Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Keplianica

Użytkownik od 07 maj 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 07 2016 21:06

#1629717 Felsumy grandis high red z terrarium - Poznań, Wrocław

Napisany przez Keplianica na 13 listopada 2014 - 14:35

Witam serdecznie,

mam na sprzedaż niespokrewnioną parkę felsum madagaskarskich high red (cb) ok. 5-letnią. Samiec ma piękny złoty odcień, samica regularnie składa jaja, klują się ładne high redy. Oczywiście dysponuję kompletem dokumentów CITES.

 

Jaszczury sa w miarę zgodne, rzadko dochodzi do podgryzania samicy przez partnera (na skórze samicy nie widać śladów walk), zwierzaki są zadbane, suplementowane reptimineralem (real foto poniżej, kolejne zdjęcia przedstawiają przykładowe młode po tej parce).

 

felki.jpg

 

felki2.jpg

 

felki3.jpg

 

 

Zwierzaki sprzedam WYŁĄCZNIE w komplecie z terrarium exo terra 60 x 45 x 60 cm.

Do terrarium gratis dołączam: oryginalny, pasujący top exo terra, osprzęt pod świetlówkę, matę grzewczą 8W exo terra, skałkę magnetyczną (lekko pęknięta z zewnątrz)  i tło styropianowe tejże firmy.

Zdjcia samego terra i akcesoriów wyślę na maila.

 

Odbiór tylko osobisty w Poznaniu z racji wielkości i cieżaru terra. Mogę dowieźć ewentualnie do Wrocławia po wcześniejszym dogadaniu terminu.

 

Proponuję cenę 700zł - ponegocjuję z poważnymi terrarystami. Proszę o oferty wyłacznie od doświadczonych terrarystów - to są moje pupile, do których bardzo sie przywiązałam. Muszę się z nimi rozstać, ponieważ nie mam czasu zajmować się klującymi się młodymi i uważam że jaszczury zasługują na lepszy dom. Szkoda zmarnować tak wspaniale dobraną parkę...

 

Rzadko udzielam się ostatnio na tcp - po referencje można zgłosić się do Empiu.

 

KONTAKT: mpiero@poczta.onet.pl

Marzena Wojtaszewska (Keplianica)

 

 




#1101343 Modliszki Europejskie

Napisany przez Keplianica na 13 marca 2007 - 00:34

Chylę czoła! Ten spis był IMO bardzo potrzebny.


#682635 Prosty i skuteczny suchy inkubator

Napisany przez Keplianica na 30 września 2008 - 15:37

Mój inkubator zrobiłam wzorując się na dostepnych w Stanach inkubatorach Hovabator, jeśli chodzi o wahania temperatur wyszło lepiej niż pierwowzór.

Użyte surowce:
-pudło styropianowe grubościenne, w moim przypadku było to 3cm grubości pudło po sprzęcie laboratoryjnym Appliled biosystems (koszt: 0zł, podobne ale z cieńszymi ściankami można kupić w Makro za 10zł)
-3 buteleczki plastikowe 0,5l po wodzie mineralnej (0zł)
-kabel grzewczy 15W, Aquael, (37zł)
-termostat Aquael Thermostab (kupiony okazyjnie za 80zł, normalnie kosztuje ok 130zł)
-pudełko do inkubacji jaj + wermikulit
-2 małe skrawki styropianu na izolator
-termometr

Dodany obrazek


Co zrobiłam:
1. Kabel grzewczy okręciłam pomiędzy buteleczkami z wodą, tworząc coś na kształt kaloryfera. Woda ma większą pojemność cieplną od powietrza, więc zapewnia bardziej równomierne grzanie niż sam kabel.

2. Zamocowałam element grzewczy w inkubatorze.

Dodany obrazek

3. Następny krok to przygotowanie pojemnika do inkubacji i umieszczenie go w inkubatorze tak, by odizolować go od elementu grzejnego. Robimy to prosto: kładziemy na element grzejny 2 małe podstawki ze styropianu lub drewna, na nich dopiero umieszczamy pudełko.
Do pudełka do inkubacji wkładamy czujnik termostatu. Niezależnie od termostatu wkładamy też do pudełka czujnik termometru elektronicznego. Następnie zamykamy pokrywę i nastawiamy termostat na pożądaną temperaturę.

Dodany obrazek

4. Wykonujemy próbę wahań temperatury- po nagrzaniu inkubatora sprawdzamy jak duże są wahania- u mnie w pudle nie narażonym na przeciąg i stojącym w cieniu max wahania były rzędu 0,2st C.
Sprawdzamy także kontrolnie na termometrze, czy temperatura się zgadza z termostatem i jakie są wahania.

Dodany obrazek

Jesteśmy gotowi do inkubacji :)
Przygotowanie pudełka z wermikulitem znajdziecie tu:
http://www.forum.dracomagazyn.pl/showthread.php?t=126


#682428 Klucie "na raty"

Napisany przez Keplianica na 30 września 2008 - 20:35

plexi :)


#682365 Prosty i skuteczny suchy inkubator

Napisany przez Keplianica na 30 września 2008 - 22:19

Coś za coś... albo jest bardzo szczelnie (temperatura spada przy braku grzania o 1stopień/h) albo jest szyba i wieksze wahania temperatury... ja po prostu prześwietlam jaja i wiem orientacyjnie kiedy zbliza się ten czas :)


#665174 POLSKIE I ZAGRANICZNE ŹRÓDŁA INFORMACJI O MODLISZKACH

Napisany przez Keplianica na 01 listopada 2008 - 13:43

POLSKIE STRONY:

http://modliszki.pl/ Najbardziej rzetelne wiadomości po polsku + faq dla początkujących. Lektura obowiązkowa!

http://www.terrarium.com.pl/modliszki/ dział modliszek na TCP

STRONY ANGLOJĘZYCZNE:

http://mantidforum.net/forums/ Największe chyba forum miłośników modliszek.

http://usamantis.com/ Wspaniałe kompedium wiedzy o większości gatunków spotykanych w hodowli. Strona oparta na doświadczeniach Yena Saw, świetnego hodowcy.

http://www.terra-typica.ch/datenbank-browser-mantodea.html Bardzo dobre opracowanie systematyczne ze zdjęciami. Powinien zapoznać się z nim każdy!

http://tolweb.org/tree/ Systematyka oragnizmów żywych, w tym i modliszek :)

http://www.phasmidsincyberspace.com/Mantids.html Podstawowe informacje o częsci gatunków.

http://mantisplace.com/mantiscare.html Strona Rebecca'i Salutric poświęcona hodowli. Sporo sprawdzonych informacji dla początkujących.

http://insectstore.com/index.php Strona Iana Bartela, znajdziecie na niej trochę opisów gatunków



STRONY NIEMIECKIE

http://www.mantisonline.de Strona dawno nieuaktualniana, zawiera jednak wiele cennych informacji. Należy jednak zweryfikować z innymi źródłami takie dane jak liczba wylinek czy inkubacja kokonu.

http://www.mantodeenforum.info/ Forum niemicekich modliszkarzy. Dużo ciekawych informacji, wiele zdjęć gatunkow niespotykanych w hodowli. Rezydują tam nie tylko hodowcy, ale także entomologowie, obeznani w systematyce.

http://www.anolis.de/beratung/tiere/mantis/artenliste.htm

http://www.mantodeen.de Dobra i aktualna stronka



STRONY CZESKIE

http://www.kudlanky.com/

http://www.strasidelny-hmyz.net/



---------------------------------------------
Ja dodam od siebie:

http://www.hotel-grille.de/IGM-Nummern.htm Czesto stosowane numery IGM, przydatne zeby zobaczyc co obecnie jest w hodowlach (i nowosci).

drizzt


#459908 krzywa końcówka ogona

Napisany przez Keplianica na 12 listopada 2009 - 22:48

Spiritual wprowadzasz w bład.

Krzywa końcówka ogona to znany przypadek niewielkiej wady wrodzonej lub nabytej, nie zawsze albo rzadko kiedy ma związek z brakiem wapnia w organizmie. W gekoniarskiej gwarze nazywa się to "tail kink" i jest spowodowany asymetrią jednego z kręgów ogonowych. Czemu tak się dzieje? Nie wiadomo, ale częściej ta przypadkóść zdarza się odmianom krzyżowanym wsobnie (duże problemy miały z tym np. white&yellow albo pierwsze mack super snow kilka lat temu). Wada jest uważana za niewielką, nieszkodliwą i nie wykluczającą z rozrodu, chociaż uważa sie osobniki z tą niedoskonałością za mniej wartościowe niż z normalnie wykształconym ogonkiem.

Oczywiście czasami zmiany krzywicowe też powodują w pierwszej kolejności deformacje ogonka, ale częsciej najpierw pojawiają sie objawy na łapkach niż na ogonie więc można łatwo stwierdzić, czy miało miejsce odwapnienie czy nie.

podaję link do przykładowej reformacji ogonka tego typu: http://www.reptilebreeder.co.uk/images/6.jpg







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.