Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


JohnnyBravo65

Użytkownik od 25 mar 2016
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 16 2018 09:26

Moje posty

W temacie:Elementy terrarium 90x40x40

01 kwietnia 2016 - 10:51

Po wczorajszej rozmowie z tobą w wiadomościach prywatnych nadal jestem mocno za tym gatunkiem o którym wspominaliśmy wyżej z tym, że tak jak wcześniej pisałem w UK jest problem z namierzenia tej jaszczurki. Istnieje możliwość importu, ale wartość rosnie wtedy do około 150 GBP za dwie samice, a to spory koszt szczególnie, że przymierzam się do zakupu mieszkania w przyszłym roku.

Mimo tego, powoli będę kupował poszczególne elementy terrarium. Podejrzewam, że w tym miesiącu zakupie termometry, termostat, światła, kabel grzewczy ścianki no i rzecz jasna same vivarrium. Będę zamieszczał linki w jednym poście oddzielając każdą nowo nabytą rzecz znaczkiem @edit po to by rozbudować jeden post i stworzyć możliwość podejrzenia innym początkującym co mniej więcej kupuje się do takiego terrarium.

Ja osobiście nie szukałem na forum takiego wątku i być może nawet coś takiego istnieje, mimo tego uważam to za dobry pomysł.

W ostateczności zawsze będę mógł trzymać tam Agamy Karłowate które są tutaj bardzo popularne i można je spokojnie dostać w każdym większym Pet Shop. Są tańsze, a z biegiem czasu zaopatrze się w Collarisy które od paru dni nie dają mi spokojnie spać.

@edit

Radagast, znasz może inne gatunki bardziej dostępne które nadały by się dla początkujących?

W temacie:Elementy terrarium 90x40x40

30 marca 2016 - 12:38

Pierwszy, polecony przez Ciebie gatunek wywołał na mnie efekt "WOW", a moja dziewczyna siedząca własnie obok zareagowała w sposób podobny. Co prawda nie zakupiłem jeszcze terrarium, ale zakupiłem regał w którym będę chciał pomieścić karmówkę oraz umiejscowić sam "dom", a jego wymiary są dopasowane do vivarium 90x40x40, więc raczej nie wchodzi w grę inne. Podobnie jak Ty, lubię bardziej oryginalne zwierzęta i nie chciałem tego pisać w poprzednim poście, ale skoro piszemy otwarcie to uważam, że gekonów jest od zatrzęsienia i choć wyglądają ciekawie, to dla osób bardziej rozeznanych w temacie jest to po prostu "nudny" gad. 

 

Świetnie, że sam je hodujesz, to daje mi cichą nadzieję na ewentualne wsparcie i ukierunkowanie mnie w tę stronę. Interesują mnie na razie tylko dwie samice ze względu na brak możliwej inkubacji jaj. W przyszłości będę jednak chciał powiększyć hodowlę i nie obędzie się bez powiększania terrarium. Na to jednak mam czas, uważam, że nie ma sensu brnąć w coś o czym nie ma się zielonego pojęcia. 

 

Oficjalnie mogę stwierdzić, że wybrałem gatunek dla którego będę przygotowywał terrarium -Crotaphytus collaris. Odpowiada mi cena, odpowiada mi interesujący wygląd, rozmiar oraz rodzaj pożywienia dla tego jaszczura. Jedynym problem będzie sposób nabycia go, jest on dość trudny do namierzenia, ale poświęcę więcej czasu by znaleźć sprzedawcę. Myślisz, że sposób chowu Crotaphytus bicinctores, jest zbliżony do Collarisa? Piszą, że same jaszczurki są podobne, jednak zdecydowanie bardziej zadowoliłbym się tym wymienionym przez Ciebie ze względu na żywe ubarwienie. Gdyby obie były wstanie żyć ze sobą, mógłbym nabić dwa rodzaje

 

Wracając do tego co napisałeś, kabel jest nowy, nie używany. Podejrzewam, że właściciel nabył go nieświadomie. Mam już pomysł na jego rozlokowanie, myślę, że będę Ci przesyłał drogą wiadomości prywatnych całe sprawozdanie z mojego postępu, bądź zdjęcia będą umieszczane w odpowiednim do tego temacie.


W temacie:Elementy terrarium 90x40x40

30 marca 2016 - 09:31

Mógłbym ostatecznie napisać do drukarni i podpytać o zachowania gadów w stosunku do ich ścianek. Obawiam się jednak, że nie byłbym w stanie zrobić ścianki na terrarium która byłaby funkcjonalna i jednocześnie stylowa. Jak nadmieniłem w pierwszym poście walory estetyczne również mają dla mnie duże znaczenie, jednak to co napisałeś, sprawia, że zaczynam uwzględniać taka ostateczność.

Będę czekał na Twoje zdjecia, ponieważ ciężko mi to wszystko sobie z wizualizować. Prosiłbym też o zdjęcie całego Terrarium. Może podpatrze ozdoby, jaskinie i - rzecz jasna, tło.

Wybacz też moje niedopatrzenie, oczywiście miałem na myśli agama brodata karłowata (Pogona henrylawsoni) która rzekomo dorasta do podobnych rozmiarów co gekony. Sam zaczynam się nad nią zastanawiać bo wydaje się atrakcyjna w obserwacji i wymaga nieco więcej uwagi od terrarysty.

Przyznam, że początkowo byłem nastawiony na gekon - Eublepharis macularius, ale podejrzewam, że było to spowodowane łatwością przygotowania całego Terrarium oraz brakiem jakiejkolwiek wiedzy na temat pozostałych gatunków. Teraz, odkąd zgłębiam się w terrarystyke widzę, że rynek oferuje sporą gamme gadów ktorymi mogbym się zająć. Stąd moje zakłopotanie.

Zdaję sobie sprawę, że będę musiał douczyc się nieco o niej, ale to nie stanowi żadnego problemu.

Wracając do tematu ogrzewania, bo ono mnie najbardziej intryguje, do jakiej temperatury nagrzewa się kabel grzewczy?

 

@edit

 

Tutaj zamieszczam kabel który zacząłem licytować:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Swell-Reptiles-7m-50Watt-Heat-Cable-/172148864663?hash=item2814df3697:g:4UYAAOSwQjNW-DbQ

 

@edit 

 

Myślę jeszcze nad 3 częściami tego backgroundu

 

http://www.ebay.co.uk/itm/401038926077 


W temacie:Elementy terrarium 90x40x40

29 marca 2016 - 23:52

Radagast, dzięki za poświęcenie mi czasu i na tak obszerny post :) Lubię konkretne wypowiedzi. Chciałbym zwrócić uwagę na tą ściankę, mianowicie jest ona wykonana ze styropianu, a konkretnie wydrukowana na styropianie za pomocą druku 3D. Oglądałem prezentacje takich tworów i robiły one na mnie pozytywne wrażenie. Myślę, że zrezygnuję z maty kokosowej i skieruję się ku drewnianej podstawie, na pewno nie będę chciał inwestować w piasek z obawy na podjadanie. Istnieje możliwość zaczopowania zwierzaka, a to może przysporzyć poważnych problemów.

 

Na pewno będę miał na uwadze mączniki, także dziękuję za douczenie :) Będę starał się je podawać jako dodatek uzupełniający, raz na tydzień, może dwa. Ogólnie zakładam podawać im mysie oseski, świerszcze i może karaczany tureckie bądź argentyńskie - zamierzam mieszać karmówkę z wapniem. Dwa razy na miesiąc mała poracja witamin i 3 razy do roku dieta głodowa jeśli zdrowie podopiecznych na to pozwoli. Myślę, że to powinno dobrze wpłynąć na ich kondycję zdrowotną, jeśli się mylę to proszę o uwagę.

 

Co do ogrzewania, jednak zdecydowałbym się na maty grzewcze podłączone do termostatu. Mam zamiar położyć jedną matę na ścianie tylnej i jedną gdzieś po lewej stronie terrarium nad którą będzie znajdowała się też lampa o której wspomniałeś. Sęk w tym, że chciałem bardzo uniknąć tworzenia dodatkowych otworów na przewody i ukrywania kabli. Spodziewałem się tego, że termometr który chciałem kupić to nic innego jak badziew, dlatego pójdę bardziej w tą tradycyjną stronę i wybiorę coś co polecasz, mimo tego bardzo chciałbym mieć miernik wilgotności wewnątrz terrarium. Wiem, z doświadczenia, że im więcej danych tym lepiej ogarnąć cały chaos :).

 

Jeśli jednak zdecydowałbym się na kabel to czy koncepcja: Płyta-Kabel-Szkło-Kora, zdałby egzamin? Pytam czysto teoretycznie dla swojej wiedzy. 

 

Korzystając z okazji, czy terrarium przygotowane w ten sposób z tym, że doświetlone lampą UVB mogłoby się nadawać dla dwóch samic Agamy Brodatej? Ten jaszczur bardziej przypadł do gustu mojej dziewczynie, ale obawiam się, że musiałbym poświęcić równie dużo czasu na doszkalaniu się co poświeciłem na Gekony. 


W temacie:Elementy terrarium 90x40x40

28 marca 2016 - 19:30

Faktycznie zamierzam kupić termostat ale do kabel nie jestem przekonany, musi być on dość solidnie zasypany żeby nie poparzyć zwierząt, a same ciepło może nie rozchodzić się równomiernie. Oglądałem kilka testów i porównań i większość autorów stwierdziła, że mata jest naprawdę skuteczna.

Czy konieczne jest dodatkowe oświetlenie? Nie zdecydowałem się jeszcze na żaden rodzaj oświetlenia, a raczej powinno zostać dodane. Póki co myślałem nad listwa LED która zmienia barwy przez co mógłbym na jednym "urządzeniu" emitować jasne światło dzienne i czerwone, granatowe światło nocne. Czy to ma rację bytu?






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.