Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Olav

Użytkownik od 05 mar 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 03 2006 21:10

Moje posty

W temacie:Jak długo rośnie??

28 sierpnia 2005 - 18:35

No tak - ale chodzi mi o to ile godzin mniej wiecej po zrzuceniu pancerzyka jeszcze rosnie-rozciaga sie?? A ze odwlok urosnie od jedzenia to wiem ;p

W temacie:Jak długo rośnie??

28 sierpnia 2005 - 21:42

Ząbki są mleczno - czerwone, a ogolnie od spodu konczyny, zwlaszcza przy karpaksie sa takie "wodniste".

W temacie:Jak długo rośnie??

29 sierpnia 2005 - 23:52

Ok, dzieki za odpowiedz - jak pisalem na poczatku nie zagladalem do niego 2 dni :/ Dlatego mozliwe, ze jak zajzalem, to byl nawet 40 godzin po wylince - wydawalo mi sie, ze swierzo, bo taq jakos nie urosl.... Ale zobaczymy po nastepnej :D

A taq ps - czy po 6 mozna jush okreslic plec b. boehmei??

W temacie:ceny malych agam - absurd

30 sierpnia 2005 - 01:30

Nie wiem, coscie sie tak uczepoili chomika :x

Sam oprocz ptasznikow (w niedalekiej przeszlosci mam nadzieje także agamki) trzymam gryzonie DO KOCHANIA a nie na karme.

I wg. mnie najwiekszym problemem nie jest za niska cena zwierzecia - raczej za wysoka cena sprzetu i czesto karm - dla przykładu:

Rybka akwariowa bojownik syjamski, zwana także bojownikiem wspaniałym kosztyje około 5-10pln. Sprzedawcy, jako, że ludziom te ryby sie podobają zapewniają, że ryba żyje w naturze w kałużach i mozna ją trzymać nawet w wiekszym kieliszku - realia?? Oto na przykladzie "zainstalowanego" u mojej dziewczyny przeze mnie bojownika:

Ryba wymaga min 15 litrow przestrzeni - ja kupiłem akwa 24l za 45 pln
Wymaga filtracji - fltr z pompką 50pln
Optymalna dla niej temperatura - 26-29stopni - grzałka z termostatem 50pln
wymaga 12 godzinnego cyklu oswietlenia - świetlowka z oprawką okolo 50 pln
+ rośliny, żwir, "przeszkadzajki" typu korzenie (trzeba kupić, bo muszą tonąć a nie pływać) i kamienie (te można znaleźć...)

Sam bojownik kosztował 7pln, ale akwa i wyposażenie niecale 250pln !! Naporawde - można by te same produkty wykonać taniej!

Klatka dla moich 2świnek morskich i krolika kosztowala mnie 170 pln - kilka drutow i kuweta!! Ale ze takich kuwet nie mozna nigdzie dostac, to producent winduje ceny :/

A koszt utrzymania zwierzaka?? Nie wiem jak to dokładnie wygląda z agamą ale 2 świnki + krolik to koszt rzedu:

codziennie worek sianka - 2pln
co 2 dni 2 worki trocin, wiec srednio 2 pln dziennie
sucha karma okolo 7pln na tydz
zielenina - w sezonie z dzialki - zimą kilka pln/dzien

czyli takie "tanie" zwierzatka to minimum 5 pln/dziennie !!

Trzecia sprawa - mlodzi hodowcy:

Mam brata 14 lat - po odlozeniu pewnej kwoty z pomocą finansową (dosc dużą) ojca założył 480 litrow akwa morskie - za prad placi starszy (2 lampy HQI 450W + 8 świetlowek 80W + pompa kilkaset watt + akwa komputer + troche innego badziewia), a mlody oplaca cala reszte z kieszonkowego (a to ma niewielkie - jakies 30-50pln) i tego co zarobi jak sie gdzies dorwie - akwa jest piekne, na razie zadnej wpadki i mlody sobie radzi (mial nawet narybek blazenkow, ale te ciezkie w karmieniu - jedzą tylko 1 komorkowce).
W zwiazku z tym uwazam, ze nie wiek jest ważny, a doijżałość.

Także konczac i streszczajac wszystko w kilku zdaniach: większym problemem jest cena całego osprzetu, czasem nawet karmy. Absurdem jest to, kiedy "domek" przebija 40 krotną wartość zwierzaka!! A terra - kilka kawalkow szkla (ktore jest tanie) silikonu i siatki aluminiowej - kosztujące 200/300/400 pln jest wiekszą przesadą, niż brodacz za 20 pln.

W temacie:ceny malych agam - absurd

30 sierpnia 2005 - 01:31

Mała pomyłka w tekscie - na agamke mam nadzieje w przyszłości - nie w przeszłości - wybaczcie...






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.