Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


micwoj0

Użytkownik od 21 paź 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 02 2020 18:19

Moje posty

W temacie:Problem ze zbozem

03 sierpnia 2016 - 20:29

,,Obrońcy myszek" było użyte do stwierdzenia ,,mysz się nie męczy w splotach..." 

Jeżeli chodzi o karmienie żywcem to nie mam zamiaru nikogo do tego namawiać pomimo że sam tak karmie i nigdy żaden z moich węży nie miał z tym problemu.

Problem polega na tym że na początku tematu Natsuri napisał że jego wąż nie ma apetytu i dlatego poleciłem małego żywca. Ale należy czytać cały temat a nie tylko jałową dyskusje która się z niego wyłoniła. Kto jak karmi jest jego indywidualna sprawą i nie ma co się z tym sprzeczać. 


W temacie:Problem ze zbozem

03 sierpnia 2016 - 17:41

Oj zapomniałem żę na forum jest dużo obrońców myszek:) 

 

Po jaką cholerę od razu żywca? Jadł mrożonki niech je je dalej, to jest bezpieczniejsze no i mysz się nie męczy w splotach...

Masz racje biedne myszki giną przytulone do węża:) Uważam jednak że wąż powinien jeść żywe. Ostatnio czytałem jakiś artykuł z Australijskiego uniwerka. że karmienie węży mrożonkami pozbawia je wielu wartości odżywczych przez co węże się gorzej rozwijają. Spróbuję go znaleźć w historii, przetłumaczę i podrzucę na forum, dla tych wszystkich obrońców myszek.

 

Nie nie mogą, nawet jak się je wymienia, zbyt duże ryzyko połknięcia kawałka a te są bardzo trudne do wydalenia! To samo tyczy się drewienek !

Najlepsze z dostępnych w miarę wyglądających wyborów to odpylone trociny (TWS, Aspen, Lignocel lub Chipi) lub mielone włókno kokosowe

 

Wracając do podłoża zapomniałem dodać że nie preferuje karmienia w terra i osobiście robię to w drugim pustym służącym do karmień oraz przechowywania pupil w momencie sprzątania. 


W temacie:Problem ze zbozem

03 sierpnia 2016 - 15:56

Chipsy mogą być pod warunkiem że sie je wymienia. Wiem że ludzie piszą że wymieniaja raz na pół roku ale to błąd. Teraz proponuje zrób porządek w terra, poczekaj do wylinki i daj mu jakąś małą żywą myche najlepiej odrazu po wylince jak ma najwiekszy apetyt.


W temacie:Problem ze zbozem

03 sierpnia 2016 - 14:57

Ja bym się wstrzymał z weterynarzem. Szkoda że nie możesz wysłac zdjęć bo o 22 oczy już mogą być normalne jeśli jest przed wylinka. Zdarza się że wąż zrzuca skórę częściej więc jak miał wylinkę miesiąc temu to jeszcze bym nie panikował. Jak będziesz w domu to obejrzyj dokładnie węża czy niema pasożytów. 

Pilnuj teraz wilgotności żeby skóra zeszła dobrze i ja też dokładnie przejrzyj. A jeszcze pytanie kiedy ostatnio wymieniałeś podłoże i czego używasz?


W temacie:Problem ze zbozem

03 sierpnia 2016 - 14:14

Witam. 

W jakim wieku jest wąż?

Jak często wcześniej przechodził wylinki?© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.