Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


LayZ

Użytkownik od 08 sie 2017
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 30 2018 14:08

Moje posty

W temacie:Pomoc w budowie sterownika do terrarium

05 stycznia 2018 - 21:57

Ok, dogadamy się ;)

W temacie:Pomoc w budowie sterownika do terrarium

05 stycznia 2018 - 21:38

No z tym sprzedawaniem to... raz, że musiałbym założyć firmę , żeby robić to oficjalnie, dwa zrobić badania i wystawić deklarację zgodności (z bluetoothem to będzie dyrektywa RED więc pewnie 5-6k zł). A poza tym ilu terrorystów z tego forum będzie musiało polutowac smd w rastrze 0.5 i rezystory 0805? ;)

W temacie:Pomoc w budowie sterownika do terrarium

05 stycznia 2018 - 20:59

Jeżeli chodzi o zaawansowanie moich prac, to dwie sztuki już pracują, ale w terrariach bez zwierząt (dla bezpieczenstwa). Jeszcze kilka dni potestuję, ewentualnie wprowadzę ostatnie poprawki w sofcie i wpuszam pająki. Koszt elementów pojedynczej sztuki na dziś to około 25zł dla sterownika tylko z pomiarem i sterowaniem temperatury, oraz okolo 40zł z dodatkowym pomiarem wilgotność (sensor dht22 kosztuje 15zl). Koszty są nieco większe niż w początkowych założeniach, ale wykonanie PCB zleciłem polskiej firmie a nie chińskiej, wtedy byłoby około 8zł taniej. Jak już zamknę ten projekt, biorę się za bardziej zaawansowany sterownik. Funkcje które bedzie realizować to: sterownie światłem z rozjasnianiem i sciemnianiem, sterowanie grzałką, sterowanie zraszaczem, urzadzeniem do karmienia i uzupelniania wody, wentylacją i może czymś jeszcze. Sterownie i podgląd przez bluetooth na urządzeniach z androidem, plus USB do komputera. Ze wstepnych wyliczeń wszystkie elementy będą kosztowały mniej niż 100zł. Pozdrawiam i proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości u osób czakajacych na sterownik ;)

W temacie:Pomoc w budowie sterownika do terrarium

20 grudnia 2017 - 15:41

Zapisy? Nawet o tym nie myślałem, może faktycznie tak zrobię ;) np. 20 osób dostanie po jednym egzemplarzu do zabawy, ale to potem. Elektronika jest tak zrobiona, że można podpiąć zarówno DTH11 jak i DTH22, a nawet zwykły termistor NTC 10k (koszt od 20gr), następnie automatycznie zostanie wykryte, który sensor został podłączony z tym, że przy termistorze będziemy mieli tylko temperaturę.


W temacie:Pomoc w budowie sterownika do terrarium

20 grudnia 2017 - 12:09

Witam, po dość długiej przerwie ;) Miałem sporo innych zajęć ale w wolnych chwilach coś tam "dłubałem". Na dzień dzisiejszy  elektronika jest już gotowa, oprogramowanie w 90%, zostało jeszcze trochę testów ale myślę, że niedługo wszystko będzie gotowe. Funkcje jakie posiada sterownik dzień dzisiejszy:

-w zależności od podłączonego czujnika pomiar temperatury lub temperatury i wilgotności;

-sterowanie grzałką;

-sterowanie światłem;

-podawanie parametrów dla dnia i nocy;

-zegar z potrzymaniem bateryjnym.

Dorzucam 2 zdjęcia: elektroniki jeszcze przed przylutowaniem wyświetlacza i obudowy w której docelowo wszystko będzie się mieścić. Niedługo wrzucę filmik prezentujący jak działa całość. Pozdrawiam ;)

 

 







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.