Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


minio_p

Użytkownik od 05 cze 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 13 2024 20:24

Moje tematy

ślimaki Otala lactea murcica

27 października 2023 - 12:45

Mam do zaoferowania śródziemnomorski gatunek ślimaka Otala lactea murcica.
Jest on endemiczny dla południowo – wschodniej Hiszpanii, typowy dla obszarów Almerii i Murcji. Różni się od Otala lactea lactea bardziej rozwiniętą wargą muszli. Jest bardziej odporny na suszę i wysokie temperatury. Żyje w miejscach odsłoniętych i nasłonecznionych. Średnica muszli od 30 do 40 mm, wysokość od 16 do 22 mm.
Ślimaki są niekłopotliwe w hodowli. Jest to pokolenie F1 po rodzicach sprowadzonych z Hiszpanii. Wskazane okresowe przesuszenie terrarium. Dieta rośliny zielone (liście mniszka, kończyny, rzodkiewki, kalarepy, ostu, pokrzywy) oraz warzywa (bataty, cukinia, ogórki) Zachęcam do zakupu, cena 30 zł za sztukę. Dostępnych 10 sztuk. Możliwa wysyłka kurierem, koszt 16 zł.


Leptaxis undata ślimak z Madery

25 marca 2023 - 13:44

Sprzedam ślimaki z gatunku Leptaxis undata (rodzina Hygromiidae). Są to ślimaki endemiczne dla atlantyckiej wyspy Madery. Bardzo rzadko pojawiają się w sprzedaży. Posiadają ciekawą strukturę muszli. Osiągają wielkość muszli ok. 2,5 do 3 cm. W środowisku naturalnym kryją się pod skałami bazaltowymi lub innymi elementami podłoża. Żywią się roślinami zielonymi (liście mleczu, koniczyny, pokrzywy) i warzywami (cukinia, ogórek, batat). Bardzo chętnie spożywają porosty porastające gałęzie drzew i taki dodatek do pokarmu należy im zapewnić. W hodowli nie jest to gatunek specjalnie trudny. Pewnym wyzwaniem hodowlanym są wyklute z jaj ślimaki, ponieważ są one bardzo malutkie. Trzeba zachować ostrożność i uwagę podczas prac pielęgnacyjnych w terrarium. Sprzedawane ślimaki mają wielkość ok. 2 cm. Cena za sztukę wynosi 25 zł, przesyłka kurierska 14 zł. 







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.