 

Załączony plik  IMG_1998548.jpg   220,16K   1 pobrań

 

Z mchu na ściance niestety musiałem zrezygnować, korek nie podołał dużej wilgotności i zaczęła wychodzić pleśń. 

Na podłodze został obsadzony żywy mech torfowiec (Terrario - Shadow Forest Moss) i robi robotę ;)

 

Z nowych roślin doszła Soleirolia soleirolii (dziecięce łzy, na pierwszy plan po lewej stronie, mam nadzieję, że stworzy ładny dywan :) ), Tillandsia cyanea oraz Codiaeum "Red Banana" (obok tillandsii + szczepka za monsterą)

 

Czekam jeszcze na paczkę ze skrzydłokwiatem, który zajmie miejsce tuby korkowej i kolejną sztukę Soleirolii (w ciemniejszym kolorze niż obecna). 

 

Z moich obserwacji wszystkie roślinki się przyjęły, od czasu posadzenia monstera wypuściła 2 nowe liście, trzykrotka wypuściła dość dużo pędów, fitonia też chyba nie narzeka, a kapturnica o którą najbardziej się bałem bardzo mocno się rozrasta i wypuszcza nowe "kapturki" ;) Ogólnie lampa własnej roboty bardzo dobrze służy roślinkom, mech ładnie zatrzymuje wilgotność podłoża. Wilgotność powietrza cały czas utrzymuje się na poziomie 75% ;)

 

Na koniec najważniejsza informacja, prawdopodobnie zmienię zamysł wiwarium i zrezygnuję z obsadzania większej ilości roślin owadożernych, na rzecz hodowli w tym zbiorniku Goniurosaurus luii (chinski gekon lamparci) lub Correlophus ciliatus (gekon orzęsiony) chociaż mam wątpliwości czy akurat temu drugiemu byłbym w stanie stworzyć na tyle dogodne warunki żeby miał jak w domu (z uwagi na wysokość zbiornika). Gałęzie korkowe i tuby powinny załatwić sprawę + w roślinności miałby dużo kryjówek (skrzydłokwiat, monstera) ale to już ktoś bardziej obeznany w temacie musiałby mi na to pytanie odpowiedzieć. 

 

Pozdrawiam i do następnego ;)

 


W temacie:Wiwarium owadożerne

25 lutego 2021 - 06:54

Zraszacz mam i będę na dniach montował, muszę tylko wykombinować jak zamaskować wężyki etc. A co do wilgotności to czytałem opinie i ludziom nawet w 70% ładnie się rozrasta, ile w tym prawdy?zobaczymy

W temacie:Wiwarium owadożerne

24 lutego 2021 - 13:53

Jak mówiłem, tak zrobiłem ;) ścianka i podłoga posmarowane mchem jawajskim. Za pare dni się okaże czy się przyjmie ;)

Niestety żadnych innych roślin dziś nie dostałem, zostaje zamówić wysyłkowo.

 

mech.jpg


W temacie:Wiwarium owadożerne

23 lutego 2021 - 20:47

@docfaq możliwe, że jutro jakieś owadożerne dojdą bo jadę do podobno porządnego sklepu ogrodniczego z dużą ilością roślin ;) liczę też że dostane soleirolie (w kwiaciarniach nie wiedzą nawet co to jest) i jakąś bromelie lub eksperymentalnie skrzydłokwiat. 

Co do mchu to mój dobry znajomy prowadzi duży sklep akwarystyczny, także u niego się zaopatrzę. Plan jest taki, że potnę drobno ten mech i pędzlem będę nakładał na ściankę, a na ziemię po prostu go rozsypię. Z tego co słyszałem bez problemu się przyjmuje pod warunkiem że jest dość duża wilogtność


W temacie:Jak zrobić terrarium roślinne?

22 lutego 2021 - 19:24

@Nexo akurat jutro będę zakładał swoje wiwarium z roślinami owadożernymi i samorobnym oświetleniem LED Full Spectrum, także na pewno podlinkuję Ci temat. Dorzucę też koszyk z allegro ze wszystkimi częściami potrzebnymi do budowy lampy ;) 


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).