Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


minio_p

Użytkownik od 05 cze 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 31 2023 14:20

Moje tematy

Leptaxis undata ślimaki z Madery

10 lipca 2022 - 13:18

Sprzedam ślimaki z gatunku Leptaxis undata (rodzina Hygromiidae).

Są to ślimaki endemiczne dla atlantyckiej wyspy Madery. Bardzo rzadko pojawiają się w sprzedaży. Posiadają ciekawą strukturę muszli. Osiągają wielkość muszli ok. 2,5 do 3 cm.

W środowisku naturalnym kryją się pod skałami bazaltowymi lub innymi elementami podłoża. Żywią się roślinami zielonymi (liście mleczu, koniczyny, pokrzywy) i warzywami (cukinia, ogórek, batat). Bardzo chętnie spożywają porosty porastające gałęzie drzew i taki dodatek do pokarmu należy im zapewnić. W hodowli nie jest to gatunek specjalnie trudny.

Pewnym wyzwaniem hodowlanym są wyklute z jaj ślimaki, ponieważ są one bardzo malutkie. Trzeba zachować ostrożność i uwagę podczas prac pielęgnacyjnych w terrarium.

Sprzedawane ślimaki mają wielkość ok. 1 cm. Dostępnych na razie 5 sztuk. Cena za sztukę wynosi 25 zł, przesyłka kurierska 14 zł.

 


ślimaki Rumina saharica

28 października 2021 - 12:57

Witam.

Mam do zaoferowania śródziemnomorski gatunek ślimaków Rumina saharica. Ślimaki są dojrzałe, zdrowe, rozmnażające się. Wielkość 2,5 do 3 cm. Cena za sztukę 5 zł, za 5 sztuk 20 zł, koszt przesyłki 14 zł.

Pozdrawiam i zachęcam do zakupu.

 © 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.