Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Fistek

Użytkownik od 08 wrz 2016
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 30 2025 16:10

Moje posty

W temacie:Podłoże do terrarium dla rzekotki zielonej

04 marca 2025 - 09:44

Jeżeli masz ją od niedawna to polecam na czas aklimatyzacji ręczniki papierowe na podłoże. Będziesz łatwo miała wgląd czy się odpowiednio wypróżnia, świerszcze nie będą miały jak się schować, a wymiana takich ręczników trwa minutę. Jak zwierzak już się przyzwyczai do nowego otoczenia i zacznie aktywniej polować to możesz zrobić wypasione terrarium z żywymi roślinami i pełnoprawnym podłożem (w tym przypadku polecam torf ogrodniczy), ale na razie lepiej  zrobić takie ala sterylne warunki


W temacie:Pierwsza żaba rogata

13 stycznia 2025 - 22:22

Powodzenia ;)


W temacie:Pierwsza żaba rogata

13 stycznia 2025 - 21:17

Oseskiem możesz karmić co tydzień jeśli są odpowiednio duże, ale z karmieniem codziennie sobie daj spokój, nawet owadami lepiej będzie jakoś co 3 dni, przy takiej proporcji 1-2 świerszcze wielkości głowy żaby będzie git. Żaba może nawet nie chcieć jeść codziennie.

W którym miejscu mierzysz temperaturę? Pamiętaj, że mata bez dodatkowego termostatu może nagrzać się nawet do 50 stopni. Mierzenie wilgotności sobie daruj, w przypadku żab rogatych ważniejsza jest wilgotność podłoża którą utrzymasz tak jak ci napisałem. 

Odkwaszony, kwaśny jeden pies, ważne żeby bez nawozów. Możesz dać sam torf a mchu nie używać. 

Nie odkopuj jej, zestresuje się i na pewno wtedy nie zje, jak karmić to tylko w pojemniku gdzie mieszka.


W temacie:Pierwsza żaba rogata

13 stycznia 2025 - 15:09

1. Jeżeli chodzi o świerszcze, to zależy od wielkości świerszcza w porównaniu do wielkości oseska którym karmisz, za to polecam poza oseskiem podać czasem serduszko drobiowe, dżdżownice lub rozmrożoną stynkę. Oczywiście pamiętaj o suplementacji wapnem z witaminą D3 posypując karmę preparatem przed podaniem.

2. Jeżeli masz w miarę ciepło w domu, takie 23 stopnie w ciągu dnia to nie dogrzewaj dodatkowo terrarium. One wolą mieć trochę chłodniej zawsze.

3. Nie oświetlaj, one lubią półmrok, są to zwierzęta nocne, skryte. Chyba, że masz żywe rośliny w terrarium, to jakiś słabszy LED.

4. Co do wilgotności, utrzymasz odpowiedni poziom poprzez podlewanie podłoża. Powinno być wilgotne w dotyku ale nie aż tak, że jak ściśniesz rękami to wypłynie dużo wody. 

5. Wracając do podłoża to wywal włókno kokosowe. Jest trochę ostre i podrażnia delikatną skórę żaby, przez co może się nabawić infekcji, poza tym przy omyłkowym zjedzeniu może spowodować zablokowanie jelit. Zdecydowanie polecam zwykły torf ogrodniczy, wtedy po prostu raz na tydzień/dwa wyrzucasz całe podłoże i wsypujesz nowe. Inn opcja jest też trzymanie na samym mchu- sphangum, wtedy raz na tydzień wyciągasz cały mech i płuczesz kilka razy pod bieżącą wodą, żeby wypłukać mocz żaby i resztki pokarmu. Oczywiście ja zawsze na bieżąco usuwam też klocki jak widzę że leżą.


W temacie:Karmienie niejadka - jaja w diecie węża?

24 grudnia 2024 - 15:09

Przed podaniem myszy możesz podgrzać na przykład suszarką do włosów. Wąż może szybciej zareagować na ciepłą mysz bo będzie mu się to kojarzyło z ciepłotą ciała żywej ofiary.

Ewentualnie jeśli to nie pomoże, natnij delikatnie czaszkę oseska nożykiem i wyciśnij odrobinę płynu mózgowego na zewnątrz. Może się wydawać drastyczne, ale na moje heterodony to działało.

Z drugiej strony 3 tygodnie to nie jest jeszcze tak długo jeśli chodzi o aklimatyzacje w nowym miejscu u Ciebie. Nie bierz go na ręce, trochę ciszy i spokoju to może sam zacznie jeść bez żadnych zabiegów.







© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.